Драга Кајгана (виртуелен дневник)

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кеј,

Денеска едно дете влези излези вратата не ја затвара и му викам цело време не слуша се прави на Тошо.

На последното излегување не ја затвори пак и јас се залетав и го фатив за тоа Педелинките (читај уши) и го враќам назад и да видиш кеј како знаело што е да затвори врата.

Проста култура не научиле..
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Хеј Драга,

Учиш учиш, бркаш просек, едвај наоѓаш работа, и наместо работа што доликува, они те ставаат 3та смена да дремеш за минималец. Еее шуплива државооо...

Сите ми викаат искачај, шетај нон стоп, а јас не ! Прифаќам било какви работи и по цел ден работам што се вика, само за да им помогнам на моите. Ама мора, мора да ги направам среќни, и да им докажам на другите дека ќе успеам. Само тоа ме води напред. Јес да ќе жалам за годиниве, ама јбг, побитна е целта.

И да, место да спијам сега малце , ја око не можам да склопам. Вечер, има до даска да си пуштам песници на youtube, и мене ми е Нова, мора да се орасположам некако !



СВЕ У ВАЗДУХ ! :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
ВНИМАНИЕ! Немојте да се заебете! Ако случајно сте купиле денешен Вест на кој што пишува дека ќе добиете голем календар со Дунавка, не го зимајте!

Весникот содржи голем календар со Дунавка!
 
B

Blade Torch

Гостин
Утре ми е многу битен ден. Цел сум во прашалници. Дали за последен пат во годинава да јадам на место од бакет лист фуд едишанот листата или од старата добра седмица да си ги примам проверените, квалитетни мрснини. На ново место сам не ми се влегува, како на Марс да сум имам чувство. А во 7ца би јадел накај 19часот, и после како подмачкано ќе врви пиењето. Ама да не ме заебат до 16 да работат.
Инаку не планирам да се заљубувам оваа вечер. Стриктно пиење,пиење и само пиење.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Имам приметено ако испијам над 1 и кусур l-три вино кога ќе затворам очи осеќам некој електицитет....како морници да ми лазат. Нешто засебен феномен е или нормална појава ќе да е o_O
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.541
Драа

И мене Роке Сатна Круз, Сента де, овај дееее, Деда, Мраз : D ака Сфети Никола, еј жими кур, Никола се вика а од Лапонију е, нема могуќе нели : D
E oн, за Нову годину ме изненади сс капетнаез од стару фирму куде што работа седам месеца, лапај си паре нели.Ама...

Ама паре су пролазни
Овој капетнаез е тој што ни фали на сфи наз...

A01809350DB3F241A181A20FA9831C5A.JPG

ps. Борусија Дортмунд штуцне!!!
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894

Предновогодишна еуфорија my ass. Имам акутен недостаток на ентузијазам.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Драга,
излагам да одморам од учење на еден круг околу маало пошо нели почист бил воздухот денес. Пројдов 500 метри и ете ти 2 контејнера чурат ко лично минчо да ги поставил. Да ви ебам копиљаците глупи што палите контејнери. Сите у ПМ(10 и 2.5) да одите мамичето ваше просто.
и то..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
We finish this year with a bang или во превод, со покачување на работа :) се исплатеа сите маки и непроспани ноќи оваа 2015. Се гледаме во 2016, chin-chin.
 
D

dobramuzika

Гостин
среќна нека ви е новата година. сега го пишувам ова затоа што после ќе гледам аниме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom