Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
1.074
Поени од реакции
3.860
Јас дури живеев во мкд цртав срамни пубични работи на ливчето. Анархист.
Овде уште немам право на глас. Иначе и тука би се препуштил на креативноста. За неа, веќе знаете дека ми е јака страна. Тоа гомно наречено политичар е одвратно без разлика каде си и смрди на мртво преку телевизор, тури му кур и бегај. Ни тоа, еден икс преку листот и чао. Иначе ако не се појавиш, листот ќе ти оди в кутуја, исто ко да си гласал за нив - одборот е најактивен кај кутиите од 19 до 24 часот, така ми раскажа една колешка која била дел од него, полнење на кутии е ријал тхинг.
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.393
Поени од реакции
23.607
Кајгич :pipi:

Вчера вработен партиски војник. Кога му кажуваш дека треба да ти издаде таков и таков документ, а тој се чуди и се однесува, како да си побарал од него да изврши операција на отворено срце :cautious:

 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
1.074
Поени од реакции
3.860
Кајги,

денес порачав пуловер во Вино боја , позната и како Тиријан лилјакова или Бургундија - по името на регионот во Рајхот на Франките каде они одгледуваат црвена лоза.

Кога ќе втаса на него ќе печатам:
или
- краток бел натпис со кирилично писмо - ВИНО
или
- бел двоглав орел со златни нокти и крст во канџите

кога ќе биде готов ќе ви го фотнам во темата - имаш кул маичка постирај ја овде, или како и да се викаше поконкретно

#СеЧувствуваВизантиски
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
16.206
ДК,

Добро е да знам за кога ќе видам низ град лик со пуловер во Вино боја на кој пишува во краток бел натпис со кирилично писмо - ВИНО и бел двоглав орел со златни нокти и крст во канџите да го одбегнам.
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
50
Поени од реакции
77
Ке пишам овде и се надевам постарите ако прочитаат ке проследат понатаму.
Тоа црнчиште што се влече по Скопје виа Шведска виа Сомалиа и зборувра добро англиски и се смешка ко мало дете на киндерлада не Ви мисли добро..Оваа порака се однесува за понежниот женски млад дел ,значи си имате работа со животни кои само удараат рецка кој колку бели девојки има онодено...не се занесувајте...го имаше на Сител утринска а денес го видов во Стара чаршија.Се заљубил демек во наше девојче. Абе .. Ке ме банираат,еј отварајте очи маме им мусл... и црн.. .Девојчиња бе .
Автоматски споено мислење:

Treba da rabotite so crnc... sto od USA sto od Africa za da razberete deka nema nekoja razlika. Neka se smeat debili.Vie pazete se ,koj e rabotel so niv I ziveel vo blizina na crncista ke razbere.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.952
Поени од реакции
9.146
Драга,

сакам да имам фризура како Рашворд ама за среќа не сум црнец, немам виткана коса и не сум глуп за да се појавам пред јавност со таква фризура.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.579
Поени од реакции
12.277
Или со други зборови (читај: трлото и се околу тоа трло) што би рекол покоен Бате Ване за Стенли Адамс, некогашен играч на Беласица Герас Цунев иначе припадник на групата со која се идентификуваше и Амди Бајрам:

 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.053
Поени од реакции
5.971
Се чувствувам лошо. Дознав дека моја колешка дала отказ на работа и дека ќе си иде. Со нејзе работев заедно 4 години . Бев и во добро и лошо со нејзе,заедно на работа . Колку пати и се слоши, сме се расправале,покривале,мене,ми требаше помош,сум работел двојна смена или она работела за мене.
Прв пат се соочувам со ваква психолошка криза. Лице со кое сум поврзан на работа,едноставно не можам да се навикнам дека е крај. Не сакам кога луѓе си идат.Ги чуствувам за блиски. Не знам ни како да се однесувам. Нова работа и искуство за мене е ова. Мрзам вакви искуства. Проклето да е .. .
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
11.465
Поени од реакции
13.608
Драга гледам Европа е исплашена од загадување со отровен SO2 од вулканот на Канарските острови.
Абе ова за нас е чист воздух, спрема тоа што не чека во зима.

1634815049698.png
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.972
Поени од реакции
4.161
Кино случка број 2:

Пред некои 20 години бевме на кино со татко ми и брат ми. Кино Македонија нормално, касна есен без никакво греење таму, се сеќавам како татко ми ги проверваше радијаторите дали работат. Ocean's eleven, сите под импресија. На бегање начекавме еден лик како обива зелено Пегле. Сеуште не сум сигурен дали стварно пробваше да провали во колата или сеуште сите бевме под импресија.

P. S. Следниот ден се разболив поради то шо немаше греење.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
98
Поени од реакции
415
Мојот вујко антиваксер со 8мо одделение и повторено 2 пати 5-то, ја кракна COVID-19 аферата. Короната не постои, вакцините биле напраени уште од 2017, шишенцата ги гледале на интернет... Чудно, сите ретарди неписмени во мојата околина се свесни или WOKE дека Ротшилд турал графен во вакцината и сите ќе умриме до 2023 мај. Се надевам ќе умрам побрзо за да не мора да слушам вакви муабети. И секако дека на светските сили ќе му бидат потребни останатите антиваксери, реднекс со трамп лепенки и македонија е постара од сонцето, crème de la crème личности.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom