Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.739
Поени од реакции
6.251
ЈА САМ ТУ, У ОЧИ ДА НЕ ГЛЕДАМ!!! ДА НАЈБОЉЕ ИЗГЛЕДАМ, КАД СЕ НАЈГОРЕ ОСЕЧАМ. ЈА САМ ТУ, ДА СЕ МЕЊАМ ИЗ КОРЕНА - СВАКА НА ГОРЕ ЈЕ ПРОМЕНА. *инсерт Емоџи од црно срце прободено со дијамантски православен една педа крст* ВолиМеВолиВолиМеБолиМеее ЕЕЕе. #ТурбоФолк #Земун #Мафија #СРБИ #Цицки


Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.305
Поени од реакции
86.322
Можеби е непопуларно мислење ама добро, само мене ми е антипатичен Пајак? Auto-Tune песни, триење на рацете, раширени нозе, сецната веѓа...
Од чиста љубопитност го ѕирнав најновиот спот со Јован Јованов, језиво е премал збор што може да го опише неговиот глас.

Ама пали кај помладава публика :toe:
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.683
Поени од реакции
28.142
IMG-2d0bc20d7a84fd6b2851e52eed3b9385-V.jpg

И во Швајцарија снегот у Декември ги изненади,првиот ден нешто подзачистија,вториот ден се предадоа.Нит чисти некој нит кур ги боли.Кога ке ми текне колку сум пцуел по надлежните у Скопје кога сум живеел,ми иде да им се извинам.Си иба мајка светот у целост
 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.739
Поени од реакции
6.251
Се спремам да сум баш miserable за Зилбестер, или 31ви и 1ви, за тие од негерманското подрачје. Поканет на некоја балканска журка, таму негде. Ќе очајувам, осеќам, ваљда така ми одговара на куров во моментов. Не мора сите да сме радосни периодов. Јас задоволно одбирам да очајувам, навикнат, ми се чини магистрирав на таа тема и научив да ја уживам. Ми стои, зар не Господи? Тука би се сложил и тој.
Ама и те како ти гарантирам дека таму ќе се појавам во најблескаво светло, кеј. Површен ко секогаш. Ќе гледам и на посебен режим храна да се удрам периодов, да турнам и тоа минимум што останало да ми смета.

Мајка ми, би ме отепала да знај шо слушам.


Во новата ќе си посакам да слушам и посреќни љубовни. А ако сепак не дочекам, пак преку-напреку.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Драга…
Ми налета една прастара трака…
Кој знае, знае ;)

-и тој ќе ми се смее, ни перде ни арам
математика знае колку Амди Бајрам
ама нема гајле сепак сме си наши,
напред за Македонија, во кафана
со кренати чаши!

 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.451
Поени од реакции
22.397
Minuta molk za site koi pisuvaat od republikata.
Kajgana komotno mozi treba da se preimenuva vo isselenicki forum ili taka nesto, na eden od tuka 20 pisuvaat od picke si materine nekade.
Od tie 20, 19 jadele gomna za tuka, i toa e bitno da se znae i da ne se zaboravi.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
571
Поени од реакции
2.564
Колешка од работа почина пред неколку месеци, Бог да ја прости, прекрасна жена беше, ама нејзината фамилија се уклучува сеуште од нејзиниот фејсбук профил. Не е моја работа, ама језиво чувство ме обзема кога гледам дека у 2 по полноќ "е активна на месинџер..."
 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.739
Поени од реакции
6.251
Приказна за најмажлук за мене е, да не си руска кучка. Ова важи и за америчка кучка, ама тие во шкиперија ќе ги бараме, јас за моите му ја мислам повеќе, затоа за руска бичота пишувам, оти таа улога е популарна меѓу нашите.
И сега многу од погодените ќе си речат, а тогаш што да бидеме? Нешто мора да сме, ум Готес вилен.
Прав балканец кој препознал дека е дааалеку подобро од сите тие другите. Толку.
Се друго е категорија бета, знајте дека е така. Чао, ве бакнувам ама не рипајте одма, не така ко Александар. Други така бакнувам.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
508
Поени од реакции
1.700
Драго непознато другарче,
Сегашен или бивши на момето од стан број 18. Молим те во име на сите издрндани од напорна работа и збрлавени од звуци од петочен афтерворк сообраќај станари, смири му се на момево, веќе пола саат ја пее Адел без слух но со храброст, нарочито на Set Fire to the Rain и Rolling in the Deep. По гласот се осеќа дека се изнаплакала за 10 години, не ми дава срце да ѝ идам да ѝ солам памет за јавен ред и мир, не сум до толку без осет. Никад не сум била намќор ни ќе бидам.

Пиши ѝ, викенд е, зимска идила, изнеси ја некаде, одмори ми мозок.

Фала.

Летоска зградава мирна мирна фалејќи ја, ја урочив, све догаѓај до догаѓај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom