Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
стварно сте супер ај сеа средете ја малишанава со безмислени постови вклулувајќи и мојот кој го посочува проблемот во ред е сфаќаме ќе ве видам утре што мажи сте молотови,бомби,рала,копачи ја само шише вода носам

Супер модератори:
@@Acid , @@Bidikov , @@Crazy in Love , @@Ilumious , @@Macedalien , @@Мистичен , @@Струмикс , @@Олимпија , @@Нuкола , @A_, @@Peja989
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Ќе имаме ли ние некогаш асална песна и асален настап на Евровизија по оној на Калиопи?:confused:
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Драга,

има ли некој тука што ми го знае името? Не? Одлично.
Пошто во комшии секој ден ми се шлае гнидава, деновиве ќе му ги искршам колената.

За малолетници се збори ли вака бе? Колку треба да си прасе неписмено, да паднеш под ниво на средношколци. Средношколци кои мирно и без навреди протестираа за свои права.
Ама океј, толку му сече. И мене толку ми сече.
Ако некој ве праша, Утка се викам.
Нема везе. Батали дневно-политички агенди.
Ми се трча. А неам сила, пошто вежбав веќе пред саат време.
И сеа се осеќам бескорисно.
Битно дојде сезона на јагоди. Ќе кснам 2-3. Илјади. Еј може и шејк да си напраам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
стварно сте супер ај сеа средете ја малишанава со безмислени постови вклулувајќи и мојот кој го посочува проблемот во ред е сфаќаме ќе ве видам утре што мажи сте молотови,бомби,рала,копачи ја само шише вода носам

Супер модератори:
@@Acid , @@Bidikov , @@Crazy in Love , @@Ilumious , @@Macedalien , @@Мистичен , @@Струмикс , @@Олимпија , @@Нuкола , @A_, @@Peja989
Во темава може да си пише секој што сака и што му лежи на душа. Тоа е и всушност нејзината намена. Не им се сведува на сите денот на "поефтинила паломата во Тинекс" и "Мијата има нов албум".

Тука е забрането цитирање, надоврзување без осет и директно навредување. Ако не ти се читаат одредени членови слободно игнорирај ги.
 
B

Blade Torch

Гостин
морам да ти признаам нешто.

Секоја сабота , секое вечерно излегување , со првите чекори меѓу дотераните моми во глава ми засвирува рефренот од безвременскиот хит на Цеца Ражњатович - МАСКАРАДА.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.286
Поени од реакции
16.323
Kајгано,
ја не разбирам шо е скандалозното у денешнава бомба.
Ако се сеќавам добро, еднаш одамна беше речено за било шо и да се договорат они без амин на референдум нема да биде спроведено.
Значи они се договарале, ама ни има сменија без референдум ни со него.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Кајге, ми се уврте во глава песничка од некоја реклама и цел ден си ја потпевнувам. :ROFLMAO:
Од далечната Африка, до фауна и флооора, Јуниор сликички - баш се фооора! :ROFLMAO::ROFLMAO: Нешто како мамина маза што ми беше порано. o_O

Иначе шо знам... 279 колачиња. :icon_lol: Се занимавам бе, што има тука толку лошо? :D
Што сум запнала и јас со тоа бе, па бе... бе бе! Бе! :facepalm: Цело време а бе, да бе, не бе.
Глупава навика. :toe:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Ситуацијава во државава и не ептен комплицирана бе..има докази дека Заев правел криминали. Има докази дека министрите и премиерот правеле криминали..што е нејасно ? Треба да дојде некоја фаца од странство со специјалци, да се симне директива со хеликоптер пред собрание како да е дел од некој филм на Мајкл Беј и да ги уапси 90% од политичариве од државава и да почнеме од 0....па здравје боже ќе може и некој филм да се направи за ова за некоја година и Оскар да победиме, а пошто сме така добра држава сите ќе се смилуваат и ќе гласаат за нас на Евровизија....ќе ни блика државава....ама ништо, не ме слуша никој мене :(
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.682
Поени од реакции
12.600
Во кој улав свет живеете кога мислете дека тој „странцеот“ ќе не остаи сами да си праиме држава ? :toe:
Еднаш саркастично, два пати саркастично, али цело време истиот муабет не ќе е сарказам.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
3 прашања кои ме нервираат:
1. Кога ќе ти играме на свадба?
2. Работиш по струка?
3. Да ти кажам како завршува филмот?


Татко ми денес (вчера).
Т:Утре ќе биди опасно.
Ј: Ќе биди, ако не ја варосаме кујната, амам јадење нема да ни напрај.
 
Последно уредено:
D

dobramuzika

Гостин
Драга, поубаво ми беше без телефон и пц бе, си гледав цртани и играв на улица со другарите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom