Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Сега че легнам скроз на кревет, че го пуштам нештово на слушалки до максимум, че ги изгасам ламбите, и ако ми го расипи некој рајатот, че го убијам брзопотезно.

 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Куќата Манакиева во Битола импресионира дефинитивно пајташине викаат да седни чоек не му се станува, дефинитивно добро средено место. На враќање се јави пријателот вика чекајте ме на бензинска кај Тополчани кафе да пијаме, реков што ќе правиме таму дури го чекаме кај сомнително местото сомнителни ние човек да помисли којзнае што ќе правиме :icon_lol:.

А на финалето од турнирот главно беше цитатот од дедо му: Крива жена и крива ламарина само со чукање се исправа :pos::pos::pos::pos::pos:. А лајк стега жена му таму, сите знаеме дека се заебава ама тоа е тоа. Реков како го викаа тој од ваше маало стаклени чаши шо јадеше, ќе ја испија пијачката и мезе после чашата крц крц крц :icon_lol:, е шо ми текнало за него, реков го нема затвор да не е паднат, тука бил да не сум берел гајле :icon_lol:.

Јас бев во режисерите (гледав кај шо се снима) а А. го има во клипот не го кажувам кој е :icon_lol:.


Јас немам пари ни богатство (лажам :icon_lol:) го имам овој шал кренат високо за тебе...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кеј,

Кој и да ме праша кај за нова година, јас сум викам во домашна атмосфера а тие ми викаат баш убаво поубаво е така.

А јас кога ќе ги прашам тие ми викаат во клуб и ај сеа поубаво било дома а он иде во клуб..

Moabet na denot
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Кеј, годинава беше многу добра, ајде да не речам одлична зошто секогаш има простор за подобрување, нели совршено не постои. Одењето за Нова година е малку срање, зошто као демек треба да си поминеш ,,лудило" таа вечер. Јас не сум таков тип. Пример вчера беше понеделник, 28 декември 2015 година, ниту Нова година, ниту викенд, ниту повод, ниту забава...ништо, а пак си поминавме ,,лудило". Не сакам кога некој ми наметнува кога, каде и како да се однесувам.

Нејсе, сакам со тебе да ја споделам мислата што најмногу ми се вртеше во паметот во оваа 2015 година. Сметам дека е многу тажно што еден многу просечен човек како мене никогаш нема да ги искуси сите овие природни и неприродни убавини и места што ги нуди нашата планета. Знам, лесно е, ќе речеш земи авионска карта и шибај, ама не е тоа тоа. Зборувам за искусување во вистинска смисла на зборот. Да отидеш да искусиш како е да живееш таму одреден период. Да почувствуваш како свети Сонцето на друг крај на светот. Како врне дождот таму. Како трепкаат ѕвездите во мракот. Да зборуваш јазик што никогаш не си ни сонувала дека постоел. Да ти е топло во декември, студено во јули. Да ја почувствуваш секоја една педа на оваа земја. Никогаш нема да ти се случи. Повеќето луѓе како мене, за жал, засекогаш се заглавени во едно, максимум две места каде што живеејќи во нив, треба да глумaт среќа. Живееме практично речено на едно зрно песок во пустина и не сме способни ниту тоа зрно да го истражиме, камо ли нешто повеќе. Уште 5 животи да имаме нема да стигнеме да истражиме. Колку сме само мали и незначајни.

Ама ајде да не речеш ти ја завршувам годинава песимистички, ве поздравувам од срце тебе и сите останати, да ве прати многу среќа, да сте здрави во новава година, радосни и да имате многу пари. Тие што имале катастрофа година, сакам да им порачам дека ќе биде добро и дека сепак има некој што се грижи за вас и што ве сака, така што не очајувајте, уживајте. Останатите што сте имале супер година, следнава да ви биде уште поубава и подобра. А ти Кајганче, keep up the good work! Поздрав.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
nekne so drugarche sideme od daleku nakaj doma ama avtobusi nemashe hhh kasno bese mn i pari za taxi nemavme a nokjen kurac da go cekame bese i taka on ko so e poluretardiran i samo koristi nekoi frazi angliski kolku da se naprai jak i za motivacija vika he h ajde sine go hard or go home a ja sekako sakav da si odam doma haha shomue

denes ona eba 4k, i se eba i denot i se : /
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Едвај чекам да видам што се случи со Анакин во 4 дел од Војна на Ѕвездите, требаше да го гледам порано бе...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Neli e kul ooa si pijan da pisuvas, e[aja imas cesta da ti iabam i taka haha stvatrno ekul ko so e so sestanestkata ghahah demek boljo hahaha kul si kao kull koj e rusin ghaga= ebis e
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Вечерва од 9 свириме во Куманово на плоштад на некоја предновогодишна програма. Мислам дека организаторите уште не се свесни каков тип на музика свириме. :D:pijani:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom