Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.635
Поени од реакции
38.952
Па има ли покаурско нешто од тоа Миа Костов што слави КУЌНА СЛАВА во кафана поточно во лозница? Абе ороспетино една распала фејк елито што глумите некои фаци а уствари сте ѓубре и шлајм људски. Па остана ли нешто свето во вашиот мизерен живот на кое што не му се измочавте?
 
Член од
22 август 2022
Мислења
513
Поени од реакции
1.713
Драга тука има едно паркче.
Секое попладне, јас се враќам од работа, едни баба и дедо, уредни, во тренерки, патичиња, зимски јакни си пешачат по пешачката патека во паркон подолу, ги гледам кога се враќаме од работа. Недела сабајле во црква си одат, после во пекарата на бранч.
Е не, ќе се занимаваат со простачкото зетот каква кола вози или снаата како пружала веш, направо, накриво. Ако нешто можат да помогнат, помагаат, младите на две недели им доаѓаат на ручек.

После притисоци, шекери... И тие години се за живеење и спокој, батали туѓи животи.
Ако мислиш дека немаш нерви и сила да чуваш внуци, поарно кажи си , не ко некои по стари години жртви изигруваат, се мачат, трчаат кога треба да одмараат и се полнат со омраза за све и си зимаат за право шо треба и не треба.

Сум за семејни вредности и држење до фамилија , но до степен додека е конструктивно, во спротивно се постигнува контра ефект, растурање фамилија.
 
Последно уредено:

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.946
Поени од реакции
9.209
Дк, не се прават веќе вакви траки...или може не сум у чекор со времето, кој да знае...
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.485
Драга моја кајгано, скоро 2 години секој ден ми е ист. Дома. Ко во лудница. Хаоси. Немам пари да си земам помошничка :(

Од изгледано (а како манијак гледав по 6 филмови на ден) имам само гледано бејби шарк ту ду ту, бејби шарк ту ду ту... И така ден за ден ту ду ту....

Освен, единствено нешто што не се смени се комшиите и проблемите со нив :LOL:

Ми недостигате сите, дојдете за нова, да се видиме и да помогнете :ROFLMAO:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.647
Поени од реакции
7.277
Kajgi gledam te koristat za oglasi,
pa aj i eden od mene!
Baram nekoj da mi go icisti stariot mercedes, ce go prodavam pa da sveti!
A na srejcnikot shto ce si ja dozvoli taa prilika, dobiva Ladno Pivce po zhelba, PIZZA za vecera, Kebapi za rucek, i se razbira vozenje vo novata mecka.
Mozhebi Хоуп ce najdi vreme :D :D :D ili ovaj denonojcno zaljubenion Флеш da ja razbie tagata
 
Последно уредено:

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.794
Поени од реакции
6.348
Периодов сум доста накурчен. Така утрово на состанок на една од работа и реков, горе-долу, меѓу редови, да ја затвори устата. Претерав или. Настрана ми моча.

Типкава има газ колку Бразил, е ептен вошлива, пија кока кола за Фруштук, плус нео-наци и само прогласен ауслендер-фајнд. Алзо, совршена е за да ја мелам салата. Баш јас какви шо сакам. На цел спрат му гази онака отровно на живец, се таа подобро е (иако е далеку помалку школована од 90 посто од нас), ама ми се чини сите колеги немо постигнале консензус, дека че и чутат. Сите освен ја, нормално. Ми улетува на секој збор, на секое зборче капаче. Не бевме ни 1на ебана минута во состанокот. Само шо сме седнале, во име на Бога во 7 часот наутро. Мојот одговор беше - Стоп, со раката и покажав знак за стоп пред лице. Ова беше веројатно премногу ако се преиспитам вака сега. Остајме да завршам, смеам да ја донесам реченицава докрај? Беше шокирана, ја отвори устата, ја затвори, лицето пожар црвено, уште еднаш не гугна. Смеам.

Дур да ја довршам реченицата кажав дека сум напрајл токму тоа, таа што предлагаше, а претпостави сосем природно дека не било направено, пошто само незе би и текнало тоа. Еј, не е баш бистра.
Че ја попрам периодов. Ќе и доставам онака баш пред нос, очигледно, малце јужњачки темпрерамент. Не за мене, куро ме боли мене дали ме прекинала. За неа, лично. Ако не научи да ја затвора устата почесто, че си напрај проблеми натака, оти че и ја затвори некој бетер од мене. За нејзино добро е ова.

Вам ве бакнувам.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
513
Поени од реакции
1.713
Драга,
Толку одржуваш ниво и дистанца и све, за да те погоди со Spotify линк и од 10 до 2 да дискутирате за метафизички работи, смисла на постоење и не припаѓање на денешново време, Достоевски и двојни аршини.:facepalm:

Припаѓам ја на време по коешто за 4 саати морам да станам за работа џанам.:tapp: Среќа веројатно обострано сме френдзонирани бар тој момент не прави главоболки додатни.

Наравоучение : Не отварам више пратени линкови од песМи. Шо ми треба сама ќе си пуштам.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom