Драга Кајгана (виртуелен дневник)

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Слушам лајкови давале на темава.

edit:

не знам комшичињава дали се деца дали се монструмчиња

гласните жици ги откорнаа на теме ми се качија god damn ear rape

изглеа јадеше шамари машково па сеа плаче завива ко свиња на колење

бетер стана работава
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.356
Седам во канцеларија, мамурна и умирам од досада. Ги затворив очите за момент и одеднаш се најдов во мојата соба во Македонија, пред точно шест години. Седам и слушам музика, ѕидовите ми се ишарани со анархии, цртежи и цитати од Ема Голдман. Се' е црно и лилјаково. Јас заљубена до уши, тој сеуште анархист, го чекам да дојде и да ме спаси од се'. Млада, анксиозна и возбудена до бескрај.

Ги отворив очите и се вратив во реалноста. Не дека ми е лошо сега, ама ми фали тој жар и возбуденост што ги имав во себе. Трагајќи по спокој, се изгубив себеси и си убив добар дел од емоциите, дури и оние позитивните. Или пак тоа е производ на емотивната осакатеност...
 
D

Daedalus

Гостин
САРС, ДУБИОЗА ИЛИ ВАН ГОГ, секогаш достапни за да попунат програма!

Евтина цена!!!

За секој трети сарс, добивате бонус, Ферус Мустафов и Пука Брука.
Македонски музички дешавки, со врвен квалитет!
 
Последно уредено од модератор:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Денес се празнува Св. Петка (Параскева)! Денес е голем ден за сите Христијани!
Нека ни е за многу години празникот! Нека не чува светицата од лошо и нека ни дава само добро.
Среќна слава на сите што го слават овој празник и честито име на оние кои им е денес!
:)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нека умре, ама најсериозно нека умре баграта што поврзува политика со денешниов спортски настан, најголем во историјата на оваа бедотија наречена држава.

Пу да ви ебам тоа мајката у пичка и на режимот и пред и после него, да ви ебам мајката и на вас за ГТЦ и на вас за Скопје 2014 и стадионот и све што може да се поврзе со политичкиве куртони.

Глупо фиромјанче.

П.С да ве набијам и вас што замарате за ова фиром.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Achievement unlocked: Носи дрес на Челзи во град полн со навивачи со Јунајтед :D
Издвојуваме тоа што дете од..шо знам 9 години со два средни прсти ми викаше "Fuck off Chelsea" и тоа што добивав "чентови" од фанови на Јунајтед а еден ме праша за Матиќ (Матиќ бе..буквално Челзи им го поклони, можеше бар за Лукаку да ме спомне) добив и пар чудни погледни али се на се поприлично забавно искуство, ако не можам Челзи да ги гледам во живо бар можам да се осеќам ко да сум отишол на гостување во Англија :D
Would recommend :D
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Кој ментален склоп треба да има чоек да од ТХЦФ сврти на Архангел-Вина Невина..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom