Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Она чувство кога сонуваш за некое место уште од мал и на крај одиш да го посетиш...
Soon i will drag my fat ass in Venice and bleed physically and emotionally all over the place. :D

А тек па кога ќе дојде ред за Ирска...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Еве ме денес пак драга, но сепак се помалку ти пишам со текот на годините.Така постапувам и во реалниот живот бидејќи се повеќе губам волја да го искажувам своето мислење.Наместо прифаќање, често наидувам на осудување.Најдобро ми е кога само ќе се насмевнам и нема да морам на никој ништо да му објаснувам за моите ставови, моите желби...Оние што навистина ги засегаат поинаку ќе пристапат кон мене, со почит...без омаловажување на мојата личност. Ретки се за жал, но огромна среќа е што постојат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
мора ли бе сите пијанки по комшии да се проследени со турбофолк српски и бугарски срања, што народ ќе бевме :place:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ако два пати се сопнеш на ист камен заслужуваш да си ја искршиш главата ( некој таму некад рекол).

лажги со опашки! еве ја уште на раменици, во еден дел и пак се исти и исти глупости.
Алооо!!!! Главо моја, се си мислам ептен гаден ќе е каменот што ќе те скрши
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

Прв успешен Social Engineering напад. Hooray for me :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Малово е родено неколку саати а три пати сум отидена до болница да го видам. Ако вака се радувам за внуче, мислам дека за своето срцето ќе ми експлодира <3 сега одам заслужено да се налеам :*
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Да снимиш серија со буџет од 100 милиони и толкави ботој да ставиш шо по грешка ја пуштет следната епизода и секоја епизода да ти е leak-ната, па еве не знам. Барем да ги пуштеа сите во еден ден да се мачеа и тие и ние. #ПравдаЗаGoT
 
S

silmarillion

Гостин
У 21ви век да се згнеш у 5 сабајле да пееш на цел глас у сред центар песни за МЗТ... ме заболе што пеете бе кретени дромски него деца разбудивте.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Фала му на Господ што ми дал можност луѓето од прва кога ќе ги видам да ги оценувам какви се и 99,9% да погодувам! Ми се најде во животот:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom