Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
12 април 2020
Мислења
469
Поени од реакции
876
Излегов ноќе, нешто после подолго време низ градов. Прилично сум зафатен со работи, па неам премногу време за разонодата од плебсот. Се променил градов. Не е полошо или подобро. Поинаку е. Некоја друга енергија владее. Други генерации се шетаат. Местата исти, ама генерацијата се сменила. Дали е хорсот ист како на времето? Ѓавол да го знае. Ги гледам „децава“ по клубовиве, далеку посиромашни него на времето кога јас бев на нивни години. Може се па само поскромни, не се пуваат како ние што се пувавме. Кој да ги знае.
 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.661
Поени од реакции
6.118
Гледам бајди реакции кај Ставри-поли (emphasis на поли), што значи има интерес.
Also, wie versprochen. Ветено - сторено.




Автоматски споено мислење:

Weiter geht's ...



Bonus, Ди Швајц на Еуро.


 
Последно уредено од модератор:

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.388
Поени од реакции
6.470
Малце така си го лади кој ќе стаса со Таче. Да ми го држи враче.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.461
Поени од реакции
3.191
Абе бац...
-Ти живееш у ЕУ(Ја го разбирам тоа)
-Ти имаш пари(Дај Боже дупло да имаш)
-Ти имаш некоја тешка патологија во тебе(Дај Боже на време да посетиш некоја стручна установа додека е време и имаш кеш да го платиш лекувањето)
До сега не сум ти ги хејтал постовите и мислам дека нема потреба од тоа ама имаш проблем и битно е на време да реагираш...

п.с. Позз од мене и мојата маленкост-Лаик до тебе мистер Византиец
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
141
Поени од реакции
416
Некој би во Германија, некој во Швајцарија, меѓутоа мене ми се живее во некои земји како што се Аргентина, Чиле, заеби ти мед и млеко, сакам религија - фудбал и латино тетки со големи цицки/газови, сакам слобода, не сакам модерно ропство.
 
Последно уредено:
Член од
10 јуни 2022
Мислења
24
Поени од реакции
41


Какви бре туристи бре.. Ја би увео кинески ѕид око Србије бре!!! Сви ови европјани што долазе да виде лепоте србије.. можеее.. имаш на граници ту ти је лекарко оделење, идеш на преглед.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.586
Поени од реакции
16.500
Драга

Најтешко е да живееш во Македонија цел живот и да ја плукаш, а да се чукаш во гради дека си Србин и да зборуваш српски бетер и од Александар II Kaраѓорѓевиќ. А таков пример ти е моронов над мене и четникот @pixa.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.524
Поени од реакции
36.104
Кајг,
не само наутро брмчат најмалку 10 минути со тоа автомобилот демек да се разработи и загрее моторот пред да се вози на работа, па и сега брррммм брммм веќе 10 мин, па ај што брмчи туку и прозор човек мора да затвори смрди на тоа издувни гасови.
...дали е тоа стара навика од старите автомобили тотално непотребна кај новите возила или навистина има таква потреба?

iI0KB6.gif

...нели сега со поновите модели автомобили се има електронско вбризгување на горивото, сензорите ја мерат надворешната температура и системот ја приспособува работата на моторот, па се смета дека е доволно моторот да работи само 30-тина секунди пред тргнувањето, а не 10-15 минути, па потоа може да се започне со возењето бидејќи моторот побрзо ќе ја достигне работната температура доколку возилото е во движење, отколку кога моторот работи во лер,

A_crazystrong_bicyclist_lifted_a-82d4d1a443f8017e17bc9cd542a59496.gif

... автомобилот не треба да работи во лер, не треба да се дава гас во лер состојба, зашто тоа не се учи при полагање на авто школа, колку би се намалило воопшто безпотребното загадување од издувните гасови во лер состојба, а и нема да се брмчи така под прозор кога сака станарот да одмори и отвори ширум прозорецот од сопствен стан.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.586
Поени од реакции
3.600
Драга, во последно време се почесто ми се дешава ова и стварно станува загрижувачко.
6jcns2.jpg

Иначе народов ептен е отиден. Денес ми иде муштерија на работа со кило домашно вино. 15 минути ме убедуваше да го пробам виното, пошто он не пиел, а виново сакал да го даде на негов пријател ама му било страв да не е скиснато па да се посрамотел WTF??? На почеток смешно ми беше си викам уште воа го немав видено, ама по некое време ми стана напорен па морав со повишен тон да го измарширам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom