Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
11 март 2023
Мислења
1.450
Поени од реакции
1.881
Драга,
Прогласувам крај на сочуствата за загинатите во Украина, за масакрираните деца во Палестина, за безброј срцепарателни статуси, за бројчиња за донации, за младата Вања, и најважното кај македончето, Данела го накити Скопје како што доликува во нормални услови, па крај и за безброј статуси и главна тема на социјалните медиуми, елката на плоштад во Скопје. Затоа сега, завршете го како што доликува декември, и општо 2023, трк на предновогодишни забави со колеги на кои до вчера вртевте грб од омраза, празничната еуфорија започнува-а-а-а! Сочуствата ќе ги оставиме за месец подоцна. Која дволичност од луѓе сме, некој ќе помисли, цело зло што ни се случува, со право ни се случува..
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
513
Поени од реакции
337
Дајте ми рубикова коцка ќе ја решам за 30 секунди, само не ми давајте да пеглам. Не знам дали е до мене, не сум доволно софистициран или нешто трето. Иначе, ни рубиковата нема да ја решам ама ми изгледа као полесна
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.706
Поени од реакции
20.977
Драа

Деси ми се мноо чудна работа пред некој д'н. Слушај.

На јавно место пред мноо људи стоју си ја и од едн пут глеам идеф мајка татко и бебе около годину ипол две. Бебе глеаше лево десно и виде мене и се возбуди и не га тргна поглед од мене. Цело време у очи ме гледаше возбудено и почна на бебешки да га извикуе мое име(сс Гвуефски Р, втефме, втефме). Сто пут ми га пофтори мое име, ја се наежи цел, јајца су ми још наежени од тк, еве пипни ги. Од куде ми га знае име бебе што јоште незнае ни да збори?!?!?
Искочисфа од мој видик, бебе почна да плаче по мене. Ја сам бија на миљарда транс журке, никад не сам повише бија у транс од туј ситуацију.
Враќаф се накуде мене, бебе брише слузе, смее се, гледа ме и изговоруе ми га име на рипит. Вата фаааак???

???
Незнам, неам коментар.
И родители бесфа изненадени.
Постои ли реинкарнација?!?!
Кој близак што умреја пред годину две се преобрази у тој слатко бебе кое ме препозна и сакаше да ме поздрави.

На крај ја отиде до њима. Штипна га бебе за образ и му напраи "да пукне". Мајка му вика дека никад не га видела повозбудено да биде. Не ни знае да збори а кажа ми га име сто пут гледајки ме у очи.
На крај ме испрати сс најуваф бебешки осмех. Прајслез.
Дојде му душа на место.

Ја сам позитивно шокиран.
Што е факинг работа?!?!?
 
Член од
22 август 2022
Мислења
508
Поени од реакции
1.700
Сеа ли најде бе Грл кај ти успеа
Шо да праам, ни ја не сум робот.
Ај бе Кајги, само кажи ми дека не сум се заљубила и дека ќе помине до утре.
Ајт убав викенд. :facepalm:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
2.717
Не знам зошто толкав хејт? :unsure:А постат не дека не. Не јадат месо. Ама јадат човечки бубрези и џигерче.
Луѓето ти се драга како круши, млади зрели и крцкави, но како мине времето трулеж ги зафаќа и почнуваат да смрдат,скапуваат полека. Од земја пак во земја.
Животот е круг, се врти еднаш си горе но вртоглаво паѓаш низ брдо.
Досадно е, монотоно, нема новогодишна атмосфера не ја чувствувам. Оттуѓеност и гола борба за преживување е целава атмосфера која владее. Читам Бајден одобрил многу билиони долари за оружје за Украина ли не сфатив, тоа значи само продлабочување на кризава.
Како и да е руска не сецкам годинава, ме мрзи, ќе јадам корнфлекс и млекце, немам ни желба за храна, ни желба за ништо. Не се надевам на подобро. Не е толку се црно ама сиво е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom