Драга Кајгана (виртуелен дневник)

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.301
ДК,

Едвај чекам ДВД од серијалот ‘‘Брката Гоца и Стаорец Ставрески’’ .. Хаха, ептен ми е јако кога ќе рече‘‘ШУПРАЈШ?’’
 
Член од
21 јуни 2011
Мислења
93
Поени од реакции
170
15 км на точак и не е така лошо за трет ден :)
Се ме боли, дури и мускули шо не знаев дека ги имам. Последниве три дена спиjам мирно, jадам доволно и имам енергиjа.
Во главно се ми е во нормала, уште да наjдам работа.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Што сум му направил на животов до волку да не ме сака?
Плачев ко бебе до сеа Matthew McConaughey моеш вода да ми носиш
 
Член од
21 јуни 2011
Мислења
93
Поени од реакции
170
Забораив да ти кажам пред два дена си ставив семка да ми 'рти и ако го биде ќе си го посадам :)
И не сум јадела чоколадо веќе 5 дена, знам дека ќе го откажам :D:P
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.301
ДК,

Заборавив да ти кажам, сабота сабајле заминувам на море. Се надевам дека нема да врни само. Сакам да пијам пиво и да пушам една цигара, а нозете да ми бидат во вода..
 
A

Antigona

Гостин
Драга кајгана ,

Back to reality :kafence:

Бев 2 недели во Македонија на одмор и празнично (Велигден). Па да ти кажам убаво си поминав во Мк, не беше лошо , направив 4 третмани за слабеење во Силуете, се шишав , бев на заболекар (да де, ефтино е здравството во Мк ), се видов со тие што треба , дома ставивме нова влезна врата и ги сменивме прозорците , мајка ми нејкела да слуша галама од надвор.

А ако те интересираше дали се смував со некој - НЕ !
Не знам дали ти имам кажано ама секогаш кога се возам со македонци во авион си поминувам супер оти сме мирна нација , добро де имаме озборувачки менталитет, ама генерално сме мирни .

А да, заборавив да ти кажам, си купив и 4 книги на македонски да читам во слободно време.

Ај сега да седнам и да те читам што сум пропуштила низ темите тука.
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
Забораив да ти кажам дека овие шо забораиле да кажат никого кур не го боли ни за тоа предходно шо го кажале не па за она што забораиле да го кажат, голем кур.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.376
Поени од реакции
36.303
На центарци им се случуваат локалните избори повторно а циркусот кулминација ќе има во недела. Баш ќе видиме што им спремиле на граѓаните. Дали фората со лифтовите или нешто покреативно овој пат.

FB_IMG_1429814389116.jpg

Како општина со најголем процент на високо образовани граѓани, тие треба првиот чекор да го направат.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Кајге, немав попаметна работа, па си симнував некои апликации на мобилниот. :sleep: Симнав некоја, за цело време да ме потсетува да пијам вода. :cautious: Демек си ја пишуваш килажата и ти кажува колку вода дневно да испиеш. И веќе два дена на секое ми ѕврцка телефонот, ми иде да го акнам од земја! (не дека до сега го немам акнато од плочки, цименто и тако даље:gjavol:)
Нит вода се напив деновиве, нит ја деинсталирав апликацијата. :toe:

Битно нешто да се дешава, разбираш... :icon_mrgr:

Ај, поздрав. :rolleyes:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Денес на улица видовте слободни деца, а за викенд ќе видите деца со испрани мозоци и робови на УМС кои ќе треба да кинат пропаганден материјал. :D

У-утепани М-млади С-снобови :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom