Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
d.... bese li i ti dete nekogas...e i jas bev...i znaes sto togas edno vreme koga bese i marsalot na noze,nie deca odevme organizirano nekade, vo Pretor,pa Sula Mina, pa Buljarica,pa LJubanci,pa i Vodno..da da i na Vodno, ene go zirni od tarasa tuka e se uste,a eve kako izgleda edno od tie odmoralista slikano denes,napusteno i zapusteno,se iskrseno i dete tamu ne stapnalo od koga skina marsalot...a da i za spricovi ima ako toa te interesira,odi soberi gi.
Автоматски споено мислење:

Фотографија на Дневна доза убавина.
Дневна доза убавина
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Прв ден денес на нова работа, странска фирма, многу нови луѓе..
Средено, чисто, одлична атмосфера и услови за работа.. Секој си ја гледа работата, се е по правила.

Се мислам дали и кога ќе профункционираат и домашните компании вака... :unsure:
 
Член од
28 септември 2016
Мислења
35
Поени од реакции
17
Разочаран од редизајнот и културата на фејсбукот последните неколку години покренав постапка за трајно бришење. Точно 10 години од моето прво логирање во 2009. Поминаа 24 часа и да бидам искрен толку релаксирано и организирано не се чуствував 10 години.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.231
Ја одамна не сум бил на форумов, понекогаш ги читав интерашиве така без да се логирам, чисто да видам шо прават, бааги време поминавме тука на форумов(и друг профил имав порано) заедно срамота е да не ги проверам. Сега се враќам, ќе гледам да си бидам поактивен како на времето што си бев. На форумов прв пат се зачленив 2007 година ми се чини како во друг живот да било.
Традиционално да излезам офтопик, да замолам само во ПП или на профил да ми пише некој кој има време, дали ова tapatalk како предлог апликација што ми испаѓа е добро или да си скролам преку хром на телефонот или друга апликација да симнам.
 
Ф

Флеш

Гостин
Темана
Интернет радио и телевизија

е српскиот ChinaTown на Кајгана Форум .... Многу ги има :LOL::LOL::LOL:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
At first I was like:

1565054662804.png

But literally три дена подоцна I was like:

1565054770139.png


Уште од сега се спрема подлога за избори догодина со вакви нови сајтови кои никнуваат (y)

Едвај чекам да видам какви заебанции ќе напраат kozanostra.net за изб...oh.....yeah....
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Луѓе што потеа за Нотр Дам = Луѓе што деновиве го потат со "кај сте сеа за Сибир да покажете поддршка".
Демек тоа што ќе шернеш на една мочана социјална мрежа ќе им помогне на невините срнчиња или на што год да е.

Неможе да се опише колку ќе им помогне лајкот на тетка ти од Белимбегово.

Што е најтрагично од се, потачите за Нотр Дам, под притисок од второнаведените потачи, мораа и за Сибир да споделат.

Хк, пу.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Бев да средувам еден компјутер на едни постари луѓе кој се уште го користат со смешни 512мб рам и на него на десктоп имаше Winamp и Nero. :D

Еј се сеќавам кога ми купија компјутер и не знаејќи го избришав Nero 5.5
Земав компјутерот, качив во такси и го вратив да ми го инсталираат пак наново. :pos:

Ме потсети и си ја отворив папката со CD која и немам појма зошто ја чувам, а и одамна ја немам отворено и прво ова :pos: :tapp:

IMG_20190806_182140.jpg
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Со какви ли нуклеарни бомби ги имаат уценувано Хрватите и Словенците да живеат во иста држава со нас и останатите републики на тогашната СФРЈ?
п.с Кој си мисли дека Скопје е нај дно,нека ја посети Подгорица
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.477
Поени од реакции
16.090
Се возам прееска со другар ми назад накај Куманово по стариот пат и на една удолнина пред нас возеше мотор споро и мислевме човекот го исклучил, не сака да троши гориво. Кога го престигнавме видовме како му дава на дете од 7-8 години да управува со моторот. Па матер ви ебам, учете ги да управуваат и со спејс шатл по дворовите, куќите, нивите и каде и било што, што е во ваша сопственост. Не е никој должен утре не дај Боже да носи некој на душа, само затоа што родителот е идиот и сака детето да го научи порано да користи некои превозни средства.

Инаку не знам што ме нервира повеќе на работата, колегите, сопственикот или истите песни кои ги вртат по сто пати на ден. Ми се чини дека или ке полудам или ке умрам додека го сменам работното место.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Со платите што ги добива овој народ тука кај нас треба со Закон да се работи од 7 до 12:00 максимум. Овозможи му на народот да има можност да работи втора работа (пример од 13:00 до 18:00), па така некако да се живее подобро и да се има мотив да се работи
 
H

HoT _iCe

Гостин
Срц,
овј апдејт што ти га направива, направива да изгледаш од домаќинску жену на коју се враќамо и смо увек сигурни, на домаќинску жену и курву што памет ќе ти га сврти у едно, много ми се свиѓаш, секси си, прљава си, палиш ме.
На овој мислу.
il_fullxfull.1714440997_aqtq.jpg
:love::love::love::love::love:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Класика менталитет. Ти иде народ во кафичот, цените х3. Ако ти чини БЕ.
После тоа опаднала работата и фрчат промоции.
Абе и к*р да ми испушат не одам откако се по*рале еднаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom