Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Да беше жив стариот мој, деновиве ќе наполнеше 64 години. 3 години не се така малку време ама понекогаш имам впечаток дека минал многу пократок период откако е починат. И како и кај секој што изгубил близок и сакан човек (а кој не изгубил или нема да изгуби): премногу неодговорени прашања и исто толку нереализирани работи кои сме ги планирале заедно. Еден куп скршени филмови, надежи, очекувања.
Искажувањето почит и љубов (или омраза и непочитување, кој како си милува и мисли дека треба) кон некого, посветувањето внимание и време имаат смисла и вредат додека оној кому му се упатени е во состојба да ги почувствува. После се' е ветер и магла и глупо самозалажување, наедно театар за сеирџиите. Оваа крајно излитена и безброј пати изговорена „мудрост“ не губи од својата вредност поради повторувањето и не може доволно да се потенцира во време кога сите брзаат некаде.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Едно време обожавав да слушам некој дур ме лаже а ја си ја знам вистината пред време. Ама у последно, па и ми ја вреѓа таа малку интелигенција шо ми е останата бе. :ROFLMAO: Посебно коа некоја особа ти е прва на чатот на фб и истовремено ко тебе кисне на телефон и недела дена се праи као не може да напраи seen. Идеш под мач батоо, овај блок де. :D

Нејсе, баш е фино овака на инста коа на сторињата се сликаат кафињата и местото. Пошо онака си скролам, им ги глеам шеќерчињата до кафињата и си праам: Иам, неам, иам, иам, ааа ова неам. :D Единствена позитивна работа коа не пиеш пиво ( :place::place::place: ) е шо коа пиеш чај, не те гледаат на криво коа во кафич ќе им побараш шеќерче, ко што те глеаат на криво коа со пиво бараш шеќерче. :D

Иначе ептен ми праи мерак коа ќе погодам нечиј поклон, ама ептен. :D Посебно коа некој три дена после тоа уште ти го збори. :LOL: Шо мислам дури не се ни радувам толку коа ќе добијам ја поклон, колку шо се радувам коа ќе погодам некому, ама онака ептен ептен. :angel:

Последниов месец дена додека имав за учење (логично) ја пред спиење си го смислував новиот распоред за у соба (скроз логично). Три години не е сменет, исти бои да глеаш секој ден, шо не бива - не бива. :D Коа му спомнав на татко ми дека пак ќе треба да мкне шифуњери низ дома, ми рече само - А бе за тебе ако треба и прозорот ќе го стаиме на другиот ѕид од кај комшиите, само ти кажи. (y) Си знае човекот дека му е смучено секое лето шо мењам распоред, ама здосадува еден ист, со исти бои бе. :X3: На крај краева ако треба сама ќе си кречам, нема првпат да ми биде. :icon_mrgr:

Ии така. :D Ај, пријатно. :D
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Легендата вели дека некој објавил слика со матурант/ка на социјалните мрежи и не изнапишал милион хаштази од типот #sonajubaviot/ta #akonekojmozepodobronekakaze
#promqueen/king
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
#prom #fun #friends #strednokraj #ehehkesidajsvecer

Иначе ноќеска во 1.20 славам 22 години постоење на овој свет и исто така сакам да и порачам на таа некоја виша сила шо одлучи да се родам тука. FUCK YOU TOO.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.311
Кајги денес имав ден шо неможам да го опишам или да најдам збор. Од сабајле слиакв крштевка до кај 11.30 после то заминав на свадба. И се супер денот цел се погодивме екипата шо се дружиме заедно конечно на свадба т.е. шо си живејме мн лудо убо и на сред свадба еден од гостите од кај невестата се потстреси, заврти и падна и........умре. Поцрна цел најверојатно како што чув инфаркт. Неможно кајги бе одлично поднесов се ама кога го завртија на срана го видов така се подопули и то го издржав ама кога жената негова викна не ме оставај леле те молам а син му покрај него плачеше толку. Тоа тие кајги живот се нервираме за непотребни работи ги губиме нервите и кога ќе стигниме 50/51 година тогаш не крепат како што треба и ете.... Нека не чува господ сите, се ќе помини само нерви да не се трошат и сите живи здрави да сме....Уште сум скршен за настанов.....неможам од гла да го избришам човекот како лежи и лелекањето на жената...

Одам да пробам да заспијам .... Добра ноќ
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Победно и помизерно од наши помлади генерации на девојчиња шо глеам као се мотаат со цигани и Албанци .. нема , нема ни да има поголема бедотија од тоа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
уф бе Кајганејшн,
така јас утрото на тераса, да земам тоа кислородо со цело белодробие кога сефте приметив дека цела зграда ни е посрана, а бе цела фасада со птичји бели говненца, наезда на гулаби или така ми се чинит?



...анд ју брд лрн хау то шит он хуман ? :гомце:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Знаеш дека си ја издоминирал свадбата, кога три пати ќе те штрепат од сон грчеви на мускулите од нозете.

Totally worth it:ojeaa::ojeaa::ojeaa:!!!!! Ауч..

Втор другар оженивме во рок од година дена. Овој воедно ни стана и првиот татко од другарите. Послатко бебенце оддамна немам видено. Срценце:love:. Тоа обравчињата, памучиња. Да штипаш, да штипаш до без свест. Нека ни се живи, здрави и среќни младенците и малата. Целодневна свадба ипол се извади вчера. Уствари, тоа не беше свадба. Знаеш како матурантиве ги ребрат дека прават ''свадби без невести'' од прославиве.?! Е ова вчера беше ''матурска со невеста'', па сега види си ти. Ко је следечи:icon_lol:?! Поззз од Ванеса..

ПС - Научи го убаво ''Елено Моме'' до наредната!!
ППС - Не дегустирај српски ракии вечер пред свадба. 25 имаш веќе, оддамна ти помина прајмот тебе теле зелено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom