Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
28 јануари 2015
Мислења
415
Поени од реакции
2.868
Д.К,
идеме празници и средби со роднини кои ти праат муабет од типот на: И сеа уште колку испити? И после? Работа не најде? А бараш? А нема? Леле колку си слаба, јадеш ти нешто? Да јадеш повеќе!Ајде, па да те омажиме, па леле ако се омажиш некаде далеку, леле леле... а дечко имаш? Зетот од каде е? Само да не е некаде од далеку....Ако ќе си најдеш, има време млади сте вие прво факултетот... Мајкоооо, од вакви не далеку да фатиш нема ни да ти текне да се вратиш! Напаст!
 
B

Blade Torch

Гостин
Поминал пола ден, едвај чекаш да пиеш кафе. Седнуваш конечно со другар ти во кафиќ. Нарачувап макијато. Ти носат "кафе" кое треба да го платиш 70денари а има вкус како некој што не си го допил макијатото пред тебе да му доставиле уште пола шоља вода .
Трчајќи си дојдов дома да сварам турско со 2лажици кафе. Е вака треба, срцето од гради да ти излезе.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.184
Поени од реакции
13.567
Драга,

Знам дека сите се тешиме со тоа - "Има и полошо", али поарно со шамари да ме маваат отколку ова. Преку кур више. Кога ќе ти кажат дека има и далеку подобро, оди, пробај, грабај, наместо да ти ја рушат и онаа малце желба во тебе за нешто поарно?
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
1.988
Поени од реакции
3.785
Драга кајгана имало еден ѕид и дупка низ него. Од едната страна пишело клај го окото, од другата пишело клај го курот и еден го клал окото друг курот и овај на другиов со курот воко хахахахаха

#мајстори part 2.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.083
Поени од реакции
18.615
Почнувам со припремите за утре полека.
Похована даска, руска салата, кифлички, спакувана бомбониера со неговите омилени Anthon Berg. Работи и утре и тоа во друг град. Ќе го чекам со наместена софра, милион свеќи, фина музика, средена, со подвезици, шминка, новото фустанче...
Highlight на вечерта ќе биде да нема автобуси и да си ја дочекам Нова година сама. :D
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
14.912-
Милано денеска цел ден
ова не може во Скопје,затоа што шмизлава од Каменица и онаа од Истибања,не дошла во Скопје
за да оди со точак или пешки до М.транспорт и врски.
а да направат вака 3-4 дена белки ќе си се вратат некој на чист воздух.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom