Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Драга.
Од досада вечерва почнав да ги листам албумите со слики и сликите што ги имам во пц. Приметив дека како растеме се помалку се смееме на сликите. Најверојатно поради фактот што секоја година се појавуват се повеќе и повеќе проблеми. И тие проблеми ни ја крадат цела таа среќа и радост, а со тоа и насмевките од нашите лица. Гледам по сликите дека како деца сме пукале од среќа во нас. Сме ја имале таа права насмевка, а сега се приметува дека таа насмевка си ја наметнуваме некако со сила. Ех што било лесно да си дете, никакви проблеми и грижи немаш.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
ОНА САМО ИГРА НА ШИПКА ОНА НОСИ СЕКСИ ЧИПКА МОЖЕ САМО ДА ЈА ШТИПКАМ А НЕ МИ ДАВА ДА ЈА ПИПКАМ
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Абе 420 црнци да ве јавнат, ви еам тоа џанкарите, ми го отекоа тајмлајнот.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Џанкер не е тој шо дуват. Ти ебам менталитетот шо го иаме, страшно...Абе 2015 сме, уште не научивте? Никогаш немат да не бидит ни ко народ, ни ко држава - закочени сме многу.
Назад сме едно 1000 години. Се почесто ко ќе се разбудам сакам да се најдам подалеку од ова срање од држава и народ...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.349
Поени од реакции
108.690
Упм кајги прееска се возам у бус, нешо се замислив и ми текна на екскурзијата низ Европа во 4та година. Седиме првата вечер сите у соба, 20 души собрани, буквално еден врз друг седиме, сме изнакупиле еден тон пиење, и успешно сме го прошверцале, и одеднаш влага професорката по македонски и не фаќа „на дело“.
- Ајде давајте пиењето, срам да ви е, толкави момчиња и девојки наполниле по 17-18 години земале да пијат како некои пијандури. И таква почна да ни го собира пиењето, на кого му го зима виното од рака, на кого коњакот, па почна и од масите да собира и тргна да излезе, и ние такви целите суптилно радосни што успеавме да спасиме 2-3 шишиња вино, една флаша водка и една помала флаша водка, кога во еден момент се слушна глас: - Професорке, еве и ова го заборавивте. Тап, и го дава тоа помалото шише водка, СМИРНОФ. :place:

Ова го направи еден лик од клас кој беше/е педерастичен и нормално од увек наидуваше на одбивност кај нас машките. Али тогаш со таа постапка инстант сите го нејќевме уште толку, јер и ја даде помалата флаша водка на професорката. Кај останавме дефицит со пиење, овој уште толку не осакати. :D

Еееее пусти времиња, ти ебам копиљаците, се криевме од професорите за да пиеме, па кога ќе снемавме пиење лажевме да не пуштат да одиме да јадеме, а ние уствари дополнувавме залихи. :D

Иначе се ближат 5 години од матура, кога летнаа у пизду материну... Али ќе се направи една добра кафана, опет да се собереме како клас и да се потсетиме на старите добри времиња, а уз пат и секој да објасни по кој пат тргнал во животот. :)
 
S

StormRage

Гостин
Кајг
Некој ужива во сонцето и зелените убавини на пролетта и остала срања. Јас „уживам“ во црнилата на ноќта, депресијата од звучникот, се до пурпурот на утрото, се дури нешто што свети планира да се појави од зад источниот хоризонт...

Кога премногу си изложен на нешто ствараш имунитет, ама далеку од тоа дека сум бил премногу изложен на сите убави работи... Или на многу емоции. А дефинитивно премногу сум бил изложен на нервози, бес, се што те прави тоа што не треба да си, па на нив уште не сум имун. И сега седам и гледам како живеат околу мене, кој на дијазепами кој на било какви супстанци. Уште затворен во капсулата на негативноста врз која стои лажно исцртана насмевка. И гледам, гледам се, слушам се и го барам проблемот некаде. Гледам низ некоја чудна дефиниција за тоа што би требало да е живот, но одамна умртвени сетила за било што, иако сево ова ствара ептен погрешна слика, сепак гледам...

И си викам: Барем, живеат.

Чао
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.563
Поени од реакции
20.266
Еј Ви што ги тагнуесте сфите на нечиј профил
Дај па тагнујте
Мноо бесте интересни
Ептен беше интересно
Одамна не е било толко интересно

Да ви ебу ботови : D
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Луѓе бегајќи од пеколот на војната, бедата и гладот го поминуваат пола свет за да ги остават своите коски и животи на македонските пруги.

Но тоа нас не не интересира, тоа се само некои од таму што завршиле како мелено месо. Кога државата многу повеќе ја интересира ГТЦ да добие барок по секоја цена, отколку да ги обезбеди границите и пругите, гробиштата на имигранти секојневно ќе се шират, а караулите ќе бидат игротеки за недораснати деца.

Ако досега незнаевме, сега го видовме и се уверивме дака Македонија има дрон (или дронови). Кога тој дрон би патролирал по линијата Гевгелија Скопје и би ја алармирал полицијата за движење на мигранти покрај и по пругите, многу животи би биле спасени.

Но животите на луѓето во Македонија не се важни, поважно е да се стави декоративен стриропор на секое парче бетон и стакло во центарот на Скопје и да се сечат дрва (кои се речиси без пари и не бараат одржување) и да се заменат со скапи палми кои во зима бараат парно греење додека иљадници луѓе се смрзнуваат во своите домови .

Да мојата Македонија е чудесна, само место самовили и еднорози низ неа шетаат гоблини и тролови.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Колку повеќе знаеш, толку повеќе пиеш.
****
Интересен факт:
Германците за 38 дена ја покорија Франција, а на истите им требаше 38 дена за да поминат една улица во Сталинград.
Првите на 9-ти мај ќе слават ден на мочана европа, другите ден на Победата.
Апдејт наместо цитат :) на bateman
Да, ама туристичкиот водич ги заебал. Преќутил за искуството на французите еден век претходно биле на иста екскурзија "ол инклузив". И Сталин ги пратил во Сибир да бркаат бели мечки. Да се челичат на ладното. На некои таа екскурзија им се допаднала, па никогаш не се вратиле во Германија.

Која му е омилена песна на Хитлер и многу пати често ја слушал пред да умре?
Таа од Сталиновите оргули. :D
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Си одам вчера накај дома и глеам деца си играат со џамлии...
Ја мислев дека денес децата појма немаат шо се џамлии. Стварно ме изненади тоа вчера шо го видов :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Да драга верувала или не џамлиите пак се вратија. Кај мене на улица партали се прават. Кога ги видов не можев да си поверувам. И јас толкав вол им се убацив на децата да играм со нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom