Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Миризбата на стартки во соблекувалната по физичко беше еднаква на Чернобил.До денеска луѓето чуствуват последици и раскажуват за ужасниот хорор кој им се случувал додека биле деца.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Слика6233[1].jpg
Se fativ za rabota ponedelnicki...
Ne me kostase skapo,nekolku tabli iverica eden lesonit,strafovi,sajki,lepak boja i besplaten trud ZA MOJOT GRAD
Napraviv i postaviv javna-ulicna biblioteka vo centar na trgovski centar Biser.
Idejata e da sekoj graganin si zemme od tuka kniga-besplatno i moze da ja cita tuka nekade na klupite ili da ja ponese doma.
Idejata e i sekoj sto ima doma procitani i nepotrebni za nego knigi da gi donese i ostavi tuka.
Jas za pocetok donesov-desetici knigi za start na ovaa akcija.
Zabraneto e zemanje knigi za prodazba.
Ne me primeti nikoj i ne me sopre nikoj (od inspekciite)
E sega kako ke se odviva ova i kolku ke bide vo upotreba ne zavisi od strancite vo gradov tuku od samite nas.
Donirav i poveke knigi od lektirite za O.U.
ZEMI-PROCITAJ I VRATI i donesi druga ako imas.
ovoriv i tema za ova ako e dozvoleno vakvo nesto vo nasata drzava ili treba vo rubrikite po vesnicine VERUVALE ILI NE....ama ete se sluci i toa.
[DOUBLEPOST=1555939457][/DOUBLEPOST]

aj nazdravje..Skopje pred ratot..kratko traese dojdoa osloboditelite 41 g .
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.634
Година: 1990
Телевизија: ТВС/МРТВ
Емисија: "Гол Шоу", емисија посветена за Светското Првенство во Италија 1990 година
Водител: Златко Калински
Гости: Славка и Томе Чрчеви заедно со Група Бисер од Демир Хисар

Е оди најди НЗС
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нема невоспитани и лоши деца, туку родители. Децата се огледало на родителите. :toe:

И јас имам две и не викам дека се ептен мирни, ама никогаш нема да скокаат врз туѓ лаптоп, да пуштаат клима, да исклучуваат и да трескаат по телевизор, да уништуваат туѓи играчки, да бркаат во храната што е на масата и да расфрлаат насекаде.
Не знам како можат така мирно да си седат додека децата го прават се ова на туѓо место.
Исто и низ маркети детето плаче по играчки, се влече по подот, а родителите мртви ладни. :tapp:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

Реално за првиве две епизоди од ГоТ и нема што спојлер да пишеш.

П.С До вчера знаев дека последниве две три сезони идат кон полошо али вчера некако ми стана јасно која е главната причина.(Барем според мене)

Мислам дека не е толку битно ако има plot holes на било кое шоу може да му се деси тоа, реално големината ствара комплексност. Али иако очигледно, тек со последнава епизода ми стана јасно колку лош flow имаат епизодите па и сезоните.

Некако се надевав дека со повеќе време ќе ја склопат да биде топ последнава сезона али за сега далеку од она што го очекував.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Драга,
Има посебен круг у пеколот за луѓе што прдат у авион и жени што идат у вц така што се качуваат на даската и клекнуваат. Никаков осет да се немало :pov:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Дк

Бев нешо низ центарот на градот да си купам неколку пара панталончиња,и добро земав шо земав ама некој беа малце подолги,и старава ај со арно со убо да ги носиш мислиш сум земал јахта па честитки еден куп,и викам да ги носам на шнајдер да ги скратат малце ми враќа немаш потреба гледај ги младиве како се носат со подзавиени ногавици,истото направи го и ти.Се насмеав и си викам у себе како да и објасанм дека таквите сакам да ги силувам Но знаете што бидејќи ме мрзеше да појдам до шнајдерон да ми ги скрати погодете кој сега ги носи така:pos:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Дебата на тема "Среќа", Славој Жижек и Џордан Питерсон у прајмтајм на ХРТ.

(С)МРТ е практична. Не си ги троши парите, кога знае дека зомбијата шо останаа да умрат овде, чекаат надсинхронизирана турска Ш продукција у истиот термин. Нема ни уредник у чиј ментален радар би влегол ваков настан, па да сака да го пренесе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom