Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.027
Еден мкд интелектуалец (но шејм, типот појче личи на турчин) колнеше на фб, цитирам 'племето да ви се сотри' - ова за Европјаните, Франција/Германија. Јас си велам, пази кому посакуваш зло, да не те втаса тебе побрзо. Чим златокосите се еврејски миленичина, ним не им се затира сојот, не се секирај за тоа. Единствениот ГРЕВ на Франција е шо не го остај Балканот под Султанска шпицеста чизма. Вечно да ве остаеше да сте си она што си сте. Величејнствееен. Агааааа. Среден Прст. Калфааа.

Некој ко Словенецот Јанша, другаро на Вики Орбан че ви го тури салам, некои од овие години. Тогаш че видиме на кого че му се затри сојката.

Бонус.



Како ја гледа шлајмот в публика. ХАХАХАХАХАХАХАХА!!!! Кисели јогурт сурати.
Стопирано е на точна секунда каде шјалмот подголтнува, па глуми индиферентност. Ја велам ЈЕЛЕНО ела си Швајцарија, Франција, Германија, доволно те страдаја Турците. НЕ СИ ТИ ЗА НИВ. Не си нивна. Да спасиме се шо вреди, пред да го пуштиме Јанша да ја разврзи имагинацијата за нови граници. (y)

Не можиш ти да ме мразиш мене, колку јас тебе. Иди работава. Да мразиш од позиција на моќ? Нема поубаво.
 
Последно уредено:
Член од
30 април 2022
Мислења
248
Поени од реакции
347
Мајко Македонијо, завиена во црнила.
Сардисана и поробена од шиптaрски злодела.

Народ твој ќе те ослободи,
од темни шиптaрски намери.

Душман проклет да се сотре,
завет наш засекогаш е.

Слобода или смрт.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
423
Поени од реакции
1.477
Драга,
Значи многу се нервирам кога цела династија ќе се распосла во еден ред да оди на тротоар. Мислиш они се ослободителите на Скопје, ако ти се брза, со дубок поклон и извињавање, заобиколи ги и помини од крајчето на улицата, молејќи се да не те чукне некој Шумахер.

Чоек и да одите во 3 реда пак заедно ќе стигнете на дестинацијата. Никој не ве краде , да поминеме по тротоаров, ако се може.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Каков ли напатен живот имал Византецот во Македонија, само да знае човек :toe:
Навистина е тажно и среќа што има вакви реакции на кајгана, за да можат членовите да изразат жалење за оваа појава.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.643
Ааааааа затој тинејџери носиф панталоне и фармарке сс голи глуждови.Па они знаеф дека атмосферска канализација ни е катастрофа.За да не си ги натопииииф кд ке врне.Паметно.Куде ги текна.
Колко интелегентна омладина.
Срцки они.


Ps.A што ако Веселинова сменила пол и од Белгију се преселила у Германију и се претфорила у Византиску Јелену Карлеушу.
:icon_mrgr:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Цел ден сум активен и исполнет со дешавки ама не престанав да мислам на Визанетецот, не лично за него туку општо за целото тоа негово мислење од денеска и цела таа омраза која ја има кон тоа од што потекнува, на крајот од денот и кон сам себе. И така си пијам пиво и си размислувам за минатото, за времето коа бев дете и зошто јас поинаку размислувам од него и ми текна на некои моменти кога бев дете и на зимските распусти како ги гледав сите тие македонски тв серии на мрт со патриотски мотиви и како од срце ги гледав, како и се што правам во животот и фала Богу што е така, ми текнува на кои сцени сум чуствувал лутина и бес, на кои сцени ми се насолзувале очите. И ми текна на "Курирот на Гоце" и музиката од најавната шпица и иако одамна не сум ја слушнал никогаш не ми испаднала од главата и сеуште кога ќе ја слушнам ги буди истите емоции во мене и сеуште ништо не се променило по тоа прашање. Иако сум сменил неколку града, работни места, сум работел со луѓе од 30 држави, за вие 22 години сум видел навистина многу работи, созревајќи сум сменил многу ставови, особини што во приватен живот, што во поглед на свет и работа, живеам пребрз живот што ми дава простор вакви емоции да ги немам и да сум ги искоренил, не знам зошто но иако сум скоро пак од корен променет за овие неколку години после 18ка, сеуште кога ќе ја видам сцената од "Мис Стон" кога македонскиот селанец е камшикуван од турски аскер додека оваа се крие на таванот и гледа, мене ми се насолзуваат очите, сеуште го имам истиот бес кога Гоце Влахов, Бог да го прости, го игра Јордан Пиперката во "Тврдокорни" и е бесен што е претепан од група Турци пред да стане комита.

Не знам колку ќе допре ова до Визанетецот или ќе ме разбере, тоа што сакам секој да сфати дека е грешка и сакам да ја поправи грешката е исто една од ретките особини што ми остана од дете, иако не е баш добра особина и затоа и таа заминува полека во историјата.

Кој знае за што зборувам нека се сети, кој не нека научи ако сака. Среќен што растев скромно и на овој начин, уште посреќен за погоре споменатите работи.

ПС: Византецу, не сме толку далеку по тоа што сум те прочитал, добредојден си на дружба во моево место ако си по шетањето низ Германија.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Моментот кога после пренапорен и пребурен ден, се превртуваш цела ноќ во кревет и не можеш да заспиеш. Едноставно мозокот по инерција продолжил да работи на турбо и не застанува, додека од друга страна алармот треба да ти звони во 4ипол за да станеш и те чекаат еден тон обврски пред тебе во текот на денот.
Која е понатаму смислата да продолжиш да се мачиш во кревет?
Сега си правам кафе и продолжувам на афтер парти -ден 2
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.385
Поени од реакции
1.862
Драг мој мозоку,

Те молам одјеби со твоите глупи сценарија и соништа. Тие ствари никогаш нема да се случат. Помири се веќе еднаш. Среќа што многу ретко паметам што сонувам. Многу гадно чувство е кога ќе се разбудиш после убав сон, пошо... Сфаќаш дека тоа не е реално.

Да не биде дека само кенкам, супер си поминав у Чешка. Се изнамачив со превозот до даске, ама смештајот беше одличен, прекрасна природа имаше наоколу, штета што немав време да ја истражам. Ги гледав во живо Swallow the Sun, Katatonia, Dark Funeral, Paradise Lost, As I Lay Dying, Evoken... Волшебности.

Сега очекувам и Атлетик да ме израдува во понеделник со победа и да направи одличен старт на сезоната.

Од Пиволенд немам никакви очекувања, сигурен сум дека музичкиот избор ќе им биде за греота. Шо се вика кај мене у двор ќе се одржува ама тешко дека ќе отидам. Освен ако не најдам интересно друштво, па тоа да ме натера.

До следниот пат. Stay rock'n'roll!
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Е Кајги ти пишав пред 10 дена кога бев скршен тотално ама сега сум супер проблемите и гадостите се чистат лека полека а и тие што не се им се гледат крајот. Избришав све од меморија не сум злопамтило иако таа особа беше предупредена од мене да стојт настрана затоа што јас сум нагазна мина ако стапнит на мене проба стапна неколку пати ама решив да не се активирам ама сега за брзо ќе дојт и времето да гледам сеир од некое ќоше зашто како викаат комшиите ,Коло срече се окрече, каменот кој го фрли накај мене ќе го погодит вчело иако не би сакал ама го заслужи. Ќе пробам и да му помогнам можеби иако не заслужи ич, заслужи да го дозакопам ама мислам дека му немат спас овојпат премногу заглави во сопствени сплетки. Кога си чист и само вистина кажуваш немат за шо да се грижиш работите ќе си дојдат на место само дај му време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom