Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
5 февруари 2007
Мислења
9.948
Поени од реакции
10.512
Не ја сфаќам поентава на електричниве тротинети, сем да се возат по пешачки патеки и да се влегува со нив во супермаркети.
#qурбано
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.654
Поени од реакции
8.981
Да си се откажеш од името на државата, да отидеш на Евровизија и да завршиш небитно кој и да мислиш дека е успех, да си ја испееш грешно химната и да мислиш дека постои оправдување.Па уште и концертите си ги откажала.Ах тие пениси косовски...Луѓе без интегритет и муда ни глумат мангупи па уште се наоѓаат х број на будали што бараат начин да ја оправдаат.Девојко биди среќна што живееш во факинг Македонија зошто во некоја понормална држава ни ти ни фамилијата твоја и уште 3 генерации после тебе ќе беа осудени на пропаст.Највисоко ниво на дебилизам измерено некогаш на ова тло.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.447
Поени од реакции
69.346
Ептен глупаво би било од моја страна сепак да постирам пост за годишнината од смртта на Џим, а не за Влатко.

Штета што минатата година сите некако жалеа по него, а еве не верувам и дека фејсбук денеска ќе биде преполн со негови песни.
Ок, сфаќам, не дека ја имал популарноста на Тоше или Каролина, ама сепак, мислам дека генерално беше респектиран од цела држава додека твореше, делуваше како позитивен човек, полн со позитивна енергија. И тоа изгледаше природно, без преправање без ништо. И кога водеше Бекстејџ со Марјана, и кога правеше музика со Морал, и кога почна да има соло кариера со повеќе поп песни, и со баладите подоцна, и со настапо на Евровизија...тоа е, ќе се памти како насмеан човек со солидна кариера кој што сепак успеа многу повеќе од некои други пејачи во држава.

Ама сепак...не било баш така добро...сосема добро...стварно добро...

 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
234
Поени од реакции
947
Се спакував, уште само некои ситници и заминувам.
Арно ама... Јас нема да бидам јас ако не качам температура 2 часа пред патување.

Марфи, кретенчино, одјеби.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
3.624
Поени од реакции
11.089
Драга,

Жениве се морони што толку пари фрлаат на козметика, шминки и други глупости. Само во добар брусхалтер треба да инвестирате и никој фацата нема да ви ја види и цел тој труд за маскирање ќе помине незабележано. Успат може да се добие и некој сочен коментар, добар процент дека се фаци што немаат канализација во скопскиве села, па ајде, што да очекуваш повеќе, не вреди ни очи да свртиш.

Обично кога се менува културата и свеста кај народот се менувале и законите низ историјата. Само кај нас е обратно, џабе законите кога имаш култура левел првобитна заедница.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
305
Поени од реакции
375
Драга,
Сношти после свирка и пар пивца и малку шот, заминав кај друштво на узо и таратур.

Тоа таратурот, толку лук имаше..шо да имав сида ќе се излечев.
Сеа ќе ме имаше по медиуми.
Џио и Владо Јаневски, тие се тие шо имаат прележано сида.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.873
Поени од реакции
5.372
Heaven has no rage like love to hatred turned, nor hell a fury like a woman scorned.

And this woman is getting tired of your shit.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.606
Поени од реакции
2.690
Саботата вечер ја поминав во гледање фудбал, играње билијард и... wait for it... играње флипери. :D

Имаме во Кочани клубче каде до сега можеше да се игра билијард и пикадо а сега донеле флипери со ретро аркадни игри и тоа не е со жетони туку се наплаќа од време. И така фино лепо си ја превртев Мустафа т.е. Cadillacs & Dinosaurs. :cool:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.783
Поени од реакции
163.437
Народов е или штракнат или необразован а се посигурна сум дека и двете. Од Автокоманда до Карпош 2 на четворица им застанав на пешачки, кој глеа нагоре, кој збори на телефон, кој ти вика оди не застанувај :pos: :facepalm: жими таквото уште еднаш што ќе застанам на пешачки некому во државава. Ај поради фамилијарна непогода морав да седам, уште недела дена ќе издржам некако тука, после поздрав, како не фати некој да бобардира да скрати маките...
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.572
Поени од реакции
2.375
Што би рекол еден господин, кој ми е омилен говорник: "Се во оваа држава што има волја и желба за работа би ги иселил."
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
234
Поени од реакции
947
Драга

Пристигнав конечно.
Се беше супер освен едно мало гомце што не затвори уста 24 часа во бус. Не знам од каде му таа енергија да зборува нон стоп.
Главата тапан ми ја направи.
Фатив на грепка 200 евра и то, збогум сиромаштијо.

Едвај чекам да го прошетам градот.

See ya later.
 
На врв Bottom