Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Апсолутно не ја сфаќам опседнатоста (во доба на интернетот) да им кажеш на сите дека некој бенд.артист не ти се допаѓа.
Секоја година без разлика дали е фестивал во Скопје,Дојран, Охрид, Прибилци или каде и да е..секогаш има 20 пати повеќе постови за тоа "Aeeee кој донеле не ми се верува срање бенд, се надевам ќе умрат сите до еден и дека ќе им ги силуваат ќерките пред нивни очи" (во многу кратки случаеви има коментари од типот на "Eх..тапа е бендов, не го слушам не ми се свиѓа ова"...секогаш е "Да станат сите лимари и да баталат музика врска немаат аматери едни неспособни не ми се верува кој ги слуша сигурно се некои ретардирани без грам мозок!!")

Ако не ти се слуша нешто.....НЕ ГО СЛУШАЈ БЕ БРАТУЧЕД! Едноставно е...буквално никој не те натера. Замисли колку е полесно да правиш било што друго освен тоа да земеш да мрчиш како не ти се свиѓа нешто.

И уопште не се ни осеќам допрен од било кој коментар, и не се однесува постов за ниеден конкретен бенд, ди-џеј или пејач. Едноставно не можам да сфатам колку треба да ти е тажен животот за да те нервира тоа што постои некој што тебе не ти се допаѓа а на некој му се свиѓа. Има мал милион познати и не познати музичари
што на многумина им се свиѓаат а мене не ми се свиѓаат. Некои дошле во Скопје. Се додека не ми стават пиштол на глава да одам нити ќе се жалам за нив нити ќе серам на тие што одат. Во ред е да не ти се допаѓа некој, али буквално оваа недела видов 5+ поста за различни артисти сите во стил на "Леле ова е најголемо срање секој што го слуша е ретардиран, ја сум паметен, овие се само за да се уништат, зошто светот е волку злобен и зошто овој постои и уште прави музика??"

На пример колку е глупо тоа што ја одделив пет минути за да пишам за нешто што не ми се допаѓа наместо да земам да дркам за овие пет минути? Многу е лошо. Многу подобро ќе беше да си го изигнорирав ова.....а еден пост е.... замислете дека има луѓе што еднаш месечно минимум кењаат по работи што не им се свиѓаат... очај... освен ако не си Севернокореец што по закон мора да гледа и слуша други работи....малце е ретардирано да се сметаш за супериорен пошто не слушаш нешто што други слушаат..
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Не можам да ги сфатам и органски да ги поднесам луѓето газди на фирми кои се тотално непрофесионални, некултурни и незаинтересирани, а нажалост такви се 95% во државава. Незнам како може некој кон своите клиенти да се однесува како кон пијан познаница од маалската кафана и истиот да не е достапен кон истите. Ти како некој што нуди услуга ако си се договорил за тие пари, во тоа време и таква услуга, мора тоа да го направиш онака како што си се договорил, а не денес ми се спие, денес сум со децата на Матка, па ај за друг ден да се договориме. Е од таквите е изумрен професионализмот во државава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.246
Поени од реакции
78.872
Ја сум културен газда на фирма кој е тотално професионален и заинтересиран, а не како 95% во државава. Кон своите клиенти се однесувам исклучиво како кон трезни познаници од маалската кафана и достапен сум кон истите. Све правам онака како што сум си се договорил, а не денес ми се спие, денес сум со децата на Матка, па ај за друг ден да се договориме. Заради такви како мене сеуште живее професионализмот во државава.


Патем,
По трансферот во Лидс, Алиоски го почасти својот татко со автомобилот кој отсекогаш го сонувал

Уште пред да кликнам на оваа вест, одма знаев со сто постотна сигурност која марка е автомобилот.
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Искрено долго време се мислев дали ова вопшто да го постирам, ама изгледа само вака ќе ми помине стресов од ова што го видов.да ти ебам и живот и 24 вести кај го видов ова кај се заспустив, не можам да се соземам цел ден. да ти ебам мртвата држава, каде за секој проблем човек мора да излегува на тв па тој магично да биде решен.Пичка ви матер има ли оваа држава тако звани социлајнарски работници, и за кој кур земате плата крв ви ебам ја.Каде ќе ви иде душата бе гомна едни скапани.
http://24vesti.mk/25-godini-vrzani-za-krevet-potresna-storija-za-dvajca-brakja-od-veles
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дремам на нет како мисир, не ме фаќа сон, се прашувам само каде и со што згрешив за некои работи кога направив се што беше побарано од мене... Веројатно па и самата си дадов одговор сега, што помизерен со другите, толку посреќен и поценет, тоа е таа гадна реалност, барем тука. Ај да не разглабам многу, памет за друг пат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Па некогаш е сабота таков ден, некогаш е недела.
Кога петок е неработен односно понеделник.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Koj level na pederizam treba da dostignes za da pocnes da gi prasuvas zenskite kolkavi mu se (kurevite ebago) na nivnite deckovci? :yid:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom