Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
ДК во исчекување на снегот сакам да изјавам една мудра мисла, од не толку мудриот мозок.
Снегот е како пијанство. Убаво ти е, среќен си додека пиеш и си пијан но другиот ден ги јадеш последиците.
Епа исто е со снегот. Се радуваш дури паѓа, среќен си кога ќе нареди, ама затоа другиот ден калта што ќе ја направи кога се топи, е еквивалент на повраќањето во пијанството. А ако замрзне пак да не правам муабет. Обидот наречен "одење" по тротоар е исто како хенговер во Недела сабајле, после мешање на сите можни врсти алкохол прошлата вечер.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Рака на срце Петре убаво се справи пред 2-3 дена со снегот, што е право право е.
Е сеа, па не иде бе пак машинерии да вади човеко, џабе нафта и сол ли да арчи?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Ја како дете много га сакаше снег, а с'к га мрзу много. Зашто? Затој што никој у фамилију не сака да га исчисти, па све ја га чисту. Можда само мојат мачор повише га мрзи снег од мене. Затој што по овј снег треба да иде да гу тражи партнерку за парење. :P
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Новото нормално

Имаме аматерски играчи во ракометната репрезентација и не' очекува темна иднина
Додека во фудбал имаме надежни дечки што играат во квалитетни лиги и за неколку месеци ќе играме на ЕП

Све е наопаку :toe:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.124
Поени од реакции
17.913
Драга ко ќе ми речат немој многу лук да клаваш во салатата/јадењето, јас му велам само едно бе ќе клам.

 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Овој да се чудиш какви људи има. Легнаја на ѕвонче још у 8 саат, излазам ја отварам да виду која будала е. И ни добро утро ни среќни празници ни извини што сметам, одма директно с'с прашање: Туј ли е татко ти треба да ми поправи нешто дома? Викам не е туј на работу е, а и не може да дојде не е добар с'с здравје баш. Ми вика : Ееее с'к како не е добар, да му кажеш да дојде не можу да чекам. А и нема да оре, за пет минути е работа. Сакаше да ву кажу, ако е за 5 минуте што не си гу завршиш сама. Научиле се само к'д има некој проблем т'к те тражив. А онакој не постоиш за њима. Него после си викам како не гу закључи портуту синоќа, па да не гу еду овуј нервозу по сабале. Ваљда немаше преко порту да се качуе, за да улегне и да заѕвони.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Кајги,

Ама сум спиела утрово! Нит курир сум слушнала, нит будилник, нит аларм, нит на супруг и кршењето шољи на плочки... Трупец! Ама ме разбуди удар во бешика, ќе да беше синко, таму е он, освен ако не се разместиле. Се истуширав, се облеков и се симнав надоле, ме дочека мирис од кујна, ко во хипноза ме влечеше. Крок мисје за доручек, знаев дека забрљал нешто, извинување за скршената омилена шоља. Крок мисје е специјалитетот негов, никој поубаво не го прави од него. Сега пијуцкам кафе додека го чекам да се прибере од вежбање, па продолжува походот од вчера, сега ќе бараме седишта за бебуши за новото ауто и да им купиме нешто облека, а богами и јас да се подновам зошто ништо живо не ме собира. На последниот преглед до мене жената што седеше во чекална беше со стомак колку мојот а 8ми месец, кај ми е крајот. Еве 3 дена се шетам по дома во неговите пиџами и поткусена маичка, не може да ме гледа веќе со гол стомак :pos: Добра тактика!

Денов ќе биде забавен, ручек со бившата жена и нејзиниот сегашен сопруг, а кафе со бившиот маж и неговата сегашна девојка, Телевиса Презента не ни е рамна :ROFLMAO: Да се дешава нешто де. А вечер торбиците спакувани и во другата дома, на планина, имаме пневмонија за лечење и труднички желби :D

Убав ден, прекрасен ден, одам да прошетам куче јер ќе не нема пола ден дома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom