Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Ептен глупаво би било од моја страна сепак да постирам пост за годишнината од смртта на Џим, а не за Влатко.

Штета што минатата година сите некако жалеа по него, а еве не верувам и дека фејсбук денеска ќе биде преполн со негови песни.
Ок, сфаќам, не дека ја имал популарноста на Тоше или Каролина, ама сепак, мислам дека генерално беше респектиран од цела држава додека твореше, делуваше како позитивен човек, полн со позитивна енергија. И тоа изгледаше природно, без преправање без ништо. И кога водеше Бекстејџ со Марјана, и кога правеше музика со Морал, и кога почна да има соло кариера со повеќе поп песни, и со баладите подоцна, и со настапо на Евровизија...тоа е, ќе се памти како насмеан човек со солидна кариера кој што сепак успеа многу повеќе од некои други пејачи во држава.

Ама сепак...не било баш така добро...сосема добро...стварно добро...

 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Се спакував, уште само некои ситници и заминувам.
Арно ама... Јас нема да бидам јас ако не качам температура 2 часа пред патување.

Марфи, кретенчино, одјеби.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Драга,

Жениве се морони што толку пари фрлаат на козметика, шминки и други глупости. Само во добар брусхалтер треба да инвестирате и никој фацата нема да ви ја види и цел тој труд за маскирање ќе помине незабележано. Успат може да се добие и некој сочен коментар, добар процент дека се фаци што немаат канализација во скопскиве села, па ајде, што да очекуваш повеќе, не вреди ни очи да свртиш.

Обично кога се менува културата и свеста кај народот се менувале и законите низ историјата. Само кај нас е обратно, џабе законите кога имаш култура левел првобитна заедница.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
490
Поени од реакции
933
Драга,
Сношти после свирка и пар пивца и малку шот, заминав кај друштво на узо и таратур.

Тоа таратурот, толку лук имаше..шо да имав сида ќе се излечев.
Сеа ќе ме имаше по медиуми.
Џио и Владо Јаневски, тие се тие шо имаат прележано сида.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Саботата вечер ја поминав во гледање фудбал, играње билијард и... wait for it... играње флипери. :D

Имаме во Кочани клубче каде до сега можеше да се игра билијард и пикадо а сега донеле флипери со ретро аркадни игри и тоа не е со жетони туку се наплаќа од време. И така фино лепо си ја превртев Мустафа т.е. Cadillacs & Dinosaurs. :cool:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Народов е или штракнат или необразован а се посигурна сум дека и двете. Од Автокоманда до Карпош 2 на четворица им застанав на пешачки, кој глеа нагоре, кој збори на телефон, кој ти вика оди не застанувај :pos: :facepalm: жими таквото уште еднаш што ќе застанам на пешачки некому во државава. Ај поради фамилијарна непогода морав да седам, уште недела дена ќе издржам некако тука, после поздрав, како не фати некој да бобардира да скрати маките...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Што би рекол еден господин, кој ми е омилен говорник: "Се во оваа држава што има волја и желба за работа би ги иселил."
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Драга

Пристигнав конечно.
Се беше супер освен едно мало гомце што не затвори уста 24 часа во бус. Не знам од каде му таа енергија да зборува нон стоп.
Главата тапан ми ја направи.
Фатив на грепка 200 евра и то, збогум сиромаштијо.

Едвај чекам да го прошетам градот.

See ya later.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Е кајгано,
Деновиве се фатив во една вистина, дека живеам више виртуално него реално:confused:
Децата ми се во странство, повеќе колегии другари имам настрана отколку овде:toe: И шо правам јас овде? Плаќам даноци и дишам загаден воздух:facepalm:
 
D

dobramuzika

Гостин
си размислувам и си викам... како се на кајганџиите им се случуваат се некои вакви работи... туку, да ве почастам со едно албумче за овие вечерни часови, за утре неделата полесно да ви тргне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom