Драга Кајгана (виртуелен дневник)

L

Löwe

Гостин
А колку треба да си глуп да отидеш на интервју кај Васко Ефтов без претходно да си го зачистиш ѓубрето на Фејсбук што си го серел 3-4 години пред да станеш фукционер? Што очекуваше дека со локум и целуфки ќе го дочека таму?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
по fyrom момент од возење кола на тротоар - спуштање на да речеме Партизанска од тротоарот - звукот на пластиката кога ќе се прекрши колата од бетонот - забрзување полека во стил „да видам дали ме виде некој што се исциганчив“, нема.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
I don't have to sell my soul.
He's already in me.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739


*Not...уморан сам од периодов. :D

Мора фебруар месец да се преживее после е лесно. ;)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Дρага,

Татκо ми сеκогаш ме остава да му ја вρшам валκаната ρабота, т.е да оставам ливчиња на бρишачи со - Не ми се паρκиρај пρед поρта. Јас саκам да додадам и идиоте, али тоа било пρемногу. Во ρед. Али саκам пајаκ во гρадов што побρзо, има да славам тој ден.

Исто, саκам да има од сеκоја станица бρојче на седиште во бус, за да не дојдат сељачκи од пуш пауза κои не оставиле апсолутно ништо на седиште и да баρаат да им станеш од нивното место. Џои и Чендлеρ со фотељата изгледа го немаат гледано. Ај и тоа во ρед.

Моите желби за 2018. Да сρеќавам помалце сељаци со ниκаκов сенс за осет. Во Мκд.
Или баρ дуρ се стигне дома. Амин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom