Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
К.

16-ти мај...Пред 6 години игравме финале класно првенство. 2-ра година бевме,игравме против 4-та. Бацко ти капитен на средношколскиот кошаркарски тим,најдобар стрелец таа сезона (22 поени по утакмица,сеуште најголем achievement у животот ми е тоа :D ). Изгубивме финалето,вриеше публика од сите средни и основни у градот,ти тука фаца си..Ѕвездени моменти у пм.
2 години после тоа,односно пред 4 години матура. Крај на средно школо,период кога мислиш дека веќе влегуваш во возрасен свет(жими кур). Прекрасна вечер,собрани сите(оно кога ќе видиш,тоа е последен пат кога сме биле сите школски собрано).
Денес-апсолвентска вечер. ГЛедаш онака со носталгија на сите настани од последниот период и не ти се верува кога поминале 4 години од матурата,односно 6 години од погорниот настан. Онака,ги гледам и само убави спомени ми навираат од тогаш(а се замарав за тотално непотребни ствари и се).

Нвм,поентата ми беше да ја доловам големината на датумот за мене. Исто роденден му е на многу добар другар од средно,веќе 2 години во Америка...Доби виза за ворк енд травел,реши да остане. Лани летото отиде уште еден,годинава си оди уште еден(правам муабет за блиски другари,не за онака пропратни ликови или познаници). Бонус-уште еден чека бугарски пасош и бега за Швајцарија.. То је живот,шта ќеш..
 
Последно уредено:

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.920
Поени од реакции
12.411
Најдобра контрацепција - пола саат во Џамбо. Од една страна вриштат деца, од друга родители. Инстантно ви ја убива желбата за потомство.
Works like a charm.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
Добро што фетиш треба да имаш за секоја втора ебана вечер да се паркираш на паркинг пред зграда, да рокнеш до даска најсељачка музика од Бугарија и Србија и да се палиш ко млад мајмун на тоа?

Би ги удавил у кофа ваквите копилиња.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Драга,

денес, 21 година. Не знам ни јас како ни зашто, али ги истуркав :D Обично врне на овој датум секоја година, па не верувам дека оваа ќе направи исклучок. :toe:/

Да си посакам само убави работи да се дешаваат, преку таквото више од баксузи, неправди и слични ствари, кои го будат негативното во мене :D Aко не тргне сега, кога? :vozbud:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Насилните вмровски идиоти "придонесоа" за партијата на ист начин како што придонесуваат некои ретардирани левичари за порастот на национализмот.

Башка сега со европски стандарди, кој е како вас!
 
Последно уредено:

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.017
Првпат да ми недостига Скопје толку многу. Ги бројам деновите за враќање. Уште 33 дена и тргнувам. За 34 дена сум во Скопје. Немам веќе сила за секојдневни активности. Ниту да се разбудам, ниту да легнам, ниту денот помеѓу. Осаменоста е страшна работа.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
Овие од МРТВ се спремаат за борба со депресијата. Главна тема им е на вестите.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.756
Драги куртонски новинари и портали навивачката група на фк.искра од тетово од кога постои вади мапи на голема албанија и албански знамиња не почнаа да го прават тоа од кога ебанииот ви партиски лидер почна да ја губи власта.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
[DOUBLEPOST=1495085921][/DOUBLEPOST]
wake n bake
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom