Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Влагам у 65-ка на железничка, онака цел у брзање за да не ми тргне случајно. И пошо немам картичка плаќав со мобилен ама пред да платам само отидов до кај шоферот да го прашам за колку време ќе тргне автобусот. И јас кретен уште па со господине му се обраќам, а тој ми ќути. Ај викам можда не ме слушна, го прашувам и втор пат, ми вика си имаш табли не ме замарај.
Брееее викам алал да ти е на културата, пошо тешко е да кажеш 5-10-15 минути, сеедно. Ми вика абе ме замараат цел ден вака више пукнав. Океј е викам терај работа, вака ќе влеземе во Европа со примитивизам, нема проблем.

Не можам да разберам луѓе што не двојат професионален од приватен живот, не сум ти ја крив бе говедо едно ако денот ти е лош или ако не ти дала жена ти. Најобично прашање поставив, ко член од фамилија да му убив бем му кретенот.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=151410369132825&id=100027915889107
Пaк некoј ги мести мирoљубивите мигрaнти,бегaлци штo и дa се...Дoшoл oд пичке си мaтерине,му дaле леб и склoниште,a нему му пречи се штo се кoси сo ислaмoт.Ах племетo дa ви се сoтре пoгaнo,гнaси нa oвчo штo мирисaте некoлку пaти испoтенo пa исушенo
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Некни бев на гости кај една пријателка. Ќеркичката нејзина која има скоро три години ми даде некоја гума за џвакање во форма на зелено топче. Ја зедов да не го навредам детето, ја ставив во џебот на фармерките и тотално заборавив дека е таму.

Дома ги соблеков фармерките и ги префрлив на еден стол. Мастиката паднала од џебот на тепихот во собата. Вчера мајка ми зела да чисти по дома и ја нашла. Се чудела што е, па се исплашила да не е некое екстази. :D

Доаѓам дома, она целата сериозна ме прашува да немам некои проблеми па да не сум почнал да се дрогирам на 30 години. Ми требаа 2-3 минути да се соземам од смеа па после и кажав што е уствари тоа зеленото. :D
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Драга соземисе,земи чаша вода и коцка шеќер и ап ако треба.
Ова е основно училиште изгледа со најубав двор во СРМ при СФРЈ.
Името му е Даме Груев а изградено е веднаш по Сремски фронт.
Тоа е за дворот,а тек да ја видиш фискултурната сала или игралиштата за ракомет и кошарка, па кабинетите за домаќинство и општо техничко образование или салата за училишниот хор(има ли сега такви).
На која ли софра отидова овие шатки после 63 год. или чива хацијенда краси на новиве оли?граси онаа склуптура од фонтаната на школото.
Биди при памет,не паѓај, утре следува прикаската за школото од 21 век а и тоа подигнато со раце и лопата од нашите дедовци по1945г.
Па после некој ќе ми кажува Лазо нечинел,Лилјакот нечинел,Јасмин нечинел,Странџа нечинел,Питу нечинел,Тито па Темпо нечинел.
Абе ајде ОВИЕ ЧИНАТ???????????????????????????
( не ти спомнав во Скопје било школово,а има ли сега такво)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Види види види мајко милаааааааааа :facepalm::facepalm::facepalm: :pos: Ново дно е постигнато, Драган Вучиќ изгледа заврши со емисиите со слончиња и слично и премина на ново ниво, возење во автобус и поставување прашања на гледачите и нормално делење брашно, сано сокови и слично. :pos: Значи лабаво во 21 си се возат и прават квиз. :ROFLMAO:

И нормално на првата емисија одма кретенизам, кој е главен град на Шкотска и два можни одговори: Глазгов или Абердин? :facepalm: НИЕДЕН да ви ебам неписмените кретени, Единбург е главен град на Шкотска.

Мене ми е идол Драган жими се, веќе скоро три децении прави вакви дебилни емисии и шоуа и го влече народот за нос. Треба дарба и за такво нешто, не може секој да го прави тоа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Во веѓиве сум се згуснал ко 48 годишен поправач на crt телевизори во Пакистан.
Иначе последно време многу си млатам Рап, ми се чини полека ги губам правата шо ги поседувам како привилегиран фиромјански белец... ima fuk yo up каури!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom