Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.976
Кажа Дундарион (форумски ЉуБчо) од неговиот втор профил. Пола од овие шо кликаат хаха кај мене, се дежурни во темата за Софија кај шо се зборува за тоа колку улици биле асфалтирани во селото. Хахахаха.
Смета Македонизмот дундарион? Смета. Горчлив е.
 
Член од
26 мај 2022
Мислења
6
Поени од реакции
5

0:57


2:05

ЈАнг Бојса, то је неки мики маус клуб, из Берн-а. :X3::pos:

3:40

Финала лиге шампиона. Реал Мадрид -Ливерпул. Пази, голман ливерпул-а.... 2 гола сам себи да. :pos: :pos:
 
Последно уредено:

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.976
Каква журка се прави на ова. Гркињата Даниелис и Михаил Македонецот could never. :D:cool:


Византиецот не би бил Византијец ако не се прокурчи, чунки потентноста на Ахил ми е во вените. Вечерва сум во сауна со Чеси, Унгарец, Германци, Финлаѓанец, јас Македонец. Во Шварцвалд, црната шума за тие шо незна германски.
Сите со долги руси коси, само еден со јаглен црна.
Ра Та Та! пуцам у небо!
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Драга

Велес е преубав град, ама никогаш нема да го сакам како Битола, Охрид и Штип затоа што има повеќе едносмерни улици, отколку што навистина ги има!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Драга...ти, да ти ти!!!!

ај те молам трк до кајгана собиранка и да гласаш :P
Screenshot 2022-05-26 at 16.30.45.png
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.508
Поени од реакции
9.408
ДК
Морам да опцујам оти ке пукнам..:yid:
Да ви ебам матер и на влада и на политичари и на се живо и диво...покачувате плати како ке ви прдне..за жалење се тие што работат во правосудните ебани установи...уфффф срамотилаци...пуууу...бреееее..се напунија пари овие судии лопови..
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.357
Поени од реакции
19.180
Драа

Искрено мноо кул лик беше dobramuzika.Ја незнам кој кур му се качуесфа на кур сс глупи реплике.Штета што сфе стављаше на срце и се нервираше за туѓи мислења.

Само он умеше да га долови најреално дејли муд стање,кратко и јасно.

Поздраф нездраф.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Драга Кајгана,

Денес бев на седенка у парк и си поминав најпопрекрасно.
За почеток да пишам дека бидејќи е работен ден решив да одам со автобус, читање твитер у бус е ооооодлична работа :) Кога возам не можам да правам такви работи.
Бидејќи постоеше реален ризик од дожд паркот беше скоро празен, всушност најпопрекрасен :)
Се мислев да го носам големиот апарат, ама тежок е и ме мрзеше, следниот пат обавезно ќе го носам.
И бидејќи не може да биде се идеално, дознав дека Метју Дикеј е одложен за во септември (кога нема да бидам во Македонија). Нече среќа поштеног човека. Сите го имаат видено Метју у живо, освен јас.

п.с. почнав да го објавувам мојот бродски дневник на БлогСпот - https://tonchie23.blogspot.com/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom