Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.570
Поени од реакции
5.975
Ако имав можност да го сменам никот од Византиецот во Џени фром Д'Блок (von dem Blok? :ROFLMAO:), I'd totally go for it. Последното враќање мкд, сите познаници, дури и тие кои биле екстра коректни со мене, беа интимидирани и не беа сигурни дали треба да ми зборнат, бев предупреден за ова.
Дури и другарот од детството што ме научи да возам точак. Европа ме промени. Гласините се дека Стразбур ми го надрви, па сега само со темно сини очила излегувам од кола.
Размислив дали сакам да си идам зимово, не ми е дојдено, неколку години ќе правам пауза од посета на полуостровот. Ај донт гет ит, иако луѓето се толку предвидливи. Лајк, вај вулд ју до дат? Used to have a little now I have a lot. БИ ЕС.
Nothing phony, don't hate on me, what you get it's what you see! :anco:




Обожавам како и Бен Афлек си го најде местото во видеово. #Boricuas #BoricuasInTheHAUS
Во моментов ни се на гости цел месец во Франција.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.039
Поени од реакции
10.248
Quo Vadis Aida? Би рекла дека е босанската верзија на Дара од Јасеновац.

Секогаш после гледањето вакви филмови завршувам читајќи историја до раните утрински часови.

Во ваквите филмови има тенденција да се хиперболизира едната страна и скроз да се минимизира другата страна, а тоа влијае на објективноста на приказната. Пропаганда или не, станува збор за вистинска приказна... :(
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Не сфаќам зошто многу девојки/жени следат на инстаграм само некои инстаграм фешн инфлуенсери. Се` што постираат е како се облекле, колку се згодни, каде биле. Буквално никаква содржина.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.896
Драга

Не можам да го издржам ова повеќе! Не сум ни бил свесен дека има толку напалени мамички во мојата околина, а уште поважно прашање: Зошто воопшто сакаат јас да ги пенетрирам???
Ми излезе дури и реклама: "ИМАШ МАЛ КУР?! КЛИКНИ ТУКА ЗА ДА ГО ЗГОЛЕМИШ!"

ДА, ИМАМ МАЛ КУР ама од каде знаат?!?!
Што ни прават народе...
Марко Цукерберовски и Бил Геј со нивните алатки 5Г мрежата и ХААРП антените...
Не уништија!

Толку е твитот, штобисерекло.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.570
Поени од реакции
5.975
Опседнат со едно од чедата на Хилтонови. Ники е синоним за грациозност и бела префинетост. Мажена е за едно од чедата на Ротшилдови. Денес оди под името Ники Хилтон Ротшилд. И после како да не сакаш Евреи, ова не е прашање. Рот шилд, Црвено-штитци? You mean, ко знамето на Швајц? Вришти old money.




 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.570
Поени од реакции
5.975
она што се американ свитхардс во УЕСА, тоа сме ја и биџонс на Кајгана, маседониан свитхардс на кои за се им се гледа низ прсти, а и ретко буламе други. Во офанзива сме кога навредуваме, најчесто. :ROFLMAO:
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
238
Поени од реакции
538
Драга,

Се мислам дали за рингтон да ја ставам Васко Жабата или Цеца Мецата.

#ПрашањаКоиМеМачат
 
Член од
17 август 2022
Мислења
13
Поени од реакции
21



- Батка, дај бе, глеаш дека снима камера, глеаш ли?
- Ohh, Deutche Welle!? Deutchland ? Hallo, Deutchland :))
- БАТКА... Их бин интервју, ајне камера, буди љубазан, шпацирен битте!
- Еншулдигунг, еншулдигунг...
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
681
Поени од реакции
1.701
IMG_20220820_192859.jpg Bitno popametni sme od cel eban svet i sme severni juzni , 10k + iljada kilometri podaleku od nadata zemja ne vikaat vaka uste od 1917 ,ama eve posle iks zaevci gruevci brankovci , sega ke ne vdomat brakata i ke staneme domorodci i slicni sranja so ke ni gi kaze nekoj drug.
P.s ne kazuvajte ne Zaev kw dojde da brusi a daleku e.....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.552
До пред некој период мислев дека воопшто ги нема кај нас, ама се уверив дека постојат возрасни личности (некои од нив и мажени/женети) кои при нормален разговор своите родители ми ги посочуваат со "мама" и "тате"



 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
543
Поени од реакции
1.064
Драга Кајгана, морам да правам 10.000 чекори дневно и не можам :tapp:
Еве и скријншот од апликацијата Health на iOS:
D4C1F4B1-25F7-4A29-9F9D-94D923EF2AE3.png
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
ДК, знам некого што слуша Бајага. Искрено кажано, го наоѓам Бајага како тип на барски пејач. Не саглам кафана, туку западњачки бар во подрум и шанк. Седнат на со гитара, и конзумира виски и цигари на ангро. Буквално како во полупијана состојба да свири. Физички го осеќам кафанскиот чад на цигари додека пее и свири.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Кајги,

Кучко стара, скоро 2 години се убив од работа. 50-70 работни саати во псоледниве 93 недели. 9 месеци од овие, скоро 2 години, ги поминав на „службено патување“. Со фамилија се одродив, со другари се заборавив, од социјален живот забораив како е да комуницирам на други теми освен тоа што ми е поврзано за работа.

До сеа одмор што сум земал, се освен одмор беше (де свадби, де крштевки, де разно разни прослави).

За годинашниов ми одмор, еве ми 7ми ден како сум на одмор и прв пат во животов одморот ми беше баш онака одмор.
Не не, ќе ме сфатиш погрешно. Не дека се одморив психички, или дека ги наполнив батериите, или пак видов природа или околина што ќе ми ги смирии емоциите. Не драга. СЕ НАСПАВ !!! 12-14 саати дневно спијам и уште не можам да се до наспијам.

Ти ебам животот ти ебам ... баланс 0. Од екстремност во екстремност само :ROFLMAO: Ај, бар наспан сум сеа... Иам сила да го активириам мозоков и да почнам да мислам на други ствари.

Тоа е. Ќе ти пишам следен пат кога ќе бидам на одмор, а во меѓувреме гледај да ми бидеш подобра од тоа што си сеа ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom