Драга Кајгана (виртуелен дневник)

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424

Oko 1 i 30 ! ТАД МИ ЈЕ НАЈТЕЖЕ !
Автоматски споено мислење:


Zivi brzo al se moli Bogorodici, NEVER WALK ALONE - da ne zavrsis u bolnici ! :свиркам:
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Кајги,

Што е со жештиниве?! Како живее народов во Центар бе Кајги? Ова не е хумано! Кај мене е за нијанса посвежо, башка имам прскалки кои прскаат на секои 2 часа двор, многу зеленило и на Водно е сепак, жешко е не дека не, ама не до толку... Како сум живеела во Дебар Маало толку време? Или па хормониве ме убија мене годинава...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.532
Нема по кул ствар од да живееш на Водно,да ручаш во Пелистер и СУПРУГ да има голема кола со која ќе идете повеќе недели на одмор на некоја егзотична/фенси локација.
Ви благодарам на вниманието.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Драга,
вчера беше Bastille Day, а кај нас ни збор?
Како че одиме во ЕУ вака? На прилепски ебаго! Ајде тро светлина. На 14ти Јули французите го запалиле замокот Bastille во него се криеле Луј и Марија Антоанета. Падот на Монархијата се наѕирал се повеќе. Државен празник на Галија. Први сте бишкине Англиски да ги викате инцести, а видете како мајсторски Франција се справила со таквите. После падот на системот ебан ројалски кој гласел - "јас сум роден богат, јас ќе бидам богат". Француските Масони ја коваат Статуата на Слободата и ја испраќаат бродски во Њујорк, подарок од француската масонерија до нардот на САД. Официјалниот назив и бил Слободата ја Осветлува Западната Цивилизација, или нешто меѓу тие редови.
Овие не неќат во ЕУ. Прво, аааа Бугарија не мрази. Потоа истите тие гласни бацки (пензионери) читаат вест - Путин изјави - Украина и Русија се еден народ. И истите тие баби и дедовци во коментари - Браво!!!!! Само така! Нема мрдање со твртко.
Така, ама нема ни ЕУ со Биџонс и Владе. И нација од 70% такви.
Терајте во ЕвроАзискаУнија ко Србија. Доебетему матер на Балканот, 30 години со ред, and still going strong.


rut6e5xulub61.jpg
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Само ќе го оставам ова тука и нема да коментирам ништо.

ПРОДОЛЖУВААТ АКТИВНОСТИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ ПОЛИЦИСКИ СИНДИКАТ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ПОДОБРИ УСЛОВИ ЗА РАБОТА НА ЧЛЕНОВИТЕ ‼

Почитувани денес во Кавадарци страна на Потпретаедателот на МПС Зоран Крстев и Претседателот на Совет на МПС Велес Трајче Цветков со цел обезбедување на подобри услови за работа на членовите на Македонскиот полициски синдикат во Основната организација на МПС “Кавадарци ” на Претседателот на ОО Кавадарци Горан Ѓелов му беше предаден за користење еден фрижидер, набавен од средствата за тековно функционирање на Советот Велес‼

Акцијата на Македонскиот полициски синдикат ширум републиката за создавање на побезбедна работна средина и безбедни и здрави услови при работа на своите членови продолжува ‼

СЕКОГАШ ВО ЗАШТИТА НА ЧЛЕНОВИТЕ ‼
ГИ ПОДОБРУВАМЕ НА УСЛОВИТЕ НА РАБОТА ‼

Македонски полициски синдикат
Претседател
Д-р Марјан Кицев
FB_IMG_1626386811547.jpg
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
Година проџе, дан никако.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.931

Did you ever notice that? How many really stupid people you run into during the day? Goddamn there's a lot of stupid bastards walking around. Carry a little pad and pencil with you - you'll wind up with thirty or forty names by the end of the day. Look at it this way: think of how stupid the average person is, and then realize that half of them are stupider than that.
 
Ф

Флеш

Гостин
Идеш у веце .....
Идеш у веце,се бришеш па се тушираш.
Или .....идеш у веце и од веце па право у када и одма се тушираш ?!! .....:lut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom