Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ф

Флеш

Гостин
ДК

Животна лекција .....

Не планирај одмор 5 до 12 ....У агенцииве прошарав,се е фул,приватно да се надевам на еден Бране,шо ми го препорача еднаш членот Ѓоко,фала друже :) .... Се е неискуство и македонски менталитет ....У заден момент:ROFLMAO: Ако не надвор,опција е Сливница,Преспа ...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Само ти давај пари не заем ти ебам гомното глупо, кретен еден скапан. Јбг ме фаќаат на педерски фори тоа е, задново беше брат да ми едно 1000 денари да идам до село да го земам детево. Значи у моменто му ги давам задниве пари, и му напоменуам брат до утре, да да утре ги имаш. За два сата после тоа да видам чек ин на фб у кафана, немате појма каква нервоза ме фати.Нормално денеска не дига моб, и сеа останав ебан, при мој пари да идам да молам да позајмувам.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.388
Вечерва еден пијан лик му се нафрли на еден другар. Го бутнав другарот позади мене, му се надув на ликот како петел и го прашав дали има некој проблем за да му го решам. Човекот ми рече дека никогаш не сретнал некој со толкави "челични јајца" и се повлече. Сега на потрезно си мислам што направив, човекот физички делуваше појак и можеше да ме срамни со земја. Агда се одјавува, додека не направила поголема глупост.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Ок е тоа ,,Дебели, ама среќни" да го користиш на шала, но не и сериозно да го применуваш во животот. Сфаќам дека е многу тешко да ослабнеш, а и да се здебелиш во некои случаи, но појавата на Ким Кардашјан и останатите деформирано здебелени тела не значи дека народов треба тоа да го сфати како утеха. Тажно е што младината се угледува на нив, а притоа не сфаќа дека не е исто да се дебелееш и да направиш пластична операција. А ако им кажеш најдобронамерно дека треба да ослабнат, одма се навредуваат и кажуваат како не им е гајле за изгледот, сега е модерно да си подебел и како другите треба да те сакаат без разлика на тежината. Ама изгледа не сфаќаат дека тоа им го кажуваат за доброто на нивното здравје, не за друго:гик:
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Драга,
Дебел човек е сосема свесен дека е дебел и без да го потсетуваш. Во најмала рака е некултурно некому да му кажуваш дали треба или не треба да ослабне, без разлика колку е добронамерно. И не, не сите го кажуваат за доброто на нечие здравје. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom