Драга Кајгана (виртуелен дневник)

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Кеј ние уствари сме ти задња рупа на свирало.

Ај чао!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Денес се чувствувам среќно само поради една причина. Таа причина е тоа што видов како огромна бројка луѓе, средношколци и студенти се борат за нивното образование. Браво средношколци! Браво студенти! Само напред и не се откажувајте од она за кое се борите!:)



 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Драгаа бе ова со кредити да не си имаш работа бе посебно жирант да си :nesumjas:...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
Ми стигна денес порака од Завод за вработување со содржина „Доџи јуче, у супротном, бришемо те“. Буквално да дојдам на датум еден ден уназад од денес.
П.С. Cedar-ов нема скриншот.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.299
ДК,

Заборавив да ти кажам, сабота сабајле заминувам на море. Се надевам дека нема да врни само. Сакам да пијам пиво и да пушам една цигара, а нозете да ми бидат во вода..
Taман се пофалив, ништо од планот.. Ќе врни.. Ќе се дружиме.. Ох, ке паднам во депресијаааа..
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Колку повеќе знаеш, толку повеќе пиеш.
****
Интересен факт:
Германците за 38 дена ја покорија Франција, а на истите им требаше 38 дена за да поминат една улица во Сталинград.
Првите на 9-ти мај ќе слават ден на мочана европа, другите ден на Победата.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Уште еден интересен факт, во 1941 година Германците во Советскиот сојуз за 38 дена поминаа како на ексурзија трипати поголема територија од Франција.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.868
Поени од реакции
35.674
Драга,
покрај Makaron што ги лајкува сите можни постови на буцио, почнав и јас да ги читам кога ми е досадно. Заклучок, буцио дува лепак! Нема друго чаре, мислам дека само со уфо може да има таква „креативност“ човекот :Кезец:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Чекајќи го Годо :aplauz:

Screenshot_5.png



Tуку прашањето ми е Драга, дали секнаа субвенциите или нешто ни промакло?
5-6 шамари за Тајзи како за Двојче во Битола!
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Драга,
Понекад сум толку конфузна што успевам и сама себе да се збунам. :unsure:
НемаТ врска, битно убав ден денес... Сончево време, позитивни луѓе и чоколаден сладолед... Што повеќе да посака човек од пролетта? :love:


И да, ја мразам жолтата боја. :cautious:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Многу лош ден, баксузен , а колку само најубаво ми почна... :/
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
И викам на мајками утре одам на Концер на Саф,ме гледа и се чуди:pos:.И ко и кажав што музика е,нормално почна да збори ваква е таква,што бараш таму.Значи зборот ми е некој видови на музики,однапред наидуваат на одбојност од останатите,нели,таму сите се дрогираат.Значи исто е ко да и кажеш ја сум член на навивачка група,има очите да ти ги извадат.Среќа што веќе одамна сам одредувам,каде и со кого ќе одам.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Го шеташ кучето на кај 23 часот, низ улиците од градот додека владее потполна штама без ниту еден човек. Го слушаш само забрзаното кучешко дишење, звукот од шепите кои потштракуваат на земја и чат пат на 5 минути по една залутана кола која го нарушува мирот. И чекориш така чекориш, со мислите фрлени некаде напреку, и во еден момент гледаш жена со бушава коса, хаотично растурена, стои во еден темен ќош, во близина на распаднато дуЈчанче. И си викаш втф, се до еден момент кога наближуваш уште повеќе и слушаш како истата гледа во една точка направо и си прави муабет сама со себе, притоа испуштајќи некој крипи звук, како од хорор филмовине, ко че го избавуваат чупето во Егзорцизмот.

Пууу реков да тибам работата, која будала скита и зборува во ова време низ темниве сокаци. И така го продолжив патот накај дома и ми притекна дека и јас скитам и зборувам само ко за утеха в ум.
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Драга,
една од предностите кога не живееш со родителите е шо можеш да одиш кај сакаш, кога сакаш, со кој сакаш и да се враќаш кога сакаш без да слушаш мрчење и бла бла бла од типот на ти куќа имаш ли. Ма и не мора да се враќаш бре кој те знае. :D Ааама... затоа телефонот пожелно е секогаш да ти биде при рака, оти не дај боже да не се јавиш од прва и одма кај сиии, шо сиии, шо не се јавуваш, па да не ти се десило нешто, па ова па она филмови си прават разбираш...
Иначе, прееска место у 15ка се качив у 15А и место у 7Б у 7 и повеќе идев пешки од шо се возев, али јбг кој нема во главата има во нозете. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom