Драга Кајгана (виртуелен дневник)

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Целиот мој живот сум махер да измислувам изговори дека не е можно да направам некој работи кои ми се клучни во животот, но после победата на Македонија во фудбал над германците сред Германија, ги прогласувам сите изговори за умрено.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
954
Драга
Има една група на луѓе кои се научени да лажат, од дома на школо на работа на форумот па и секаде им успева да лажат. Плус тоа има и многу слепци шо им веруват а криво ми е за слепците што немат свое мислење. А кој лаже тај и краде и секаде сплетки ќе права. Така да чувајте се дојде пандемијата. Отворете очи!

Sent from my LG-M200 using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.261
Поени од реакции
18.078
Драга сега разбрав дека ова Холанѓаниве, во 1672 година си го убиле нивниот Премиер и го изеле :confused:

we hate him, so we ate him’, е мотото на тоа баграта од Холандија што се противат на нашето членство ов ЕУ.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
733
Поени од реакции
772
Драга,
идеме на Европско па што сака нека е, Победивме и со гордост ќе ги бодриме нашите да продолжат понатаму.
Да одеме кон победи, да стоиме исправено и да не се откажуваме.
ПС:Одиме до ФИНАЛЕ, само НАПРЕД!!!!
Слика на ДЕНОТ:
1617305291261.png
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.605
Поени од реакции
7.212
Драга

Четири дена како одам на работа од страната ма петка, четири дена на семафорот кај КАМ хром, има две ленти, една само за лево накај основно училиште и една за право и десно да влезеш у Хром. Четири дена во 13:30 часот има будала која застанува на лентата за лево а продолжува право со престојување у колоната за вистинското право.
Се надевам утре нема пак да видам таков пациент.
Само прашање на време е кога ќе има сообраќајка на тоа место.
Ништо не се почитува.
Убаво викаат, каква ти е државата таква ти е и сообраќајната култура.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Dijr Kej,

Denes mi isteche skoro ednogodishniot ban od forumot pa sakav da mu se zablagodaram na Acid, mi ovozmozhi poubavo da se fokusiram na komshiite i maaalku poshirokoto opkruzuvanje.

Vo mojata pofokusirana analiza dojdov do sledniot zaklucok:

Zivotot e ubav... prekrasen so doza na volshebstvo, peperutki i vinozita gledam okolu sebe duri i vo tmurna zima, postojat chuda a najgolemoto e shto voopshto postoime... Ubavinata e nasekade okolu nas i moze da ja vidime samo koga kje prestanat da ne tangiraat Petko, Stanko, Mitre, Stojna, Vaska, Mareto i ostali homoerektusi optereteni so svoeto pateticno prezivuvanje.

A povisok level na zabava e da otvorish pivo, sedish na strana i gledash kako se e*avaat eden drugoga vo svoite obidi za... pogoduvate... prezivuvanje!

Acid ne beri gajle, slednata ednogodishna pauza kje si ja zemam sam... i kje ve pratam nastranicno.... so pivceto.

Ljubofff.. peperutki... i ne zaboravajte... MEMENTO MORI!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.076
Поени од реакции
84.734
Inside of you there are two wolves. One is македонски политичар. The other one is Бигвик Обуни, самовработениот жител на Момбаса,Кенија.

The wolf that wins is the one you feed.

1617351054992.png

1617351035004.png


1617351024004.png
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.966
Поени од реакции
9.689
ДК

Ако му простам на некој нешто, тоа не значи дека ќе го заборавам минатото, туку, тоа значи дека му отварам пат кон иднината:)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.131
Поени од реакции
15.966
Драга,

Изморена сум од напнати муабети, сериозни теми, егзистенцијални кризи, факинг корона, и се по список. Не е ни да речеш некогаш дека ти е убаво моментално зашто одма сите вртат на некои глупости од кои ти скурчува што си им кажал, она ко да треба да се осеќаш виновен што ним нешто не им е погодено, па ти да мора да си емпатичен и да се жалиш само. Од таа причина веќе не спомнувам за никаков прогрес и добра вест никому освен на моите дома. Мразам да мора да се оправдувам или да го минимизирам тоа што некој со години се трудел и работел ради фаци кои се незадоволни од својот живот, ама доволно задоволни да не се мрднат од својата комфорт зона за да променат нешто. Иш.

Ок, од ситни фини моменти во животот неделава сакам да и дадам поени на косава. Имавме малце проблеми прошла есен, почна ептен да паѓа, страв ми беше да се исчешлам. Како и да е, годинава се оправи некако, густината е тука, а должината е на 3-4 цм од 2018/9 година, кога ја имав најдолгата коса во живот и која вака по слики наназад гледајќи, ми беше најдобра година за коса.
Времето се подобри. Пролет ми е некако најомилен период.
Имам нови омилени гумени бонбони.
И некако тоа е тоа.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.705
Драга,видам ли пост од @Corvus сместа лајк, па макар и Маркез педер пишала :D.
Едноставно јузер нејм-от зрачи со посебен сексипил.
("неш јебат" реплики - СТОП,не ми е тоа намерата и онака :D )

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom