Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  5.374
  Допаѓања:
  10.183
  Матура ли ќе слават или аплицират за работа за тетки на шалтер? :sick: Абе порано дрво ќе ти стане додека стигнеш до дома од млади путиња спремни за матурска прослава , ова денес шо го видов личи на се само на 18-19 годишни моми не.

  И таман гледаш напудрени тетки со вештачки трепки и нокти ала Фросина Ременски , се избацува едно кускуље со цицки у костум копи пасте Марија Шерифович -20кг. :pos::pos::pos:
   
  На Spiegel, stratUs, K!KI и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. devilko

  devilko

  Член од:
  28 август 2014
  Мислења:
  696
  Допаѓања:
  1.714
  Не знам какви се таму доле во Струмица матуранките ама ја само што се враќам од скопска матурска и поубаво средени, стокмени, без претерано кратки фустанчиња и деколте на изволте немам видено од оваа генерација.Куклиња. :love:
  По девојчиња на место за матура немало. А сум одел до сега на матурски од генерација 2009/2010 па до денес. Може и јас сега грешам и сум западнал баш помеѓу такви океј матуранки. Сепак субјективно мислење.
  А баш мислев драга дека годинава ќе биде прва во низа каде што нема да присуствувам на ниедна матурска. Се додека не добив покана да присуствувам на матурската кај сестра и на една особа со која се знаеме едвај месец дена. Да бидам искрен, ме изненади повикот. Но, го прифатив и екстра си поминав. Прва скопска матурска на која присуствував и многу ме изненади едноставноста и пријатната атмосфера. Прва матурска без кич. За прв пат се почувствував дека се наоѓам во опкружување на интелегентни луѓе. На луѓе кои им се восхитувам на сето она што го оствариле во животот, нивната професија и кариера, а патем манифестираат таква скромност.

  Интересно е тоа како се запознавме она и јас :D
  Уште кога дојдов овде на студии, една од најтешките работи кои не можев секогаш да ги обавувам во родниот град беше шишањето. А си бев поврзан со локалниот бербер и цел живот одев кај него, уште од дете. По некој сплет на околности, во момент кога ми беше неопходно да ја скратам косата ОДМА (пробав сам да изигравам бербер и се унаказив), за прв пат морав да ја кратам на друго место, и тоа завршив кај фризерка. :vozbud:
  Поголем срам од тогаш во животот немам доживеано. Но, како што викаат старите, во секоја несреќа има и среќа. Резултатот беше предобар и така со тетката фризерка си развивме посебен однос и конекција. Почнав да одам кај неа за "стално". Како по обичај во фризерницата се слушаа секакви женски муабети и ретко примаа машко друштво. Умеа онака да те гледаат како да ќе те убијат ако им покажеш дека ги слушаш. Некако успеав да упаднам во тоа нивното "друштво" на стари тетки и на оние не толку стари. хехе :drk:Добро се вклопив и ме "засакаа".
  Успеав од нив да научам многу работи шта се тиче домаќинлук и како да се снаоѓам во свет без мама. :P
  Пред некое време отидов на редовно шишање кај нејзе по веќе закажан термин (тоа термин да закажеш е потешко од упис на факултет) и како секогаш и сегде, идам малку порано, затоа што подобро е да почекам, отколку да каснам. А се погоди тогаш и да нема гужва. Ми ги немаше никаде тетките. :icon_mrgr: Таман ми дојде редот за кастрење, улета една преубава женска, цела онака задишана од брзање и почна да се извинува кај фризерката и да праша дали ќе може да ја среди бидејќи и било ИТНО. И го отстапив одма мојот ред и тука почна муабетот помеѓу нас. И направија фризура за (не толку) брзо време и почна да ми се заблагодарува што и го дадов редот.
  - Дечко фала ти многу, многу. Немаш појма колку си ме спасил.
  Тогаш не знам од каде собрав сили и направив нешто што го немав направено одамна, и тоа пред тетките, во фризерница која почна веќе да се полни.
  - Ааа не, ова со фала не минува. Ќе мора да частиш едно кафе. :D
  - Хехе. Важи нема проблем. Дај ми бројче па ќе те барам. :D
  Помина од тогаш една седмица, повик никаде. Веќе почна сомнежот да ме јаде дека ми го земала бројот само да не ме избрука пред другите. Кога ете го повикот...
  Излеговме на кафе, супер си поминавме. И кажав дека пред неколку месеци излегов од долга врска и дека моментално не сум за врска, т.е не сум за ништо освен за чисто пријателско дружење.
  Го прифати тоа и почнавме да се дружиме се почесто и поинтензивно, но си останавме само пријатели.

  Вечерва ја запознав нејзината фамилија. Имавме еден баш квалитетен и интересен разговор.
  Во еден момент, еден од гостите дојде кај нашата маса и го праша татко и: "Овој ли ќе биде зетот?" Татко и се насмевна и рече: " Се надевам". Она се окези и ме фати под рака. Не реков ништо само се насмевнав, ама не можев да сокријам дека одговорот на татко и, за момент ме направи среќен. :)
  Штета што он не знае дека во мислите наместо ќерка му, сеуште ми е бившата.
  Сеуште имам пристап до нејзиниот електронски дневник и редовно го читам. Вечерва напишалa нешто кратко:
  "My scars are healing but, oh my god my heart isn't."
   
  На ПеткоМК, zee German, џимеј и уште 30 други им се допаѓа ова.
 3. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  3.306
  Допаѓања:
  4.431
  Глуп.
  Поглуп.
  Најглуп.
  Мега глуп.
  Екстремно глуп.
  Нобелова награда тип на глуп.
  Награда за животно дело глуп.
  Јас.
   
  На ПеткоМК, DonRistovski, kazioX и уште 29 други им се допаѓа ова.
 4. Goodfella

  Goodfella

  Член од:
  1 декември 2010
  Мислења:
  1.238
  Допаѓања:
  2.498
  ^Конечно се пронајдов во пост на кајгана.
   
  На џимеј, KembaW, Факе и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. Џонтра Волта

  Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  18.200
  Допаѓања:
  56.779
  Зрел за тепање е овој @devilko :D
   
  На Stefan-kobe, џимеј, |gor и уште 14 други им се допаѓа ова.
 6. Сабазиј

  Сабазиј

  Член од:
  17 јануари 2009
  Мислења:
  2.359
  Допаѓања:
  2.725
  Да беше жив стариот мој, деновиве ќе наполнеше 64 години. 3 години не се така малку време ама понекогаш имам впечаток дека минал многу пократок период откако е починат. И како и кај секој што изгубил близок и сакан човек (а кој не изгубил или нема да изгуби): премногу неодговорени прашања и исто толку нереализирани работи кои сме ги планирале заедно. Еден куп скршени филмови, надежи, очекувања.
  Искажувањето почит и љубов (или омраза и непочитување, кој како си милува и мисли дека треба) кон некого, посветувањето внимание и време имаат смисла и вредат додека оној кому му се упатени е во состојба да ги почувствува. После се' е ветер и магла и глупо самозалажување, наедно театар за сеирџиите. Оваа крајно излитена и безброј пати изговорена „мудрост“ не губи од својата вредност поради повторувањето и не може доволно да се потенцира во време кога сите брзаат некаде.
   
  На kazioX, џимеј, MonaLiza и уште 20 други им се допаѓа ова.
 7. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  68.052
  Допаѓања:
  129.315
  Луѓето почнувам да ги делам на паметни луѓе и луѓе кои купиле фиџет спинер.
   
  На Шкорпион, Tоni, Stefan-kobe и уште 11 други им се допаѓа ова.
 8. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.444
  Допаѓања:
  12.519
  Едно време обожавав да слушам некој дур ме лаже а ја си ја знам вистината пред време. Ама у последно, па и ми ја вреѓа таа малку интелигенција шо ми е останата бе. :ROFLMAO: Посебно коа некоја особа ти е прва на чатот на фб и истовремено ко тебе кисне на телефон и недела дена се праи као не може да напраи seen. Идеш под мач батоо, овај блок де. :D

  Нејсе, баш е фино овака на инста коа на сторињата се сликаат кафињата и местото. Пошо онака си скролам, им ги глеам шеќерчињата до кафињата и си праам: Иам, неам, иам, иам, ааа ова неам. :D Единствена позитивна работа коа не пиеш пиво ( :place::place::place: ) е шо коа пиеш чај, не те гледаат на криво коа во кафич ќе им побараш шеќерче, ко што те глеаат на криво коа со пиво бараш шеќерче. :D

  Иначе ептен ми праи мерак коа ќе погодам нечиј поклон, ама ептен. :D Посебно коа некој три дена после тоа уште ти го збори. :LOL: Шо мислам дури не се ни радувам толку коа ќе добијам ја поклон, колку шо се радувам коа ќе погодам некому, ама онака ептен ептен. :angel:

  Последниов месец дена додека имав за учење (логично) ја пред спиење си го смислував новиот распоред за у соба (скроз логично). Три години не е сменет, исти бои да глеаш секој ден, шо не бива - не бива. :D Коа му спомнав на татко ми дека пак ќе треба да мкне шифуњери низ дома, ми рече само - А бе за тебе ако треба и прозорот ќе го стаиме на другиот ѕид од кај комшиите, само ти кажи. (y) Си знае човекот дека му е смучено секое лето шо мењам распоред, ама здосадува еден ист, со исти бои бе. :X3: На крај краева ако треба сама ќе си кречам, нема првпат да ми биде. :icon_mrgr:

  Ии така. :D Ај, пријатно. :D
   
  На Шкорпион, Redhead, kazioX и уште 13 други им се допаѓа ова.
 9. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  369
  Допаѓања:
  729
  сакам да одам на рапскилз а мене не ми се мрда од табуретката :(
   
  На Spiegel и Classic Rock Fan им се допаѓа ова.
 10. nilla-vanilla

  nilla-vanilla #kingliam

  Член од:
  17 јуни 2010
  Мислења:
  2.001
  Допаѓања:
  1.742
  Легендата вели дека некој објавил слика со матурант/ка на социјалните мрежи и не изнапишал милион хаштази од типот #sonajubaviot/ta #akonekojmozepodobronekakaze
  #promqueen/king
   
  На jamey jasta, Кеплер, Scirea и уште 7 други им се допаѓа ова.
 11. Riken

  Riken Stuck in reverse.

  Член од:
  9 декември 2008
  Мислења:
  6.486
  Допаѓања:
  7.774
  Јас сум единствениот што не оди по матурски изгледа.
   
  На MonaLiza, jamey jasta, Dallas Mavericks и уште 9 други им се допаѓа ова.
 12. Кикацо.

  Кикацо.

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  25
  #prom #fun #friends #strednokraj #ehehkesidajsvecer

  Иначе ноќеска во 1.20 славам 22 години постоење на овој свет и исто така сакам да и порачам на таа некоја виша сила шо одлучи да се родам тука. FUCK YOU TOO.
   
  На jamey jasta, Dallas Mavericks, Makaron и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. DeviAngel

  DeviAngel Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  11.984
  Допаѓања:
  9.132
  Кајги денес имав ден шо неможам да го опишам или да најдам збор. Од сабајле слиакв крштевка до кај 11.30 после то заминав на свадба. И се супер денот цел се погодивме екипата шо се дружиме заедно конечно на свадба т.е. шо си живејме мн лудо убо и на сред свадба еден од гостите од кај невестата се потстреси, заврти и падна и........умре. Поцрна цел најверојатно како што чув инфаркт. Неможно кајги бе одлично поднесов се ама кога го завртија на срана го видов така се подопули и то го издржав ама кога жената негова викна не ме оставај леле те молам а син му покрај него плачеше толку. Тоа тие кајги живот се нервираме за непотребни работи ги губиме нервите и кога ќе стигниме 50/51 година тогаш не крепат како што треба и ете.... Нека не чува господ сите, се ќе помини само нерви да не се трошат и сите живи здрави да сме....Уште сум скршен за настанов.....неможам од гла да го избришам човекот како лежи и лелекањето на жената...

  Одам да пробам да заспијам .... Добра ноќ
   
  На kazioX, Scirea, Classic Rock Fan и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. AlternativeF

  AlternativeF госпожата од втори

  Член од:
  1 мај 2006
  Мислења:
  4.262
  Допаѓања:
  5.714
  Ај добра ноќ
  [​IMG]
   
  На Шкорпион, Mondonico, khz777 и уште 10 други им се допаѓа ова.
 15. Manga

  Manga

  Член од:
  21 април 2006
  Мислења:
  6.803
  Допаѓања:
  1.866
  Победно и помизерно од наши помлади генерации на девојчиња шо глеам као се мотаат со цигани и Албанци .. нема , нема ни да има поголема бедотија од тоа.
   
  На Spiegel, Stefan-kobe, kazioX и уште 9 други им се допаѓа ова.
 16. bijons

  bijons Lady in red

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  1.411
  Допаѓања:
  1.323
  уф бе Кајганејшн,
  така јас утрото на тераса, да земам тоа кислородо со цело белодробие кога сефте приметив дека цела зграда ни е посрана, а бе цела фасада со птичји бели говненца, наезда на гулаби или така ми се чинит?

  [​IMG]

  ...анд ју брд лрн хау то шит он хуман ? :гомце:
   

Сподели преку: