Драга Кајгана (виртуелен дневник)

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
1.437
Поени од реакции
7.516
Кој тежок ден. После продолжен викенд, назад во канцеларија.....секогаш е тешко.
Прекрасно поминат викенд во Охрид, релаксирано, опуштено. Вчера стигнав касно во ноќта во Скопје, сакав да го искористам денот до крај. На враќање возев релација Охрид-Ресен-Битола-Скопје, подобар е патот за разлика од преку Кичево. Одлучив подобро ќе извозам 240км него ли во ноќта по никаков пат.
Си легнав накај 1 после полноќ, па се вртев во кревет уште еден саат и станав во 6. Дополнително денеска времето изреметено, сонце, облак, ветер....ми ја ступани уште толку главата. И како капак, на враќање од работа цел град блокиран, возев скоро еден ипол саат од Карпош до Аеродром. Тампон во центар. После кај Скопјанка еден фраер....шоферче нечиво, со Мајбах ми улетува во лента, му свирнав да не влезе во мене.....сељачина гадна уште два пати ми сецна со волан, демек ми можеш нешто.....ропак. Сите тие такви ликови би ги депортирал трајно од државава.
Така ми дојде преку глава од денов, не сум способен повеќе за ништо. Вести не читам, не гледам....ќе се изнервирам дополнително. Сега еден туш, вечера и денес рано во кревет. Утре нов ден.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.324
Поени од реакции
8.768
Какво легендарно видео човече, уште го имам во хард диск. Само да ги потсетам постарите членови на едно друго, подобро време на форумот.

 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.612
Д

Кајгана:

1602661423035.png

Every new member:

1.Zdravo decki kade moze da najdam kurva hihii ne ee zaebancija plis help.

1.Рандом член со староседелец статус:Имаш покрај Мериот колку сакаш бабуш/

2.ZDRAVO imam problem so decko mi mnogu ebe zapinja bez osed mi ja otkorna picnata zila.?pomos?

2.Рандом член со староседелец статус:Дечко ти да не вози за Берович Бетон,и се претвара во Оптимус Прајм?

3.Zdravo mi se skina kondom na ebenje sto da pravam sega pomos pobrzi?

3.Рандом член со староседелец статус:

lffg1fumz7f51.jpg

4.ZDravo so devojka mi odime vekje 6 meseci i uste ne mi dala da ja dupam vo gazot pomoso?hitno?

4.Рандом член со староседелец статус:Бабуш оди си кај Мрт само пази они се отворени ко кратери ќе ти го шмукне ко вакум:5.Zdravo decki ne mi se kreva stapot sakam da imam odnosi so devojka mi ama ne mozam ne ripa dorco pomossss hitno

5:Рандом член со староседелец статус:Баки знам ја еден шипо од битпазар продава едни креми ќе ти го направи ку*рот ко ракета на Илон маск.Ќе бидеш ко Чарлин Шин има после да ти рика ко магарица.

 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.324
Поени од реакции
8.768
Што е со старите луѓе и пластичните кеси бе? Сигурно има некоја поврзаност што сѐ уште не можеме да ја разбереме ние обичните смртници. Памтите порано далечинското како си го ставаа во најлонче сите? Епа денеска морав да се возам со јсп и гледам и картичките за градски си чуваат во исто такво. Чудна раса сме нек си ебе матер.
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.070
Поени од реакции
7.687
Драга

Не велам дека перфектно го знам српско-хрватскиот јазик, ама од кожа ме вади кога ке видам некој обид да се збори горенаведениот јазик. Ај тоа, ама уште повеќе ме нервира кога џ и ч ги менуваат со ќ и ѓ, посебно пишано. Ми доаѓа со тастатура по фацата да ги мавнам, иако не сум за насилство.

П. С. Имав професор на факултет ја форсираше горната појава и не само на имиња и на презимиња, туку и на македонски зборови. Секогаш кога ке го направеше тоа, некој дел од мене умираше.
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.618
Поени од реакции
3.964
Драга. У петом разреду основне школе имао сам петицу по српскохртватском језику. Али не зато што сам га одлично владао, него једноставно зато што је учитељ био пријатељ мог чачи.
Иначе Господин Шоиќ је веома врло много волео да има белу Лаѓу и једном је приликом рекао Пантиќу:
Пантиќу, знаш ли кад ќеш да добијеш повишицу? Кад добијем белу лаѓу. И пошто никад није добио белу лаѓу стално се осеќао увреѓен и повреѓен.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.124
Поени од реакции
9.975
Поздрав до сите на форумот со кои сум имал била каква комуникација а и до оние со кои сме биле во лоши односи, оди акаунтот во корпа, можеби се читаме во некои други времиња, се надевам подобри.
 

Dumbledore

Професор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
6.765
Поени од реакции
6.771
ДК,

"Во текот на целиот свој живот си создавав извесна претстава за Франција. Чувството ме инспирираше исто толку добро колку и разумот. Чувственото во мене, природно, ја замислуваше Франција како принцеза од бајките или како Богородица од фреските, што била заветувана за возвишена и исклучителна судбина." Шарл де Гол зборува за својата Франција. Таа е ударната реченица во неговата автобиографија.
Скоро сите претседатели на Америка имаат напишано некое парче говор каде се величи нивната држава. Бритите и Германците исто, дури и лидерите на фашистичките и нацистичките движења имаат свои говори каде ја гледаат и како ја гледаат својата држава. Од лево кон десно. Помалку или повеќе плагијат, ама таа идеја се пренесува кон народот.
Што напишале нашиве модерни политичари за Македонија? Само ЕУ и нато, немаат никоја друга визија за иднината. Меѓусебни помилувања, глумат визионери и партиоти, а притоа власта на користат за тренирање на своите магариња и влечење за уши на својот народ. Војводата, неколку години пред да стане премиер, пишуваше за пи*ки во неговата легендарна поезија. 30тина стр и 100 печатни грешки. Заев не признаваше избори, каде сеуште не беше пребројан ниту еден единствен глас. Никола 11 години не одговори на новинарско прашање и не одржа еден говор без читање. Тоа се нашите лидери. Не знам на која платформа ќе ги пласираат своите идеали! "Еб*м ти народ таков". Тоа е крај на сечија политичка кариера, камен да се фрли на народот или на државата. Сакам да прочитам една единствена реченица, од нашите политички лидери, каде ќе ја вратат довербата во нашиот систем и во нашата држава. Една, која ќе се читира години откако ќе ја напушти власта. Една визионерка уникатна изјава, ништо повеќе не барам.

Се надевам дека сте ми добри.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.398
Поени од реакции
5.580
ДК
секогаш го сакав форумов заради неговата шареноликост... А врв на чудесноста е еден подфорум со некаков општ наслов „инетрнет, радио, стримови бла бла...“. Е таму се собрани луѓе од сите краишта на балканот и имаат ретко коректна комуникација. Си споделуваат линкчиња, културно се заблагодаруваат и си направија убава дружба.
Во редица преписки има еден член кој скоро секое сабајле има пост:

„Dobro jutro "forumkajganci" :jajce: :kafence:
Во некој нивен микро-форум имаат нормален и културен муабет... Браво!
 
Последно уредено:

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.360
Поени од реакции
10.082
Хепи брдеј Фридрих Ниче
ради филозофију
ти скроз си измрдаја
и не си видеја
никад пиче

Упрао си бија
бог е мртаф
други нас судбину
ни гу цртаф

Од тфоју филозофију
ми јоште учимо
ама џабе
кд цел живот се мучимо
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
3.874
Поени од реакции
5.176
К.

2 дена главна тема насекаде е Фросина. Луѓе, не сте озбилни..ниту таа што испостира на фб,ниту тие што и пишат у инбокс и се прават интетесни, а најмалце оние што сеир си фаќаат на секое со коментари од типот LEJ BRAT SO I NAPISA A ZAEBA EHEHEHE
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.618
Поени од реакции
3.964
Драга, знаеш ли дека во природата на мувата е да се мува околу говна. Природата на пчелите е да се мува околу цветови, да собира нектар и прави мед. И човекот конзумира мед, ама ако намириса гованце у радиус од километар одма ќе тркне и ќе го лапне. Такви сме ние луѓето. Муволики.
Ти драга каква си по природа? И шо преферираш? Мед или гованце?
 
На врв Bottom