Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.539
Поени од реакции
34.701
Кајг,
знам дека ми е тешко, цел живот учев, Грчев го обожавав и на крај несвесно да ме сјебе едно Скопје 2014, имам само пола ерекција, доволно да ја мрзам!
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Почивај во мир тато :place:
Никогаш не мислев дека нешто може толку да боли. Сум осетил разна физичка болка па и ментална, ама вакво нешто не мислев дека е возможно. Обично сум човек кој и нема некои емоции, освен во ретки екстремни случаи, ама ова убива. Се осеќам како со меч да ме пресекле на милион делови. И полошо од тоа.
Објективно никогаш не беше некој родител за пример. Едноставно не знаеше како да се однесуваш како татко. Не знаеше како да ја покажеш љубовта и повеќе делуваше како некој тиранин или диктатор. И многу те мразев заради истото. Не беше човек кој ќе ме поддржи или храбри туку некој кој несакајќи става сопки и удира додека сум долу. Со најдобра намера секако. Можеби и затоа се претворив во ваков човек и искрено гледано на назад не би менувал ништо на мене. Конечно го стекнав потребниот менталитет и баш сега кога сметав дека сум спремен за големи работи, во твој стил уште еднаш ме нокаутираше, за последен пат. Од овој нокаут не знам како ќе се управам, ама знам дека ќе морам пошто има луѓе на кои им требам. Многу ми е криво што не успеа да ја добиеш битката со леукемијата, а беше толку блиску. Доби неколку тешки битки лани, но за малку не успеа во последната. Господ е сведок дека би се менувал со тебе во секој момент, јас да ја водев таа битка па макар и ја изгубил. За некој ден требаше да си идиш дома. Имав план како да надоместиме за многу работи. За три месеци требаше да правиш свадба за другиот син. Никогаш нема да ја заборавам таа искрена насмевка и среќа на лицето кога не виде пред некој ден. Буквално се прероди во тој момент. Поискрено радосен човек не сум видел во, животот. Ни мафна на заминување насмеано, и тоа ни беше последно видување. Таков и ќе те паметам.
Збогум, ќе ми недостигаш :place::place::place:

За останатите, многу пати ви имам кажано дека здравјето и животот на најблиските се најбитно нешто на светот. Затоа искористете го времето правилно и не се грижете непотребно за другото. Како човек кој изгуби премногу во последните година ипол, и допрва ќе ја изгубам личноста која е и единствено добро што се случило овој период, само тоа имам да кажам.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.899
Поени од реакции
17.541
Пред некое време прочитав дека Долина на Волците покрај што имала голема популарноат на Балканот исто така имала огромна гледаност и во Источна Европа и Русија.Баш се прашувам зошто ли е тоа така :D

Никогаш не сум ја сакал серијава, у тоа време како копиљаци од школо и маало ја гледаа само јас гледав една крими латиноамеричка серија, мексичка или колумбиска
Јбг од секогаш сум бил контра :icon_mrgr:

Ако случајно некој ја следел нека пише, би сакал да ја гледам пак.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Еве си мскам некоја нова игрица на фб баскетбол фрвр,стигнав до 730 поени и прв на листа,иначе ми се икочи палец одмавање,њу 1341 понт 20200406_034017.jpg
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Drqga kajgana gi umrev lugjeto ispoxqebqv rabota se p.rav itn.
fala mnogu prijatno.
i posle ke pishuvam po forumi ko debilka ke kukam ke zalam ke placam i cacko mi e kriv.
 
Член од
3 април 2020
Мислења
905
Поени од реакции
508
ДК имам доста време за размислување, па ми текнува на многу луѓе и настани,се трудам да се присетувам само на поубавите. И кајги ми текна на него, има многу време поминато, но ми фали она „љубење до даска“, ми фали чувството, да ја давам и примам таа љубов, како некогаш, како тогаш.Не,не со него, невозможно е, со некој...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Dear K,

Сонував дека цела држава е во карантин и дека луѓето се собирале по терасите и наместо да пеат, викале

КАРЛ-ХАЈНЦ-РУМЕНИГЕ,
ОТО-ФОН-РИБЕНТРОП,

по примерот на скечот од Топ Листа Надреалиста, и тропале на тенџериња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom