Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Само во БЈРМ кога одиш на интервју за работа ти велат "Не се разочарувај ако не те примиме за оваа позиција, има и други позиции" знаеш дека веќе е одбран кандидатот и дека учествуваш во фарса.
 
Последно уредено:

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Inache ne znam sho da ti kazham svarno. Mnogu misli mi se vrtat niz glava, mozokov ne mi odmora ni sekunda vo tekot na denot. Ne znam dali e losho ili dobro. Mozhe treba da se olabavime malce, povekje pozitiva spontanost i drugi poslastici.

Lets get high & watch k15 together.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.756
Само во БЈРМ можеш да видиш еден ист човек кога игра Србија да е облечен во дрес од Србија за по два дена да да го видиш во македонски дрес како навива за Македонија.
:mad::mad::mad:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А-у Беркут дошол, следи серија на лајкови од времето на титова Југославија.

Овој пост најверојатно (ако не го избрише Донев .!. ) ќе биде лајкнат некаде средината на август месец оваа година.
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Денес ми се навршуваат три години од ко дипломирав.

Убоо. Прекрасно.

А вие како си ги мерите вашите успеси, кога ќе се свртите назад и ќе видете колку далеку сте стигнале или кога ќе се погледнете во огледало да ви се допаѓа она што го гледате? Во лузните кои ви се на телото додека сте успевале или во приказните на другите луѓе?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Работев по 2 смени периодот пред Нова Година, решиле да ме частат, неделава ми ја дадоа слободна и сега не знам што да правам со времево. А и времево па надвор мизерија, саат време пукна сонце, мислев ајде ќе прошетам и сместа на дожд смени. Се кладам од понеделник кога ќе морам да се вратам во дувлото ќе биде 20 степена :icon_lol:

Порано кога активно пливав Aрена (за тие што не знаат, име преку кое Aдидас е во пливачкиот свет) ме контактираа мене и уште 2-3ца за еден вид соработка, не со договори ама да ни праќаат поклончиња од време на време а ние да им ги носиме на натпревари наочарите, купачите, капите итн. Е јакото е што не пливам активно веќе 4-5 години ама ликовиве уште си праќаат од време на време по нешто. Пролетоска маичка и пешкирче, есеноска ми пратија наочари и капа a денес ми стигна по пошта, хард кор честитка која заради македонски пошти (голем кисс до вас :* ) касни ~20 дена. Муабетов ми е, кога на нас задња рупа свирало до ден денес ни праќаат по нешто, можам да замислам која поддршка ја даваат на посебно германските спортисти а понатака и оние што имаат професионални договори со нив. После ќе ти каже некој антички или некој граѓанин, агенцииве наши им помагале на спортистите, да земеш да се колеш полека со мало лажиче. Чим не излегов зедов да си го средувам шкафот, си ги видов работите и ми текна да го пишам ова :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom