Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D... neli kako sto e red sega se farbat jajca i jas i velam na zenami
- koga ke farbas jajca imam uste dve da ti dadam a taa mi veli
- nemam fise boja,mi zavrsi.
koj razbra-razbra ,a ej ti ne se smej ke dojdes i ti na nase.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297

Драгице,
си цврчат надвор пилина. Јас имам дедлајн до вечер. Умирам за спиеење. И наеднаш ми се појавува оваа Наталиа :love:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кога ќе прашам за цена и коментар „Скапо е тоа, види овде разгледај има за тебе.“

Ако нешто ми се допаѓа и сум решен да го купам и ќе го купам, па колку сака нека е. Толку не знаат да си продадат нешто што е поскапо. :tapp:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Дк

-Носиш јајца да се кршиме?Ги носам брат веќе 30 години со мене ама не се кршат некој ме викат Balls of steel,а не сум Хенри Кавил.

-Да ти ги дадам мојве да ги вапцаш?(Се смее)-Ја би го испратил у бардовци истиот момент.

-Се бањаше со јајце?Брат ја цел живот се бањам со две па пак ништо.

За крај нека кренат рака сите оние кој ја слушна ова мини компилација на овој неверојатен хумор кој секогаш изнудува насмевки на лицата кај присутните:

 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Радости моја Христос воскресе. Свети Серафим Саровски
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
Ако денес на социјалните мрежи напишете „Христос Воскресе, мир, здравје, среќа, љубов, благосостојба, за мног години......“ нема да ве направи подобра личност, така да гледајте да сте луѓе секојдневно, а не да глумите големи верници и чесни поштени фаци на вакви денови, а сте арогантни ѓубриња преку цела година!
А и не мора да го тупите со тие глупите гифови и сликички по месинџер, ако навистина ми посакувате убавини и се тоа што врти во гифот може да кренете телефон чат-пат дали сум жив и што има ново, сабајлево баш забележав една тетка што живее надвор од земјава ми пуштила некој рандом гиф повторно во порака, а патернот на сите досегашни разговори со неа е следниот: 7ми Јануари 2019 кога повторно ми пратила гиф како се родил Исус, 01.01.2019 кога ми пратила гиф со Happy New Year, ме мрзеше да вртам наназад али 99.9999% сум сигурен дека и минатата година биле разговори само на овие денови и тоа со гиф!
Една од теориите ми е дека најпобожни изиграваат тие најголемите грешници (бизнисмени, политичари) и најчесто најобични луѓе кои со своето незнаење и страв од непознатото си го отсликуваат со моќ на некое божество.
Така да мили мои гледајте повеќе да се надградувате себеси и да не чекате госпо да ви го оправи животот, за жал ниту постои, ниту ќе ви помогне кога сте во гомненици, уште помалку да се замарате со тоа кој каде отишол за празникот и како народот одел во Банско, чекал влез за во Грција на премин Богородица и слично, а се жалел дека нема пари, нивно право, очигледно тие не чекале целата година да им помогне госпо туку самите си помогнале да заработат за да шетаат.

 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.096
Поени од реакции
28.827
Кајги...
Не се опишува со зборови чувството кога некој ќе ја изгуби твојата доверба, кога ќе ја искористи твојата добрина. Сфаќаш дека си потрошил скапоцено време на личности кои не заслужиле повеќе од едно здраво да им кажеш.
А најинтересно е тоа што не се свесни дека они губат.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Драга, викендов некако ми помина пред Хистори, речиси како и секој викенд. Мистерии, империи, Египќани и пирамиди.
По инста, фб гледам се утепаа од ставање честитки за празников. А сепак сметам дека зад сето тоа повеќе има лицемерие одколку искреност. Речиси сите од тие што као демек слават, слават зашто така им рекле дома, а не од што се некои си големи христијани како што се претставуваат. Да беа големи рисјани немаше да се фалат него ќе го покажуваа тоа секојдневно со дела. Само 3-5 дена во годината се христијани. За Божиќ, Велигден и по некој така исто ?????ден. А останатите 360-362 дена, колку што сум јас Султан Сулејман толку и они христијани. Одат во храмовите колку да ги видат другите и колку да постират story на Инстаграм. Поискрени беа на нас нехристијаните честитките, отколку тие на ,,големите'' христијани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom