Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Ни тука не можеме мудростите да си ги кажуваме више, постои шанса да завршиме на фб у Unusual fyromages. И тоа експресно брзо.
А мислев помина времето за лапање лајкови на база скриншотови од глупости на рандом лица.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
К.

Мразам пи*иња со его дигнато до небото,а базирано на ништо.Онака,разбирам да си успешен у било која сфера од животот(сликањето со пола цицки извадени благодарение на пушапот и ставени на инстаграм,проследени со 351 лајк,претежно од глупи напалени дечки што би им го опнале само еднаш јако и "другарки" со кои што позади грб си јадат гомна на секој можен начин и се хејтаат максимално не го сметам за успех). И онака,си се пушташ,си правиш најнормален и културен муабет без претенциозни барања,и сељанкава инстант ти се мршти и ти прави фаци у стил дечко ајде олади(уствари,ги помешала стиховите...Неар,ај одпозади е правилно) и на крај а глеаш со дечко што е "фаца",има кеш да биде тата,кељава глава со лузни,кило злата око врата....морее,само посебен(10-ти) круг од пеколот за овие...Што е најтрагично,оние што се океј се паднати во целосна сенка на горенаведените,и никако не доаѓаат до израз..што чудо ќе беше цц..
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
i think it`s safe to say дека Тупак е најубавото нешто шо ми се случило у животот.
исто така, и јас никогаш не сум имала пријател како мене, кој ми бил најблизок од мене.

тука доаѓа момент за new year`s resolution - веќе никој не барам. заклучив дека сама се заебувам од луѓе шо ги барам јас постојано и затоа ќе си се повлечам. и плус, денов ми почна со расипан телефон ваљда, тоа ми е знак плус.
слушните, за да тргне саботата.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.124
Драга Кајгана не би да замарам, имам само едно прашање. Зошто се родив и живеам во оваа вукојебина од држава?
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Драга сум подготвен да го живеам животот онака како што ке дојде, доста од очекувања доста од илузии и слики за иднината.... цел ке имам но не и премногу очуеквања како ке биде и што ке биде и ако не биде да се нервирам до срцен удар... сакам да го живеам животот во мир, сакам да го доживеам секој ден од мојот живот
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Добро бе не им е срам толкави магариња да се бламираат у емисијана кај вучко. Се возат на она кучено или што и да е и тоа за кафе бе, пу народ забеган

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
P

PewDiePie

Гостин
Пратил балистот преку ќељушот од куманово оливер денес појачано да патролира полицијава,сите на умиформите позади на македонски напишано ПОЛИЦИЈА.........демек се си е во ред,држиме се под контрола не се секирај народе нема да има потреба да учиш шошонски за 10-15 години.

Инаку јака си со диктатурава и цензуриве на темиве(случувања во македонија),браво слобода на говор што ли беше тоа...
 
Последно уредено од модератор:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Љубовни проблеми...

Место на форумов, поточно подфорум каде што рандом непознати ликови даваат совети и као решаваат "љубовни" проблеми на други рандом непознати личности. Првиве, претпоставувам не можат ниту своите проблеми да си ги решат, ги насочуваат вториве што и како во животот и љубовта врз основа на генерички нафрлени податоци за дадена ситуација, немајќи основен увид во психолошкиот профил и животното и љубовното искуство, како и комплексноста на Човекот и меѓучовечките односи.

И се тоа сериозно се доживува и интерпретира.

Хаос :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom