Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.572
Поени од реакции
52.379
Баба ми и дедо ми земале андроид телефони :pos:
Комедии се да ги гледаш како пробуваат да се снајдат за едноставен повик, ама тешко мене сега 24/7 ќе треба да бидам техничка поддршка :D
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Зошто не ме чуди што вмровци пишуваат вакви статуси?

„Сите што ми смрдите за азилантиве, оплодетесе со нив и мрш од тука, па лигавете се со нив.“
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

:vozbud::цицки::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Човече божји колку откачена песна, значи типов порано кога ја правел песнава дефинитивно дувал нешто, бил нешто во фазон на трипање :tapp::pos:
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Кеј,
Досадно левел „убедувам другар да помине 100 километри за да ми праи друштво“.
А очигледно и нему му е многу досадно пошто озбилно размислува да го направи тоа. :D
Ај, и онака ми треба муабет (вино), да ми олесни на душичкава. :LOL:
Прееска шетав на дождот. Инаку мразам дожд, ама денес ми дојде како освежување. Сигурно од утре пак ќе сум болна. :bravobe:
Денов некако непланирано ми испадна прекрасен. Еден куп убави работи се случија.
Утре ќе одам на шопинг. Не постои женско што повише мрази шопинг од мене. Ама мора да си купам облека, скоро се што имам ми е широко. :vozbud:
Премногу сум расположена без причина. Обично ова значи затишје пред бура. Али видечемо.
И така ти викам Кеј.
Биди ми поздравена.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.711
Поени од реакции
35.164
Драга,
И јас сум ти некој маж, кога ми останала ракија 6 години не пипната :D, се зачудив кога случајно налетав на туба од 20 литри од 2009 година оставена во визба. Па и напишал татко ми кога ја варел со маркер 2009/ 54 степени, оваа ќе ја оставам нечепната барем уште 4 години, да видам како изгледа ракија стара 10 години, само ја префрлив во стакло.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Конечно после 3 дена компјутеров реши да му се смири на мобилниот и да ја обноват својата врска преку усб со што ја би бил во можност да ставам уште некоја песна прибидејќи 3 дена по ред од борис до дома слушам 5 песни.Фала ти мој верен пријателу , среќа си поскап од твојот претходник иначе ќе леташе низ соба досега.Абе низ сите порта пробав да ги спојам ако ти се веруе кеј.Идеме со една нумера од Лана опет за лека ноќ,се надевам ќе станам у шест.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.141
Поени од реакции
18.154
Àмор(не ко љубов, ко дијалектон),се возит 80 во тесна улица полна со пешаци?Ак немаш гајле за последици...замисли кој малер е да те удрит на пешачки адвокат.So close.Интересен могучи расплет. Ќе си останев со крива нога, скршено ребро, евентуално клучна коска и крив по 49 основи :) Не внимавал, гледал на обратна страна во еднонасочна улица, јадел, гледал во мобилен, преминувал улиа со затворени очи, месечарел.Мамицата мамина, мајки, шајки и таквоења.Во другите вести, очеквиме нови охридски снаи после Амстердам и Брисел, сега во Лондон.Шо е право, овие енглезиве се помлади ама године никад не су биле за љубави проблем, бајо.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.037
Не знам кој ми е курот ама се заразив со песнава, на рипит ми е 4-5 дена по ред.

Иначе Кеј, истечени ми се пасошот и личната карта и му викам веќе месец и повеќе на татко ми да закаже термин за да ги продолжам. И ликот го болеше цеф до денеска и му закажале за на 18ти јуни. :yid: Се нервирам од проста причина што ме викна братучед ми да му правам друштво во Словенија, на десетина дена. И сеа ако не испадне ништо че се пукам у слепото око, такозвано слепоочница.

Неверојатно е колку се плашам од грмење. Абе како најголемата пичондра на свет сум кога грми. Се пикам во ќош, бутам слушалките во уво, пуштам најгласно што можам и чекам извештај од моите кога ќе прегрми. Значи мислам дека пре би се стаил у ринг со Тајсон него да слушам грмење или да зјапам од високо. Тоа ми се единствените фобии. :D

И то Кеј, биди ми поздравена, одамна ти немав пишано па викам ај да те испоштувам, кајо мој.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.764
Кајги, уште некој ако ми каже утре да скршам нога, ја на него ќе му ја скршам! :cautious: У ствари и двете ќе му ги скршам! Не бе, се зезам, фина сум ја. :ROFLMAO:

БООООже Петра. :facepalm:
Ај, чао. :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга....

... пред да си легнам да ти кажам една работа. Мразам кога некој не ги завршува речениците на начин како што цицки.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Zaso visokite zenski idat so poniski: Poso tko nema u glavi ima u nogama.

Denes kolku teorii amisliv - neam twitter da mu se snevidi. Imase da se gazam od smeenje. Uvek sama na sebe najsmesna sum si. Lugeto ne me razbiraat.
Se na se, dobar den se pogodi.
SRECEN DEN
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Треба у 5 да станам. :D
Левото око не ни помислува на спиење.
На десното му се слуша рап. (?!)
love oh love..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom