Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
"Кој ти беше крив што не трчаше по партии, па како сакаш ти бе? Се знае како функционираат работите во оваа држава. И што?! Као демек ти ќе смениш нешто оти цел живот плукаш и по едните и по другите и не сакаш да заземеш страна"

"Јебем ти достоинство, што ќе ти е на празен стомак?"

"Идеологија ти е променлива варијабла која зависи од она што ќе го каже претседателот на општински во партија. Ако тие паднат од власт ќе одиш кај другите, се е интерес ако сакаш да преживееш во овој систем"

"Ти нема потреба да мислиш, има кој да мисли за тебе во оваа држава, од тебе се бара само да слушаш, а ако не го правиш ни тоа, ондак подобро ти е да си ќутиш"

"Па што ако тој влегол во администрација? Имал човекот врски, се снашол, трчал по партии, одел по митинзи...се трудел па влегол. Сите така се влезени, што ти смета тебе? Криво ти е?"

"Ќути еј! Фатив врски поминав некако преку ред. Ами како сакаш ти? Со сув газ риби не се фаќаат, мора да дадеш нешто. Услуга за услуга, така ти е во оваа држава"

"Па нормално дека ќе му оди него бизнисот, па знаеш ли колку наши луѓе има запослено во фирмата негова, помага во кампањи, финансира...како мислиш дека овде се води бизнис? Затоа и ќе добие тендер"

"К*р ме боли бе и за име и за идентитет. Види го, нема леб да јаде името па името. Ние битно нека влеземе во НАТО па ќе видиш после како ќе биде. После во ЕУ, нека земаме илјада евра плата...ме заболе за името. Што ти смета тебе дали си бил Македонец или Северномакедонец, ти мења нешто?"

"Па кој политичар бе лежел во затвор?"

"Па и другите крадеа"

"Дај не замарај со политика, кажи каде за нова...

...се само дел од муабетите на кои што бев сведок денес, она јебено македонско клише на крај: "не ни чини менталитетот" и "ај да бегаме надвор, не ја бива веќе овде" е конечниот заклучок со кој што чинам сите муабети завршуваат последнава деценија, две.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.651
Поени од реакции
28.009
Скопје е единствен главен град у Свет каде што жителите неможат да се наречат граѓани.Можат да се наречат само малограѓани.Таква концентрација на сељачаана и багра на едно место собрани едноставно нема
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.636
Поени од реакции
12.464
19:45
Не бе можам да се контролирам. 5-6 чаши и прекинувам.
.
.
.
.
.
05:45
Откако си се направил гојдо на забава со колегите.

Со кое лице ќе се појавам понеделник на работа? Од сеа срам ме тепа :tapp:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.061
Поени од реакции
12.951
Се враќаш навечер дома, надвор -5 степени, премрзнати раце не ти се движат, едвај клучот си го држел да отклучиш, Топлификација и пингвини да умираат од ладно нема да пуштат навечер парно, вода топла нема да стоплиш рацете, па единственото паметно решение што ти текнува е да пуштиш некоја игра да загрее малку лаптопот и да се стоплиш на него. :вонзем:
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Семејствата на идиотските убијци на Саздо ќе протестирале во вторник пред суд, уште и повикуваат граѓани да им се приклучат, бидејки на нивните синови им е направена голема неправда, односно ги осудиле како свирепи убијци, што е една огромна измислица, лага од партиски националисти кои ги мразат алллбанците, кои се така добар народ, сакаат да помогнат на секого и никогаш не би повредиле никој дури и ако се во опасност бидејки сакаат да бидат што повеќе морални, а и секако многу го почитуваат секого без разлика на вера, нација и слично.
Сепак, јас како што би ме опишале они, националиста кој инаку е многу злобен и посакува лошо на секого кој е различен од него им посакувам да ги згази шлепер дур протестираат, авион да им слета на глава или некој добар човек да ги послужи со китова маст, на пример.

ПРАВДА ЗА САЗДО!!!
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Драга Кајгана,утепав уште една лоша верзија од себе.Со 2019 ќе дојде и нова јас,многу посилна. :)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.156
Поени од реакции
28.929
Кајги...
Се прашувам до кога ќе си играме топло ладно, до кога ќе се пецкаме само... а не е свесна како вријам на ова ладново ако ја зграбам пола македонија ќе ја стоплиме.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.014
Поени од реакции
17.945

Овоа треба да е смешно или што???

Не дупат во здрав мозок сите до еден додека народот го впива ова срање како хумор и сатира само реалните проблеми да се тргнат настрана и да не се размислува за нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom