Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.617
Поени од реакции
6.047
Драга кајгана.бг

Еден од нај кјут аспектите на моите нови сонародници ми е кога пробуваат да ми покажат дел од нивната култура, нешто што е приватно за нив. Место што го сакаат, ресторан кој им е како втор дом, езеро во кое одат да пливаат, бањи со термални води во Баден Баден (за жал полни со одвратни руски олигарси).
Со тоа пробуваат да ми покажат дека сум добредојден меѓу нивните кругови. За мене е кјут пошто бев растен со ликови кои по Југословенски воени филмови, пуштени на 100ка, ми ветуваја дека Викизите сонувале за да ме сварат сапун. Немаат попаметна работа па за тоа ќе сонуваат. Плиток поглед на нештата. Последно нешто што сакаат се наново конфликти на нивниот континент. Гледајќи како вековно (не од сега) примале европјани од други европски држави, па дури и Унгарци меѓу себе, согледав дека добар дел од митот кој пробаа да ми го продадат за нив беше политички. И на Америка гледаат со едно солидно ew. Балкански политички интелектуалци од секогаш беа синоним за давење во плиткото.
Ем си во плиткото, ем се давиш. Само лик растен на тие простори го разбира чувството.

У биџонс стил - сега лупајте тажно смајли. Тажно е, богами.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.617
Поени од реакции
6.047
900то години после Ана Комнина и балканската игра на тронови, наречена Алексијада, се роди Ана Николич. Шо би рекле браќата: И после Тито? Тито. И после Ана? Ана.
Му тури Парацетамол во виното го спичка му еба пиперо. Незнам кај го нашле бацето ама скрос е соодветно за насловот :pos::pos::pos: на оваа тема со златен Мелос. Пресвета Пресвета Драгана Миркович (позната и како Виенска Дама) се потпишува зад видеото. Фала им, ќе немаше што да слушаме ние Ауслендерите по Реалмот на Викинзите. :cuc:


Иначе Ана не е само Српска препичка и рибетина, туку е родена скрос во нашето непосредно соседство, Ниш, или Наисус на Византиски. Градот каде Валенс и Валентинијан го поделиле Римското Царство на запад и исток. Врија Илирското во неа, тоа се тие долги нозе.

Од другите вести, спремам лет за Мадрид. Фала им на Ектор и на Руби и Алехандро шо уште како дете ме научија на јазикот од оваа крајно еблеста нација. Е не бе, турци ќе гледаме на телевизија. Ме дас аско. Адиос.
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
^
Нема да можам да спијам вечерва, а ми иде и нагон за повраќање.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.798
Поени од реакции
9.568
ДК
Слушам на вести дека пред брачниот договор ке влезе во законот на Мк и ми светна нешто во глава:confused:....па си велам среќа моја што јас и мажево мое кога се земавме, немаше вакви договори, инаку ќе го јадев стапот, гарант ќе бараше во договорот да стои :
- забрането движење, усисавање, пеење, зборување, додека гледа фудбал...пожелно да не бидам во тоа време у куќа.

:pos::pos::pos:ама касно е чедо божјо, касно дојде законов.:D
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.283
Дечки ја сум Филозофка, али не можам да си влезам во профилот, не знам ни од кој емаил ми беше Филозофка профил, да можам да ја ресетирам лозинката, како и да е убава вечер на сите. Само да си знаете ја сум. Кој сака нека пише....одамна не сум читала по форумов.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.438
Поени од реакции
3.152
Ти си фактички очајна филозофка и ако почнеш да ја "трошиш" таа твоја филозофија на луѓе кои дошле да те слушаат на места предвидени за тоа тогаш нивото на самоубиства ќе се зголеми како водостојот на реките од последниот дожд што паѓа моментално...:coffee:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.283
Ако не ја паметиш Филозофка ондак уште си "тазе" член ... а да не праиме муабет за СкулГрл и другите грлови :D
Хе хе, ние сме тие олд скул, гуштериве немаат појма...:cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom