Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Кајгич :pipi:

Вчера вработен партиски војник. Кога му кажуваш дека треба да ти издаде таков и таков документ, а тој се чуди и се однесува, како да си побарал од него да изврши операција на отворено срце :cautious:

 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.976
Кајги,

денес порачав пуловер во Вино боја , позната и како Тиријан лилјакова или Бургундија - по името на регионот во Рајхот на Франките каде они одгледуваат црвена лоза.

Кога ќе втаса на него ќе печатам:
или
- краток бел натпис со кирилично писмо - ВИНО
или
- бел двоглав орел со златни нокти и крст во канџите

кога ќе биде готов ќе ви го фотнам во темата - имаш кул маичка постирај ја овде, или како и да се викаше поконкретно

#СеЧувствуваВизантиски
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.441
ДК,

Добро е да знам за кога ќе видам низ град лик со пуловер во Вино боја на кој пишува во краток бел натпис со кирилично писмо - ВИНО и бел двоглав орел со златни нокти и крст во канџите да го одбегнам.
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
85
Ке пишам овде и се надевам постарите ако прочитаат ке проследат понатаму.
Тоа црнчиште што се влече по Скопје виа Шведска виа Сомалиа и зборувра добро англиски и се смешка ко мало дете на киндерлада не Ви мисли добро..Оваа порака се однесува за понежниот женски млад дел ,значи си имате работа со животни кои само удараат рецка кој колку бели девојки има онодено...не се занесувајте...го имаше на Сител утринска а денес го видов во Стара чаршија.Се заљубил демек во наше девојче. Абе .. Ке ме банираат,еј отварајте очи маме им мусл... и црн.. .Девојчиња бе .
Автоматски споено мислење:

Treba da rabotite so crnc... sto od USA sto od Africa za da razberete deka nema nekoja razlika. Neka se smeat debili.Vie pazete se ,koj e rabotel so niv I ziveel vo blizina na crncista ke razbere.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Драга,

сакам да имам фризура како Рашворд ама за среќа не сум црнец, немам виткана коса и не сум глуп за да се појавам пред јавност со таква фризура.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
Или со други зборови (читај: трлото и се околу тоа трло) што би рекол покоен Бате Ване за Стенли Адамс, некогашен играч на Беласица Герас Цунев иначе припадник на групата со која се идентификуваше и Амди Бајрам:

 
Ф

Флеш

Гостин
Се чувствувам лошо. Дознав дека моја колешка дала отказ на работа и дека ќе си иде. Со нејзе работев заедно 4 години . Бев и во добро и лошо со нејзе,заедно на работа . Колку пати и се слоши, сме се расправале,покривале,мене,ми требаше помош,сум работел двојна смена или она работела за мене.
Прв пат се соочувам со ваква психолошка криза. Лице со кое сум поврзан на работа,едноставно не можам да се навикнам дека е крај. Не сакам кога луѓе си идат.Ги чуствувам за блиски. Не знам ни како да се однесувам. Нова работа и искуство за мене е ова. Мрзам вакви искуства. Проклето да е .. .
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Драга гледам Европа е исплашена од загадување со отровен SO2 од вулканот на Канарските острови.
Абе ова за нас е чист воздух, спрема тоа што не чека во зима.

1634815049698.png
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Кино случка број 2:

Пред некои 20 години бевме на кино со татко ми и брат ми. Кино Македонија нормално, касна есен без никакво греење таму, се сеќавам како татко ми ги проверваше радијаторите дали работат. Ocean's eleven, сите под импресија. На бегање начекавме еден лик како обива зелено Пегле. Сеуште не сум сигурен дали стварно пробваше да провали во колата или сеуште сите бевме под импресија.

P. S. Следниот ден се разболив поради то шо немаше греење.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
239
Поени од реакции
905
Мојот вујко антиваксер со 8мо одделение и повторено 2 пати 5-то, ја кракна COVID-19 аферата. Короната не постои, вакцините биле напраени уште од 2017, шишенцата ги гледале на интернет... Чудно, сите ретарди неписмени во мојата околина се свесни или WOKE дека Ротшилд турал графен во вакцината и сите ќе умриме до 2023 мај. Се надевам ќе умрам побрзо за да не мора да слушам вакви муабети. И секако дека на светските сили ќе му бидат потребни останатите антиваксери, реднекс со трамп лепенки и македонија е постара од сонцето, crème de la crème личности.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Што кур се деси со форумов бе, ако ги видиш сите нови теми и актуелни мислења, све се некои теории на заговор со апокалиптични сценарија и дрндања од we should build a wall тип на трамповски излагања.

Им се смеевме на ваквиве порано коа ги гледавме на дискавери како копаат бункери под земја од страв од 2012та, и зборат за рамни земји и масони, сеа само они останаа да изразуваат мислење.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.441
B85580BF-95B8-4DE3-8568-4BBFB38CCC40.jpeg

Дк

Случајно налетав на сликава од група Еуфорија од Пробиштип. Класична кафанска/тезгарска група тако речи раштиман оркестар.

Порано ваквите групи беа стандардни по кафанчињата низ државава. По еден Kurzweil и Korg PA800, гитарист, пејач, саксофонист со средно музичко и цепаш.

Но составот на групата не беше тоа што ми го привлече вниманието на сликава туку кафаната. Класична кафана/биртија, во која што идеш да изедеш повеќе ќотек него ли ќепаби, со дрвени раштимани столици исто како оркестаров, флекосан бел чаршаф на масата со дупки изгорени од цигара на одредени места, покриен со помал материјал, свила во покушај, во бордо боја. Додека сме кај инвентарот, да не го заборавиме шанкот покриен со дрвена ламперија и резбани стубови, позади него на огромно огледало наредени рафтови на кои се поставени разни пијалоци. Позади шанкот нормално умрен шанкер на кого му е смачено да ги гледа едните исти фаци како дремат по цел ден, влечат тутун и делкаат некоја лоша брља што газдата негов ја набавил од некој пријател од Пржино што сам си ја правел дома у подрум, а овој ја продава у кафаната како оригинал Тиквеш.

Во едниот ќош стои стариот ЦРТ телевизор на кој иде Емполи-Лече со коментар на Бранко Илиевски, ставен на дрвен држач закован со мали шајчиња на кој има три прсти прашина последен пат избришана од бившата жена на газдата, а под телевизорот стои полуумрен папрат/цвеќе/фикус за кој никој не се грижи.

Овие биртии беа национално богатство кое дозволивме да изумре на смета на разни геј ланч барови и фенси и кул местенца. Срам да ви е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom