Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Бев сведок како цигани бркаа сиријци за да ги дадат на џандарите кои пак стоеја и ја гледаа брканицата.
Во еден момент, во целата таа тензија не знаев кој кого брка...
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Кајги,поголем непријател од оној кој ја има истата крв како ти,нема и нема да има.
Кога ќе ти се качи на глава со командите и ти прави да се осеќаш лошо и мизерно,ти иде се да искршиш... :yid::mad::tapp::oeoeoe:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.444
Поени од реакции
19.687
Драа

Најголема грешка на мајку природу после плескање у гз на мушки меѓу себе(ако уопште е природна стфар овој) е устфари феномен на близнаци : D
Кој кур бе две различни суштестфа, два различни сфеста хаха нема множина од овј збор нели, две различни идивидуе, да личиф скоро до стопроцентну прецизност.Еднојајчани,двојајчани,куројајчани, нема поента нели.
Полошо од близнаци е само близнаци кои се облачаф исто : D
А и мушко/женска комбинација од близнаци е лоша, еве си ти кд би бија женско и обратно хаха
Ја да сам бија у комбинацију од близнаци, ке си мењам личан опис, како и да е поубаф би бија од брата ми тк хахаха
Тк е тогаш : D
И не ми е јасно на кој принцип се заљубуеф у еднога близнака а не у другога, а да карактер пред сфе нели:ROFLMAO: жимикур
Па јоште и хороскопски знак е назначен по близнаци,соѕвездие,клустер хаха
И курчење е јако меѓу њима, ја сам постар два минута ја што кажу хаха

Поздраф до сфи близнаци, не сте ви криви,да сте здраи и живи!
 
Ф

Флеш

Гостин
Е,у мое време кога беше Коце,немаше комарци .....
Сеа у ваше време,Шлифката битно му е праење дупки низ градов ....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислев ние имаме некој несфатлив синдром да сме поголеми Грци од Грците или пак да кршиме јазик како да сме од Врање а се` не разбираат од Табановце натака но Советиве не шијат.

Ајде еднаш - два пати да се случи ќе речеш коинциденција ама да стапиш во контакт со десетина луѓе од државите од поранешниот СССР и да ти се декларираат како Руси? :pos: човек, роден си и пораснат во Узбекистан, по матурирање си заминал за Германија. Каква допирна точка имаш со Русија ни горнион не знае ама ајде, добро.:jajce:
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.020
Хуахахахаххахах, денес најдов катаљон евра на улица. К ога ќе тргне, тргнато е!!! Аааа, и да, вчера добив 1989 евра ливче хухаххахиеххехе. Тоа е.

Ај, сериозно сега. Паланечкиот расизам на Македонецот во странство, на неговиот допир со непознатото е нешто незаменливо. Џабе луѓе шетаат по странство, студираат во странство. Не може да научат ништо за светот повеќе од тоа што си понеле од паланката која дошле. Уф, толку сум исфрустриран од Македонци во странство. Знам дека тука не ги пишав баш причината, ама толку сум исфрустриран. Искомплексирани гомна.

Мојата несигурност ќе ме убие еден ден или барем ќе ми отидат сите можни шанси за дружење. Браво, А. сам сјеби си све и после жали се, нормално не ти е никој крив.
 
Последно уредено:

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Леле бе племе му ебам, па се дотерале како мафијаши и отишле да рекетираат (не дека овој го бранам) па тоа филмови ташни...

Леле бе кои одвратни створења, па тоа што требаше да биде правда за обичниот македонец после менување на власт, они се пазареле со тоа.

Абе не, не се за во затвор! Овие се да им пресудиш со општествено-корисна работа. Да ги пуштиш сега во зоолошка гомна кај слоновите да чистат, да собираш народ да дојдат и сеир да им маваат, редици да има. Тлевизија имал? На телевизија кај него пренос во живо да има племе му ебам.

Само тогаш ќе не биде.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
630
Поени од реакции
1.918
3 саат сабајле. Се надевам што побрзо ќе заврши сезонава на моторџииве со мали куриња,харајќи и ебејќи го раатот на пола Скопје у ниедно време,со ефтиниот ауспух.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom