Драга Кајгана (виртуелен дневник)

S

silmarillion

Гостин
Незнам што е попатетично, луѓе на 40+ години на Инафина што и се обраќаат со “даде” или истите ко attention whores објавуваат статус дека од утре више не пишуваат на ФБ због рандом протест/одлука за да добијат едно 20 коментари као не бе седи врати се. И после два дена постира нешто и демек ете back by popular demand. Абе алоооооо.
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Понекогаш заборавам дека живеев и порано. Повеќе би го нарекла постоење но ајде, нека биде живеење. Не знам кога е ова порано, но знам дека постоеше.

Мртав ладан го гледав вчера после можеби пет години, а ракометот пуштен на телевизор. На две столчиња не се седи.

Чекам една порака да ми стигне, да добијам некои одговори. Или ќе сум исто рамнодушна или љубовта кон себеси ќе ми згасне. Недела е денес велите а?

Немам пари за психијатар, инаку за таму сум знам. Многу лошо почна годинава, уште сега сум изморена од мојата непрекината желба за усерување работи since 1991. Ќе си го пуштам Тупак после, подобро ќе ми е.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Еден ден мора да отидам и да се возам на пругава Осло-Берген, аууу кое одморање на очи и на мозокот, на слушалки Everloving и пиј си каве, зјапај низ прозор и врви си патот :coffee:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.161
Навиваат против Македонија зошто државата не ја ја бивало.
:tapp::tapp::tapp:
Ама на крајот го испушија курот ќе пукнеа од мака.
Каде бе со таа логика како сакаш да ја биде после државата со такви скотови.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Најголема грешка човек што може да прави е да почитува повозрасен под секоја цена само заради возраста без разлика што истиот може да биде големо гомно од човек
 
Член од
23 јануари 2014
Мислења
239
Поени од реакции
250
Пуштив во центар да гледам, тасевски гостин. Гостинов се прави наудрен а домаќинов дрка на грујо... не доглеав... како мали деца што кога ќе ги фатиш и лага викаат пупу не важи исто и кај нас политичарите. Искрено не сум мк а пак Ми се сере од груевци и полтроните нивни, ми се сере од заевци и полтроните нивни... ама највеќе од се ми се сере од глупото македонче... секогаш патиме да бидеме некој и нешто... за пари и за гага работи шупакот кањон... демек седи фраер сум ако го заебам системот. Фраер сум ако претицам на пуна. Го знам овој го знам оној. Е за тоа си патиме. Уште едно убаво деталче. Сите пискаат загадено било, не трујат ама никој не сака да пропушти неделен ручек... нели василица е ... на празник забораваме дека и утре треба да наполниш плуќа... море мрш! Затоа никогаш држава сме немале... а еве и на поклон ни дадоа, и си играме држава ама кај и да е ќе се расипе поклонот па после ќе си играме малцинство ;)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Не дркаше на Грујо, баш затоа што не си ја догледал емисијата не си сфатил и не си доразбрал што се дешаваше. Ефтов му изврши класично уринирање на Тасевски, го мочаше од ќерамиди пола саат и на крај како јаготка на шлагот му исра едно гомно врз ќелавата глава. Го уби со факти и докази, а овој не знаеше што да каже и после половина и кусур час од што не знаеше што да каже веќе, онака немаше коментар ликот, стана и си замина од емисијата. Класична одлика на лузер, на партиски полтрон, на едно лигле кое нема мадиња да каже дека е партиски поврзано. Па пичко една биди маж и признај дека си комуњар, впрочем они и ти го ветија и дадоа местото директор.

За едно си во право во твојот пост, дека самите за се сме си криви, пошо увек е побитно што има во дворот на комшијата отколку во својот двор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom