Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.584
Поени од реакции
34.769
Кајг,
дојдов со маИца, па ја сменив со Тшрт, сега сум со шушкавец,
... милина како истура од облачиште полн со вода, а тоа пицата њамии мириса под летниковецот,
... ла шате ми кантаре трешти, а во цела околина на мојот поглед нема живо пиле,
... Бистра ми праќа сега сончеви зраци, шепотејќи ловјубејб, уелкам ту ми, не се лути само малку те освежив!
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Кајги кажи и на Дрлинг, дека Колумбо и колумбовци има пренеле еден куп болести како што е туберкулозата, за кои индијанците немале никаква генетска подготовка и воопшто, појавувањето на јевропејците довело речиси до истрабување на домороТците. Никаков тутун не го пере тоа!
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Драга,

Имам едно прашање до тие што се лутат што некој ги нарекол друже. Чисто ме интересира, како сакаат да ги нарече некој што не им го знае името, а треба да ги праша нешто?!

Побратиме? Земјаче? Ортаче? Баце? Лепи? Муце? Људино? Бејбе? Братле? Братко? Батуф? Сис? Секси?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Жално е ова што се случува во Германија. Цел живот работиш, градиш и создаваш и дојде вода те однесе и тебе и сè што имаш. Ти е*** животот смрдлив.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Откако ја слушнав песната на ПиЕмЏи и Мирко Попов на времето, одлучив дека сакам тие што не ме знаат, а треба да ми се обратат, да ме викаат „Еј".
Мирко е мадафакер, хуманист, филантроп, освестен граѓанин, атеобудист, неговата музика ги отвора чакрите и третото око, поттикнува човек наместо за комунистички режими, насилство и убиства на неистомисленици ко шо праел Тито, да размислува за пацифизам, за Кант, за космополитизам, граѓанин на светот, за авангардното во Северна, за напредокот и прогресот.
Ете затоа е силно тоа Еј и вреди многу повеќе од сите друже, срце, мрце, бате, земјаче, брачка.

п.с
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.974
ДК...
Ми фалит да го трошам бакшишот од на работа кај Паткана..
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.125
Драга

Вчера спиев десет часа и велам денес конечно ке бидам одморен, ама изгледа времево како да не ми го дозволува тоа.
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
Сакам да истури надвор, дрва да се откорнат и поплави да има х10 од Германија, онака бе пеер, желба ми е.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.693
Поени од реакции
21.977
А дали Тајрел, Тиреал или како и да е, е новиот акаунт на авенџер99? Или можда втор на Анон? Останете со нас по рекламите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom