Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.318
Карши мојата работа има кладилница.
Ич не ми е срам да си седнам на столче надвор и да си пишам ливче за пауза. И си пишувам и ме фаќа некој позади за рамо.
Вештер.
Сакаш да те носам на едно место, тука нема пари џабе местено е се, ќе одиме кај што има пари.
Дракула од 70 години.
Фала ти викам нема потреба и те молам не ме допирај, културно јас и си се свртив со грб.
Мх мх ах ах млацка нешто позади и си викам станувај зошто овој ќе ти сврши на грб. И станувам да бегам ни ливче ни ништо и ми дојде со таквото нанапред мммм срце ммм и тука јас карате и патос.
Не, многу се исплашив и избегав со трчање.
Старо дртало болно.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.257
Таман да пишам за невестинскава на Хоуп, ВардарскиМКД веќе го напишал мислењето за мене.

Бев на ергенска пред 2 месеца, целото сценарио како што е опишано го истеравме домаќински, поебавме 50 евра по чоек у кафаната и ај со здравје.

BTW жив сум, одмор терам последна 2ра недела, повеќе работа од дома сум немал одамна, а се откажав од користење на социјални мрежи што е супер.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Драга.

На работа имаме колешка која носи Хиџаб. Не, чекајте, не од вера. Девојката пуши цигари.
Од став. Од - еве јас сум во Европа. Ама не сакам ништо европско. Да не бидам дрска, но ми се гади од вашите Катедрали. Што мрцната фаца вади. Не сакам ништо ваше, иако сум тука. Вашата култура е инфериорна на мојата. Вашиот бог, инфериорен во споредба со мојот. Не сакам ништо ваше. Освен вашите пари. И вашите работни места.
Кој го скова - или подобро кажано соѕида, овај разум, мора да бил некој многу паметен ѕидар.

Само неколку години после хаотичнта мигрантска криза, на Европа и се спрема нова.
Јас на Кинезите, Саудијците, Африканците не им посакувам мигрантски кризи. Не им посакувам различности во нивните места, уште помалку во нивните светилишта. Сакам да си останат нивни. Зошто некој би му посакал тивок Геноцид на белиот човек? Тука лежи притаено зло, скриено зад лицемерна Луциферова добрина.

Не гледам светла иднина пред Европа како континент.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.938
Поени од реакции
17.670
Мојата мајка Благица Стамкова која ми го спаси мојот живот со донирање на нејзиниот бубрег пред 9 години. Има потреба од операција која не се прави во нашата земја, тумор ( малигнен ) на панкреас операцијата која чини 26 000 евра би се извршила во Република Турција. Да и помогнеме сите заедно и да и го продолжиме нејзиниот живот со вртење на бројот
Телеком со телефонски повик (звонење) на бројот 143-129 ;

A1 (VIP) со телефонски повик (звонење)
на бројот 143-600 ;

Се издвојуваат 100 денари од повик

Донациска сметка NLB Banka

210 7 00000 666 235
Ајмо дечки да се подоживее темава.

Прочитав и пред некој ден за случката, изгледа дечкото е член и на форумот(барем јас така сфатив, дека пишува во прво лице)

Да и дадеме друга шанса на храбрата мајка која пред 9 години го спасила нејзиниот син, затоа што навистина ја заслужува. Темава е најчитана затоа е добро да се постира тука. Сто денари не значат многу, но хуманоста и направеното дело е поголемо од се.

Бог нека и помогне.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Драга

Овој 4000 јубилеен пост го користам да кажам дека би се вакцинирал секој месец ако треба со коктел вакцини само на говедава антиваксери, дебиливе верувам во наука, ама вакцината е штетна и останати кои наоѓаат причини да не се вакцинираат дека истата не е штетна. Да немавте интернет мало морген што ке бевте во волкав број.
 
M

MortSinder

Гостин
Мојата љубов кон клубови кои ги носат црвено белите бои.
Македонија - Борец.
Англија - Нотингем Форест.
Шкотска - Абердин.
Германија - Унион Берлин.
Шпанија - Атлетик Билбао.
Аргентина - Ривер Плата.
Босна - Вележ Мостар.
Холандија - Спарта Ротердам.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Jas sum gledal vo zivotov za mene da velat od koga ke me nema TOj ni mravka ne zgazil,taka sum si go teral,ama sega sam si go menuvam toa mislenje.Bev cel den na rabota i si ponesov od doma mesena pita i jogurt, dodeka da namestam nesto toa go staviv pod kola,pod senka. Po nesto saat vreme mi tekna i go vadam od tamu koga toa miljon i trista iljadi mravki vnatre vo pitata a taa bese vo plasticna kutija. Prodavnica od tamu kaj sto bev na rabota nema i taka si go terav denot so pcuenje,se da vi ibam na toa mravkite,do sega ni na mravka ne sum zgazil,koga vozam tocak gi zaobikoluvam,more utre specijalno vozam tocak do grad i nazad i kaj gi vidam ke gi gazam.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Кајги,Заецов вика дека политичарите не ги носеле гласачите во џеб.
Ама,затоа парите на гласачите и те како им се во џебовите.И хуманост било носењето на Авганистанците.Сирот,мисли сите нафта пиеме. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom