Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Посебен круг у пеколот за тие шо паркираат у крајна лента !
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
19.602
Драа

Кд смо веќ куде крајну ленту и тија што паркираф тамо,пред некој дн сс точак проваѓам низ Влае и наравно тија точкарски стазе фул афта паркирани, возу си десно на улицу, нели Партизанску и глеам пред мене исто такој паркирани неколко афтичики десно на крајну ленту. Возу си ја такој покрај њима, среќа не вози мноо брзо, онакој лаганини,слцне пуца, живот си тече, земњина кугла си се врти, сфе е орајт сс универзум и наше соѕвездие.... и од едн пут нагло се отфараф шоферски врата пред мене...
Кд сам лупнаја сс точак у њима еј,преврте се странично и излете преко точак ама среќа падна на руке и сс десну страну од тело такозвано рукометарски у контру и га ублажи пад, ништо не ми беше ама мноо се изнервира у старт, какфи срања од људи постоиф. Искача од афто(наравно ке искача, зшто ги ондак отфори врата : D ) шофериште, среден чика у године, хуго бос одело, златан ланац и сс шќиптарес нагласак седамнаес пут у четири секунде ми кажа извини,извини... извини, извини, ..... извини сфтарно
А што има ли и извини нестфарно? o_O
Викам океј океј, ништо не ми е, ама па глеај малце, пази што праиш,аааа што не беше некое афто да па да ги ги рокне врата, да си даеш там два триста евра, колко ли е.
Ај да пиемо кафе ми вика хахаххаха а да не сака и број да му га даду, да се видимо, да искочимо негде
Викам океј ништо ај пријатно и си цепам
Фала фала дечко фала.... Што бе фала? :vozbud:
Фала што не искочи на поголемо или што те одби да пиемо кафе, да уштедиш некое стотче? : D
Среќа ништо не ми е, лево колено малце поцрвене ми, како да сам пушија кур клекнат на пархет, а јастуче сам га лошо ставија, само на десну ногу :icon_mrgr:


А кд смо веќ куде фудбал од још погоре нели, Барса Фејнорд или слично, страст и навивање...
Мноо ми е мило за Фејнорд што осфои после толко годиене титулу затој што ми е симпатичан тим од детсфо, имаше како мал оргиал холандску топку сс амблем на Фејнорд, имаше едно холанѓанче азилантче сфако лето доваѓаше у мој нејборхуд : D па ми га поклони. Од тк наам Фејнорд ми е трет омилен тим у мој живот, ја га прату Фејнорд, играм на спортску увек навијачки, прату га на спортлемон, атдхнет и кои да су стримови,радују се на голови : D
А наравно нели у срце прф ми е Јунајтед.... ама у задњо време некако се осеќам како овија што навиваф за ливерпул и Интер : D
Фтор ми е Дортмунд.

Поздраф Нездраф!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што е модата со некои кафичи/кафани/ланџ барови што и да се, помфритот што го ставаат во мал сад како за шеќер чување?



Гледаш по слики во последно време, во вакво нешто набутан помфрит, за еден е малце. Балканци ли сме што ли сме или служи помфрит како што треба или не го ни ставај во менито. Далеку сме ние и од Французи или Италијани со по еден кроасан дневно. Кој сака хелти фуд нека си дроби моркови, некој планира да се натапани дента, ти му рушиш желба :D
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
ДК, вчера си шетам, застанува еден со кола и ме прашува како да најде еден ресторан. Му давам точни инструкции, фала, чао, пријатно... Ја испрати ситуацијата еден постар(50+) човек и ми вика "еј а бе оти не го заеба, прати го у спротивен правец, негде у курац"... :facepalm:
Младите генерации биле заебани, старите се бетер.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.792
Поени од реакции
7.012
Понекогаш треба да се верува некому без резерва, не? Без разлика на се`, убави работи се случуваат кога ќе почувствуваш дека можеш да се отвориш пред некого целосно.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.421
Поени од реакции
7.763
У реду е девојки со тоа латино "манијата".
Соочете се еднаш со фактот дека нема да ви излезе у клуб некој шармантен латино американец со педерски акцент(кој вам ви е као секси) што ќе знае да ве заведе со неговиот skill да игра.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ми се случи една од најјаките случајности до сеа. :D


Играм малце фифа со Тотенхем и имав понуди од повеќе репрезентации за да им бидам селектор, ама не знаев кои ќе играат на ЕП (една година сум назад календарски :D) и викам дај за да не изберам некоја што не е пласирана, ќе ја пуштам сезоната на симулација до крај, да си знам за сигурно. И го симулирам преостанатиот дел од сезоната, гледам Челзи земал ПЛ... Викам дај да видам што се дешава по другите натпреварувања и иде следново:



:vozbud::vozbud: Не иссимулирав до крај на месец Мај, за да ми бидат интересни финалињава. :D



*не ми се правеа скриншотови, па сликав од мобилен :D
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
Драга ај погоди од три пати шо се случи. Конечно си ја средив колата си ја префарбав на браниците, ги средив и нив, каде што летна тркалото се среди и то стакло дојде поуба од нова. И си ја дојсов дома си легнав станвање сабајле двата ретровизори на земја и хаубата со клуч помината :pos::pos: немогуче е ова како ме работи универзумот браво мислам свака част, можиш и боље малце е ова :D

Ај добра ноќ можи утре некоја тула ќе ме акни по гла скраја да е :icon_lol:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.956
Поени од реакции
35.498
Незнам шо е полошо , комедијата на Марјан Ѓеоргиевски или ликовите на кои им е смешно и се тагираат во неговите видеа на фб.
Има едно видео објаснува како македонците пазарувале на Алиекспрес и др интернет сајтови ... Ликот буквално не додаде ниту една смешна ситуација или дешавка , само опишува шо како имало и како се порачувало. Ниту еден елемент на хумор , никаква емоција при кажувањето , изразот на фацата нонстоп ист. Плус гласот му е страшно антипатичен , пејач да беше нонстоп ќе го тепаа по кафани и биртии.
Страшно лесно можеш да му продадеш се на овој народ овде ... Приоритети , вкус , стандарди .. абе се е тоа на најниско можно ниво.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Анон тагира или го имаат тагнато на видео од Марјан :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ме проваливте...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom