Драга Кајгана (виртуелен дневник)

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Требаше да направам акаунт на едно место и како секогаш што ставам рандом податоци за место на живеење, датум на раѓање.... и зема, ми се кликна 2003 година.... ииии.... си викам чек да го сменам, да ставам некоја полнолетна година. Пресметувам, гледам веќе се... полнолетни. o_O
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Драга,

Загрижен сум малку. Можеби со слики подобро ќе ме разбереш.

1660745294158.png



1660745394948.png

Но си викам можеби некој не знае па еве линк.

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.546
Драга,

денес ќе ти споделам една многу битна информација и една крајно небитна информација.
Небитната информација е дека на денешен ден е роден Наполеон. Битната информација сама прочитај ја.
 
Член од
17 август 2022
Мислења
14
Поени од реакции
39
Барам маж за озбилно (брак) што ќе живее со мене на село. Ништо не барам од него, само да биде вреден. Под вреден подразбирам да храни свињи, овци и крави, да сече дрва за у новембар и да биде нежен. Имање имаме, татко ми ми го даде. Контакт инбокс.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
За протекторатот под хибридно режимско владеење прочитав дека владетелите не се способни да одвојат финансински средства од буџет дури ниту за Охридскиот маратон со што истиот нема да се одржи за прв пат оваа година.

Но исто така прочитав дека за годишнина на рамковниот без збор се одоиле над 100К евра. За ете, така, да се забавуваат малку на отворено оние де.

Исто прочитав дека немало МАКЕДОНСКИ јазик во огласи пуштени за наставници по училиштата, туку МАЈЧИН јазик. Ама кој мајчин јазик прашањето е сега!

На моменти се прашувам, дали еден ден, кога ќе дојдам во Македонија, на кој јазик ли ќе пишува по таблите на Скопскиот аеродром. Можеби секаде ќе пишува на јазикот на источнот сосед наместо на Македонски.
Воопшто не би ме зачудило.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ДК
секој има некаква рутина сабајлечки.. Јас правам еспресо и со цигарче читам вести.. Прилично досадно.
Костич станува на сабајле и мозокок му е доволно креативен да смисли 6 нови акаунти, напише 3 навидум различни мислења во ДК а ловци на глави од форумот за 5 наносекунди го детектираат и пријавуваат.
Ние како држава имаме сериозно неискористен капацитет.
п.с. Искрено благодарам за сите асистенти-модератори на форумот :)
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Драга,

Кога веќе сме кај јутарња рутина, мојава е - пијам кафето, палам цигара и место да читам вести ја отварам чет програмот ( работам од дома ) и на колешките од администрација им праќам меченце шо гушка емотикон. Им праќам бззззз. После тоа шетам кучињата. Со тој бззз колешките ми завршуваат многу работи и јас имам повеќе врме за вас, пробоно.

А тој бззз у мене ќе го смирам вечерва со љубената.

И она после ми принта соодветни мајци.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
еден Албанец ми вели, Византиецу што лабело користиш за усните?
Јас: само шо се најадив свинско.., зато ми се така мрсно светнати.

која утинска рутина е, ко чвркна то сланинчето од Бернерските вурст-чина в тафче, членовите на Династијата Палеолог би шетале со напрчени гради и рамена, ака, би биле горди на мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom