Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Пискотници се слушаат на тој ми ти фејсбук
Што тешка несреќа го збра
и поетите и поетесите со по една ипол песна
Та навева сал коб и зла?
:pistoldz:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.895
Дино Мерлин моментално ја пука "Недостајеш" пред 30.000 народ на само километар од мене, а јас останав дома да гледам импотентно класико за Барса. Гомна да јадам и гроб да немам.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Вчера бев од 5 сабајле до 12 ноќта на работа, дојдов дома, легнав пошо бев за станување во 4 и 30.

Ми звона аларм, гледам сатот 4 и 30 рецка не мавнав, пак ми звона 10 до 5, пак си терам со спиење, така уште два пати снуз, мајка ми ми звона во 5 и 12-3, тогаш почнав да размислувам....како времето може да се движи и хоризонтално и вертикално.

Вертикално да ти било кога саатот оди нанапред ама времето стои и мирува а хоризонтално кога си тече нормално.

Девојка ми ми звона во 5 и 15, рецка не му мавнав пошо бев сигурен дека во тој момент времето е вертикално....

Во 5 и 20 ми звона аларм, и тогаш откако видов дека имам закаснато сватив дека сум коњ.

Или пак сум гениј.....неможеш да знаеш, штета, утте сум втора па нема да можам да ја тестирам теоријава, ама биче нешто.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Што е со луѓево што додека зборуваат користат англиски зборови?o_O Се отидено:confused:
 
P

Patience

Гостин
Интроспекцијата откри дека ми фали малку повеќе смелост во животов, или она нешто што го викаат "go with the flow". ( извини Боб )
Ми прерасна во навика да ги преместувам неочекуваните настани/желби за некои идни и подобри времиња. Се расфрлувам со изговори од типот: сега не, можеби другпат. Како што и се претпоставува, често тој другпат никогаш потоа не доаѓа. И се така во круг. Сѐ се сведува на планирање и почитување на те истите приоритети. Почнува да се создава јадро на комфорна зона. На почетокот е убаво, лажно олеснувачки, но после веќе е вистинско измачување проследено со натрупани пропуштени шанси.
Последна фаза е каење.
Ете таму сум сега!
 
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
К, Шанси има секогаш во животот. Кога и да помислиш дека си пропуштил нешто неповратно, животот ти дава нова можност да го реализираш она што сакаш да го направиш. Важно е да сметаш дека тоа што сакаш да го направиш е вредно. Ако интуицијата ти одобрува, направи го.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Моментот кога си на одмор, се будиш во 2 попладне, си вариш кафе, пушташ facebook и на ѕид ти искача ова:

Capture.PNG

Еднава подвижна реклама за Скопска пивара и Т-Мобиле, другиов спасителот наш.

Денов ќе биде убав.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Драга, пред малку пред очи ми падна една адреса на македонец што живее во Австралија. Од љубопитност отидов на Google Street View за да ѕирнам како изгледа таа улица. И сега ми се плаче.Буквално ми се плаче.Боли таа убавина за очи кога човек претходно ќе се изнагледа на еден куп грдотии (пренатрупаност на објекти на мала површина, без доволно место за зеленило и соодветен паркинг). А таму е се толку едноставно и убаво.
 
C

Crux

Гостин
Дур не бев дома, братучед ми пробал мачорот да го завитка во целофан. Ене го сеа се крие под маса, си ги е*#$а гревојте на суво.
А мачорот го пратив во Анима Мунди на counseling, да ги среди траумите
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom