Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  15.383
  Допаѓања:
  31.755
  На парва, Limeta, Forza Milan!!! и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. ЏинЏер

  ЏинЏер Proud cactus owner

  Член од:
  6 септември 2011
  Мислења:
  2.617
  Допаѓања:
  8.905
  К,
  знам дека има хумани луѓе на форумов, па ти го оставам ова тука, како најчитана тема.
  ПОМАГАЈТЕ!
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  29.691
  Допаѓања:
  35.611
  Драга Кајгана,
  Не можам да ги сфатам и органски да ги поднесам луѓето газди на фирми кои се тотално непрофесионални, некултурни и незаинтересирани, а нажалост такви се 95% во државава. Незнам како може некој кон своите клиенти да се однесува како кон пијан познаница од маалската кафана и истиот да не е достапен кон истите. Ти како некој што нуди услуга ако си се договорил за тие пари, во тоа време и таква услуга, мора тоа да го направиш онака како што си се договорил, а не денес ми се спие, денес сум со децата на Матка, па ај за друг ден да се договориме. Е од таквите е изумрен професионализмот во државава.
   
 4. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  19.740
  Допаѓања:
  23.240
  Ја сум културен газда на фирма кој е тотално професионален и заинтересиран, а не како 95% во државава. Кон своите клиенти се однесувам исклучиво како кон трезни познаници од маалската кафана и достапен сум кон истите. Све правам онака како што сум си се договорил, а не денес ми се спие, денес сум со децата на Матка, па ај за друг ден да се договориме. Заради такви како мене сеуште живее професионализмот во државава.


  Патем,
  По трансферот во Лидс, Алиоски го почасти својот татко со автомобилот кој отсекогаш го сонувал

  Уште пред да кликнам на оваа вест, одма знаев со сто постотна сигурност која марка е автомобилот.
   
  Последно уредено: 12 август 2017
  Classic Rock Fan, Limeta, Krk1 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  14.692
  Допаѓања:
  27.183
  Кога се урнаа Кулите Близначки, 3 дена не даваа Дигимон на телевизија... Трауми од минатото :(
   
  На Prince, Liverpool_4ever, |gor и уште 21 други им се допаѓа ова.
 6. Nino Manchester

  Nino Manchester Oŋce α RED, αlwαys α RED

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  11.952
  Допаѓања:
  11.999
  Искрено долго време се мислев дали ова вопшто да го постирам, ама изгледа само вака ќе ми помине стресов од ова што го видов.да ти ебам и живот и 24 вести кај го видов ова кај се заспустив, не можам да се соземам цел ден. да ти ебам мртвата држава, каде за секој проблем човек мора да излегува на тв па тој магично да биде решен.Пичка ви матер има ли оваа држава тако звани социлајнарски работници, и за кој кур земате плата крв ви ебам ја.Каде ќе ви иде душата бе гомна едни скапани.
  http://24vesti.mk/25-godini-vrzani-za-krevet-potresna-storija-za-dvajca-brakja-od-veles
   
  Последно уредено: 12 август 2017
  На shumecha.tableta, k0k014, zee German и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. DaniBMW

  DaniBMW 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.154
  Допаѓања:
  37.199
  ДК,
  излези надвор, се враќа животот во Македонија :vozbud:
   
  На shumecha.tableta, Natural-girl, k0k014 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Red John

  Red John .

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  8.177
  Допаѓања:
  18.666
  Fucking misleading profile pictures
   
  На ManUtdChampions, wot и Classic Rock Fan им се допаѓа ова.
 9. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  67.371
  Допаѓања:
  127.321
  Дремам на нет како мисир, не ме фаќа сон, се прашувам само каде и со што згрешив за некои работи кога направив се што беше побарано од мене... Веројатно па и самата си дадов одговор сега, што помизерен со другите, толку посреќен и поценет, тоа е таа гадна реалност, барем тука. Ај да не разглабам многу, памет за друг пат.
   
  На Big Bull, Liverpool_4ever, |gor и уште 18 други им се допаѓа ова.
 10. Angello

  Angello

  Член од:
  29 јануари 2012
  Мислења:
  2.081
  Допаѓања:
  3.580
  Драга

  Ми треба ден помеѓу сабота и недела има такво нешто???? :)
   
  На Limeta, Classic Rock Fan и Krstev им се допаѓа ова.
 11. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.070
  Допаѓања:
  11.788
  Па некогаш е сабота таков ден, некогаш е недела.
  Кога петок е неработен односно понеделник.
   
  На Limeta, Tоni и Zbo им се допаѓа ова.
 12. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  652
  Допаѓања:
  487
  Koj level na pederizam treba da dostignes za da pocnes da gi prasuvas zenskite kolkavi mu se (kurevite ebago) na nivnite deckovci? :yid:
   
 13. langelina

  langelina

  Член од:
  6 јули 2011
  Мислења:
  3.614
  Допаѓања:
  7.330
  Пискотници се слушаат на тој ми ти фејсбук
  Што тешка несреќа го збра
  и поетите и поетесите со по една ипол песна
  Та навева сал коб и зла?
  :pistoldz:
   
  На Limeta, Patience и Krstev им се допаѓа ова.
 14. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  5.175
  Допаѓања:
  9.780
  Дино Мерлин моментално ја пука "Недостајеш" пред 30.000 народ на само километар од мене, а јас останав дома да гледам импотентно класико за Барса. Гомна да јадам и гроб да немам.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  4.242
  Допаѓања:
  7.639
  Вчера бев од 5 сабајле до 12 ноќта на работа, дојдов дома, легнав пошо бев за станување во 4 и 30.

  Ми звона аларм, гледам сатот 4 и 30 рецка не мавнав, пак ми звона 10 до 5, пак си терам со спиење, така уште два пати снуз, мајка ми ми звона во 5 и 12-3, тогаш почнав да размислувам....како времето може да се движи и хоризонтално и вертикално.

  Вертикално да ти било кога саатот оди нанапред ама времето стои и мирува а хоризонтално кога си тече нормално.

  Девојка ми ми звона во 5 и 15, рецка не му мавнав пошо бев сигурен дека во тој момент времето е вертикално....

  Во 5 и 20 ми звона аларм, и тогаш откако видов дека имам закаснато сватив дека сум коњ.

  Или пак сум гениј.....неможеш да знаеш, штета, утте сум втора па нема да можам да ја тестирам теоријава, ама биче нешто.

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
  На Limeta, red.devil, krkac и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: