Драга Кајгана (виртуелен дневник)

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.412
Поени од реакции
29.887
Листам портали, одмарам по работниот ден. Кога една од вестите што ме згрози, некои наркоси упаднале во ЦРКВА Свети Илија во Дојран која датира од 1848 година и се "журкале" внатре.
Ееееј техно журка во свето место, во верски објект, во црква.
Па колку и да се атеисти или што ти знам што, почит бре копита гадни. Но Бог ќе им суди. Кармата исто така е зезната работа.

Па не се осмелувам, ниту можам да помислам во црква да влезам во кратки панталони па макар надвор било и 40 степени, а камоли на вакво нешто.
Тоа е тоа, секој со своето.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.130
Поени од реакции
35.652
Кајг,
дали знаеш дека мултитаскинг работењето не е добро за ниеден пол, поради поголемиот стрес за да се изработат повеќе работи истовремено го зголемува многу повеќе стресот и напнатноста, а со тоа се губи во квалитетот и продуктивноста, а грешките се неминовни.

ice_screenshot_20220704-184137.jpeg

...често ме прашуваат како можам да постигнам и да ги завршам работите на повеќе полиња истовремено безпрекорно, никогаш не ги извршувам работите сите наеднаш, туку постапно брзо, без пауза и успехот и калитетот е тука!
... инаку често пати за ресет или да видам дали можам уште од планираното, решавам брзопотезно судоко во категорија „хард“, ако заглавам, тогаш сите работи ги оставам и веќе не работам, оставам за утре, мрзам грешки и неквалитетен работен ден, инаку работните денови ми се исти ефективни, дал понеделник, дал петок ништо лично не ми се разликува, како други што се радуваат или мрчат!
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2016
Мислења
432
Поени од реакции
591
Драга,
Веќе недела дена по ред, кога и да се логирам во листата на нови теми гледам: „Торти со сексуална порака до словенците“ и се чудам што народ ке беа словенците штом заслужиле ваква тема.

Денес ја отворив темата и научив дека пораките не биле за словенците... :свиркам:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.957
Поени од реакции
9.689
ДК
Кој филинг било да фрлаш со јајца:)....еее, ми се направи ќејфот и јас да скршам две јајца во име за нашава држава Македонија:)
Јес да не ги фрлив многу далеку, но како се расплескаа на улицата, така клетвите мои за предавниците ми излегоа од душата.
Смрт за предавници!!!!!!!
Утре одиме повторно и појако :oeoeoe:
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.448
Поени од реакции
3.169
Кога би имал дете со неа би се родил буквално антихристот и целиот би бил на мајка му во карактерот...а иначе она е многу фина и мила личност за другите него го дупи психолошки оној кого го сака за да му ја скрши машкоста и да му ја украде енергијата ко индијанците скалпот на некој каубој навремето кога искачаа романчиња со капетан Мики,Загор etc...ама од мене може само мудата да и ги дадам да фрла ко топла по институции додека ја си свиркам и чукам клик клак...:coffee:

jpggg.jpg
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.368
Поени од реакции
5.129
Какво време дојде....
  • Пуштаат реклама за Philips машинка со која маж се прај тасма со се гла, брада гради и акцентот се става на ташлакот.
и одма после неа.
  • Пуштаат реклама за Dove перспирант во која жена година не се ибричила под пазуви и не перспирант, во бугарска ружа да ја потопат пак ќе и смрдат тоа запотените смрдени влакнести мишки - и на крај етикетата и е "Природна мишка"
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Драга,

Како што има старословенски, така има и старострумички, по хард кор, пример:

"Да о нарг'гм на калимааанти уф чафутк'та"

Кој сака да разбере нека се поврзе со Акаша полето.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.539
Поени од реакции
16.313
Драга

Имам неописива желба да ги истепам копитата што не даваат жмигавец, а посебно оние што не гледаат во ретровизорот кога се вклучуваат во сообраќајот онолку колку што има теткицата спрема форумската банда која и става тажни смајлиња.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Драга,

Мислам дека сконтав што е работава со тоа спомнување форумска банда - инстант лајк и допаминче. Ми требаше повеќе време да сконтам оти јас ставам лајк кога се согласувам со нешто или давам подршка или сакам да кажам - те разбирам. Како на пример денес и ставив лајк на Корвус кога призна дека она мене не би ми опростила. Но не и ставив љубов туку лајк, да и кажам те разбирам. А она конечно ми кажа дека имам нејзина дозвола да ја отворам темата "Како Владе да ја... ", и со тоа и она се вклучи, пред се му покажа на Владе како зборува зрело женско, кратко и јасно на повеќе нивоа но знае дека сеуште е рано Владе тоа да го разбере, ја фрли топката накај мене, јас да му преведам.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.514
Поени од реакции
23.297
Драга,

што совет имаш да ми дадеш за женска што на кавер на ФБ ја има оваа слика :
289244161_5347260065293973_4061649619527600815_n.jpg

Предпоставувам дека сака да каже дека ќе ми биде цврста потпора во животот како оваа на сликава, со што и да почнам на овие стари години да тренирам фудбал дека кога - тогаш благодарение на нејзе ќе направам трансфер во ПСЖ и ќе освојам рандом куп.
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
406
Поени од реакции
2.760
Драга,

во црквата не “упаднале“ туку било организирано од Д-фест, што е 1000 пати полошо. Самиот факт, што некој дозволил во зградба која ти претставува дел од културното наследство да се скака и рипа и пие (немам инфо за пиењево, но претпоставувам дека не биле без пијалак), е само доказ колку ние се грижиме за нашето културно наследство. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom