Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
21.344
Поени од реакции
37.125

Кајг,
не само мобинг во хоризонтална линија, туку мобинг и одоздола нагоре, тоа се еден вид биполарни личности вработени најчесто со врски, неписмени, кои пред други од друг колектив глумат дека се малтретирани на работното место затоа што се најдолниот левел на работно место, ама тие напротив се тие кои вршат мобинг на сите присутни во своја околина, не се работливи и по цел ден гледаат какво зло да им се направи на тие што се над нив, посебно ако им се даде некоја шанса ќе се покажат во целосно светло колку пис луѓе се, а ништо не им се може ниту со опомена, а камо со дисциплинска, заштитени мечки се!
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
2.010
Поени од реакции
5.261
Си најдов итаљанка една на инста Роберта Респиги. По калап праена за мене. Е сеа многу ми е сумњив делот кај вратот и јабучиците и ме фаќа тиха језа да не го збрмчам мачорот на AI. Ќе го умрсам кој му ебе матер и онака испунив квота за денес, вечер имам слободно.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.542
Поени од реакции
59.115
Dear K,

Ретко заземам цврст став по Х прашања, едноставно не сакам да си го пикам носот секаде и сум отворен за дискусија по 99.9% од темите. Сакам да слушнам други мислења и подготвен сум да научам нешто и да бидам разубеден. Но постојат некои работи, колку год небитни, за кои Господ да се симне нема да ме разубеди. Како на пример:

1. Не постои подобра фудбалска машина од Роналдо Назарио, колку год статистиките го покажувале спротивното, човекот беше надвор од секаква статистика и секаква категорија.

2. Џокерот умре со Хит Леџер.

3. Потребни се години (созревање) за човек да сфати дека LOST имаше совршен крај, или дека Кум е филм кој нема никогаш да се повтори.

Би го постирал "Prove me wrong" мемето, да ми беше гајле за туѓи мислења.

P.S.
@Zlatikevichius, добредојде во најдобрите години!
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.774
Поени од реакции
6.424
Еј еј, нели нема надворзување на постови :icon_lol:

Крајот на Лост е како да правиш некоја голема торта неколку дена, секој ден по еден слој и на крај уместо некој конечно да се заблажи да ја фрлиш од балкон :misticen:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.267
Поени од реакции
2.004
Ми се смачи луѓе да ме извисуваат за едно кафе.
Едно одложување е во ред.
Се случува да излезе нешто. Но, повеќе пати е несериозност.
Они имаат друштва. Јас што немам, кој ме врти иако вложувам и двојам од моето време за муабет со нив.
Не сакам да бидам дома утре со моиве, но немам ни друг план. :place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom